Decemberi közgyűlés izgalmas témákkal
Itt olvashatja el, hogy mivel foglalkoznak majd a képviselők a mai ülésen, az SZTV élő közvetítését alább követheti, lapunk 10.00 után jelentkezik az első szöveges frissítéssel.
Napirend előtt
Az év utolsó közgyűlésén elsőként Tóth Imrére emlékeztek meg a képviselők: a KDNP-s városatya 85. életévében hunyt el a hónap elején. 1990-től két cikluson át volt tagja a testületnek, majd szakmai bizottságokban is dolgozott. Dr. Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester megszavaztatta a napirendi pontokat, majd jelezte: Danka Lajos (Mi Hazánk) betegség miatt nem tudott részt venni a közgyűlésen, erről tájékoztatta őt a képviselő.
A polgármester beszámolt a két közgyűlés közötti fontos eseményekről. A gazdasági helyzet nem lesz könnyű, mondta dr. Nemény András. Egyeztettek Navracsics Tibor miniszterrel, dr. Nemény András a Megyei Jogú Városok Szövetségének alelnökeként szólalt fel a tárgyaláson, de sajnos, az új adónemet bevezeti a kormányzat – hiába tiltakoznak ellene a fideszes polgármesterek is. Sok még a kérdőjel, majd egy minisztériumi rendeletben tájékoztatják az érintett településeket. A helyi iparűzési adót előre megbecsüli majd a Pénzügyminisztérium, ezt levonják majd, de továbbra sincs végérvényes határozat. A polgármester leszögezte: megtettek mindent, amit tudtak. A minisztérium arra kérte a városvezetőket, hogy szigorú költségvetéseket fogadjanak el a városok. Egyeztetett Schmidt Ádám, sportügyekért felelől államtitkárral, erről majd az adott napirendi pontot beszél dr. Nemény András. Lázár János január végén érkezik a városba, hosszabb egyeztetés lesz a miniszterrel a tervezett fejlesztésekről, a részletekről majd tájékoztatják a nyilvánosságot. A polgármester megköszönte a miniszternek a konstruktív hozzáállását.
Dr. Czeglédy Csaba (független), a szociális bizottság elnöke kért elsőként szót. Arra hívta fel a figyelmet, hogy nehéz helyzetben van sok család Szombathelyen. Mint mondta, méltatlan megjegyzéseket kapott, mondván, túlságosan felkapott téma lett a szociálisan nehéz helyzetben lévő emberek segítése. A politikus úgy látja: megjelent Szombathelyen a dolgozói szegénység. Hiába dolgozik a szülő, lakhatási válságba kerülhet a család. A szociális hálóba érkező ügyfelek fele tisztességesen dolgozik, egyre többen szeretnének önkormányzati bérlakást. Az önkormányzat havi negyvenezer forintos albérleti támogatást tud adni, de a kiutalás rendszere nem feltétlenül jó, meg kellene változtatni az átszámolását. 2025-ben előfordulhat, hogy lesz olyan család, akinek nem tudnak segíteni majd – ettől tartanak. Az albérletárak elszálltak, ez is közrejátszik a dolgozói szegénységben.
Dr. Nemény András így reagált: átvizsgálják a rendszert, a cél az, hogy a leghatékonyabban tudják felhasználni a rendelkezésre álló forrásokat. A februári közgyűlésre elkészül egy anyag, akkor már tisztább lesz a kép, mondta a polgármester.
Horváth Gábor (Fidesz) arról beszélt, hogy mint minden évben, ezúttal is végig járta a hivatal dolgozóinak irodáit, egy-egy bon-bonnal megköszönve a munkájukat.
Karácsonyi hangulatban a decemberi testületi ülésen: Horváth Gábor Fidesz-KDNP-s képviselő bon-bonokkal készült Fotó: Nagy Jácint
Elnézést kért, ha a kampányban megsértett volna valakit. A képviselőtársainak is adott egy-egy csokit a városatya. Aztán a közmeghallgatást hozta szóba: a Falco gyárnál ismét rossz, szennyezett a levegő. A jövő évi költségvetésben legyen egy összeg, amelyet egy hiteles levegőmérésre fordítanak majd. Gratulált a sportolóknak és vezetőknek, akik kitüntetést vehettek át a közelmúltban.
