Családbarát hely lett a Szombathelyi Törvényszék
A Szombathelyi Törvényszék is aktív közreműködője kívánt lenni a Családbarát Magyarország megteremtésének, ezért pályázatot nyújtott be a Családbarát Hely tanúsító védjegy bronz fokozatának megszerzésért. A pályázati eljárás során november elején történt meg helyszíni auditvizsgálat lefolytatása. Az auditorok az ellenőrzés során mindent rendben találtak, így november 18-án kapott tájékoztatást a Szombathelyi Törvényszék arról, hogy elnyerte a Családbarát Hely tanúsító védjegy bronz fokozatát.
A tanúsító védjegy megszerzéséhez nagyban hozzájárult az, hogy a bírósági szervezeten belül kialakított intézkedések is összetett családtámogatási rendszerrel (iskolakezdési, óvodai, bölcsődei és üdülési támogatás) segítik a dolgozókat. Ennek jelentős elemei: a bírói életpálya részeként meghirdetett Megtartó Program, a Fenntartható Fejlődés Program és a 2019. szeptemberében útjára indult Fenntartható Értékeink Program melynek egyik pillére a „Családok a fókuszban” amely a magánélet, a karrier és az egészség egyensúlyának megteremtéséhez kívánja biztosítani a lehetőségeket. A kialakított rendszer stabil alapokat biztosít ahhoz, hogy a Szombathelyi Törvényszék dolgozói számára rugalmas munkaidőbeosztást tudjon biztosítani, illetve, hogy a tartósan távollévő – gyermekgondozási vagy ápolási szabadságon tartózkodó – kollégákkal is rendszeres, élő kapcsolatot tartson.
Ezeken túl a Szombathelyi Törvényszék együttműködik az Aranyhíd EGYMI és Rum-kastély EGYMI munkatársaival és tanulóival, amelynek keretében a gyerekek gyakran fellépnek a szervezetünkben megtartott rendezvényeken és rendszeresen járnak hozzánk a Gayer Gyula udvarban található kertet gondozni. Több alkalommal került sor törvényszéki gyűjtésre a sérült gyermekek helyzetének megkönnyítésére, melynek keretében dolgozóink magas fokú empátiájukról és együttérzésükről tettek tanúbizonyságot. Továbbá a Szombathelyi Törvényszék együttműködési megállapodást kötött az Egészségfejlesztési Irodával, amelynek keretében rendszeres testmozgásra ösztönző csoportos programok (pl. gerinctorna) egészségfejlesztési előadások, lelki egészségvédelemre is kiterjedő foglalkozások is megtartásra kerülnek, mellyel dolgozói test-lelki harmóniájának fenntartásához kíván támogatást biztosítani.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.