Csipes Tamara és Szilágyi Áron lettek az év sportolói
A Nemzeti Színházban tartott gálaesten nem kevesebb, mint 12 díj sorsa dőlt el, mindjárt a program elején az év e-sportolója Blazsán Patrik lett, az év fogyatékos csapata pedig a női kerekesszékes tőrcsapat. A folytatásban az év szabadidős sporteseményét méltatták, amelyre a debreceni Buzánszky Jenő labdarúgó egyetemi kupa szervezői szolgáltak rá. Az MSÚSZ-életműdíjat Raduly József korábbi magyar bajnok és kupagyőztes válogatott labdarúgó kapta.
Az év csapatának az egyéni sportágak mezőnyében a női kajaknégyest választották meg az MSÚSZ tagjai. A Bodonyi Dóra, Csipes Tamara, Kárász Anna, Kozák Danuta összetételű egység a tokiói olimpián a fehérorosz és a lengyel hajót megelőzve lett aranyérmes. Női K-4 500 méteren ez immár triplázást jelentett az ötkarikás játékokon, hiszen Londonban és Rióban is a magyar négyes győzött.
A sportújságírók szavazatai alapján az év edzője Decsi András lett, aki a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron mögött állt Rióban és Tokióban is, a legutóbbi olimpián pedig az irányításával a magyar férfi kardcsapat is bronzéremig jutott.
Az év női sportolójának járó díjat – a papírformának megfelelően – Csipes Tamara vehette át. Nemcsak a győztes kajaknégyesnek volt a tagja a japán fővárosban, hanem egyéniben olimpiai ezüstérmes lett, párosban pedig világbajnok és olimpiai negyedik – Medveczky Erika oldalán.
Csipes tíz év után lett újra az év sportolója, most szaktársa, Kozák Danuta és az olimpiai negyedik kerékpározó Vas Kata Blanka elől happolta el a címet. Az év fogyatékos női sportolója Pap Bianka úszó lett, aki a paralimpián 100 méter háton arany-, 400 gyorson pedig ezüstérmes lett. A férfiaknál Kiss Péter Pál parakajakozót illette meg a rangos elismerés, ő KL1 – 200 méteren diadalmaskodott Tokióban.
Az év férfi sportolója 2016 után ismét Szilágyi Áron lett, megelőzve a karrierjét olimpiai arannyal lezáró Lőrincz Tamás birkózót és a szintén Tokióban, 200 méter pillangóban győztes Milák Kristófot Lőrincz élete utolsó meccsén – kötöttfogás 77 kilogrammban – tette kerekké bámulatos birkózó pályafutását: olimpiai, világ- és Európa-bajnokként vonulhat vissza.
Forrás: MTI
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.