Dr. Nemény András megköszönte Horváth Gábor gesztusát. A mérgező anyagok tekintetében azt mondta a polgármester: ez a kormányhivatal dolga, ennek az ügyét nem tudja az önkormányzat felülírni. Készíthetnek független méréseket, de a kompetencia a kormányhivatalé.
Németh Ákos (Éljen Szombathely!) tanácsnok a levegőminőségről beszélt. Szombathely volt az a város, amely betiltotta az avarégetést. Noha okozott ez feszültséget, de meggyőződése, hogy helyes döntést hoztak. A károsanyag kibocsátással kapcsolatban a legnagyobb probléma a szálló porral van. A mérések két helyen történnek a városban, majd jelezte: örül, hogy Horváth Gábor is foglalkozik a témával. A mérésekkel kapcsolatban még hozzátette: ezeknek akkor van értelme, ha azok eredményeit elfogadják az érintettek. A Perlátor-programhoz sokan csatlakoztak, immár 1600-an éltek a lehetőséggel. Mindenkit bíztatott a tanácsnok, hogy csatlakozzon a víztakarékossági programhoz. Vasárnap éjfélig lehet regisztrálni, zárta szavait Németh Ákos.
Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) frakcióvezető örömmel újságolta: megnyílt a déli városrészen a bölcsőde, negyven gyermekkel, telt házzal. A hivatalos átadást majd januárban tartják. Járt a Mikulás is a körzetben, és lesznek még további kulturális programok is. Gratulált a Falco csapatának, amely továbbjutott a kosárlabda BL-ben, és január elején izraeli ellenféllel játszik majd. Dr. Nemény András gratulált a Szedreskert bölcsődéhez, a déli városrésznek nagy szüksége volt az intézményre.
Parkolás, szemét-ügy, esőkert
Putz Attila (Éljen Szombathely!) arról beszélt, hogy átadták Zanaton a zebrát, de ettől függetlenül dr. Hende Csaba még nem váltotta be a 2022-ben tett ígéretét, azaz nem érkezett meg a körzetbe a 35 millió forint az utcafelújításokra. Az értéktár bizottságot is szóba hozta a képviselő, majd a Falco gyárra tért át. A politikus szerint elmentek a falig, ám vannak olyan esetek, amelyekkel nem tudnak mit kezdeni. A Falco meg akart vásárolni ingatlanokat, de van olyan tulajdonos, amelyik irreálisan magas árat kér. A körzetében három helyen is van élő adventi naptár – remek közösségek alkotják a körzetét.
Dr. Nemény András azt mondta: Lázár Jánossal tárgyal majd a gyalogátkelőhelyekről is. Aztán közös programra invitálta a képviselőket: délután együtt énekelhet majd a testület a Fő téren.
Illés Károly (Fidesz) nem értett egyet Putz Attilával, szerinte a Falcónak más árat kellene adnia a tulajdonosnak. Nem elvárható, hogy a tulajdonos joga sérüljön, szögezte le a politikus. Dr. Nemény András viszont azt mondta: a tulajdonos vélhetően irreális árat kért.
Kelemen Krisztián (Éljen Szombathely!) tanácsnok megköszönte a polgármesternek, hogy részt vett a Kábítószer Ellenes Fórumon utolsó idei ülésén. Jártak még közös programokon, felkerestek oktatási, nevelési intézményeket. A Joskar Ola lakótelepen is osztottak ki karácsonyi csomagokat – nagy rá az igény, tette hozzá a körzet képviselője. A polgármester úgy reagált: örömmel megy el az ilyen eseményekre.
Dr. Czeglédy Csaba megköszönte, hogy a hivatal előkészítette a derkovitsi parkolási probléma megoldására tett javaslatát. Azt kérte, mihelyst kikerülnek az új közlekedési táblák, a haszongépjárművek esti kiszorítását segítsék majd a hatóságok. Abban bízik, pozitívok lesznek a tapasztalatok, és pár éven belül bővíteni lehet majd a rendszert. Megköszönte, hogy a városvezetés tartotta a szavát.
Ágh Ernő (Fidesz) azt mondta: advent van, az adakozás ideje. A polgármester 1.5 millió forintot adott a Joskar Ola alapítványnak – adakozó kedvében van a polgármester, tette hozzá. Majd a Szabadságharcos utcáról beszélt, az aszfaltréteg legyen rendbe téve, jelezte. Örült, hogy megnyílt az új bölcsőde, születnek gyerekek, ez remek hír. A Külső-Nárai utcán nincs járda, ez a közmeghallgatáson is szóba került. Mikor valósulhat meg? - kérdezte a politikus. Ugyancsak egy zebrát hiányolt az adott szakaszon a képviselő, amit megterveztettek, de nem valósult meg. Gyalogátkelőhelyre lenne szükség a Körmendi útra is. Dr. Nemény András így reagált: a Joskar Ola alapítvány rengeteget dolgozik, a lakótelepi napok költsége egyre több. Jelezte: örül, ha elmondja a problémákat a városatya.
Putz Attila a zanati illegális szemétlerakásról beszélt, amit sikerült felszámolni. Az említett területre nem szabad majd behajtani személykocsival, ezt pedig rendszeresen ellenőrzik a jövőben.
Szuhai Viktor (Éljen Szombathely!) tanácsnok a Szabadságharcos utca problémájára reagált. Mint mondta, ez egy tízéves probléma, sok a lakó, a közlekedést is szabályozni kell. A politikus úgy tudja: zajlik még ott építkezés, ha befejeződik, akkor szeretnék rendbe tenni az utcát az alvállalkozókkal egyeztetve. A tanácsnok később a testvérvárosi kapcsolatokról is beszélt.
Gálffy Áron (Éljen Szombathely!) arról szólt, hogy tönkrement az újperinti templom kazánja, a polgármestert erről tájékoztatta, és dr. Nemény András már intézkedett is - köszönetet mondott ezért a városatya. Aztán arra emlékeztette Ágh Ernőt, hogy korábban a fideszes képviselő is arról szavazott, hogy ne a Külső Nárai út járdája épüljön meg, hanem a Király Sportlétesítmény melletti területé. A polgármester azt mondta: a városvezetők saját fizetésükből is jótékonykodnak, rendszeresen ezt teszik. Ha magasabb lesz a fizetésük, így dönt az Országgyűlés, akkor még több pénzt fordítanak jótékony célra.
Lukács Dániel (Éljen Szombathely!) először jelezte, ott lesz a délutáni közös éneklésen, majd megköszönte Horváth Gábornak a bon-bont. Utána a belvárosi szórakozóhelyek és az ott élők egyeztetéséről számolt be – kompromisszumot kereste minden fél. Januárban újra összehívnak egy megbeszélést, amelyen összegzik a tapasztalatokat. Reményei szerint pozitív eredménnyel zárul majd a megbeszélés.
Bokányi Adrienn (Éljen Szombathely!) tanácsnok először a 2-es választókörzetről beszélt. Az Éhen Gyula téren az esőkertet még nem tudták befejezni, dolgoznak az ügyön. A városstratégiai bizottságon döntés született egy forgalmi rend változásról: a Verseny és a Teleki utcákat érinti a változás. Könnyebb és biztonságosabb lesz a közlekedés, vélekedett a tanácsnok.
Illés Károly Gálffy Áron szavaira reagált: az újperinti lakosoknak kedveztek a korábbi döntéssel, akkor arra volt forrás. A járdaépítés szükséges, a pályázati lehetőségek akkor arra adott lehetőséget. Utána azt hozta szóba: lehangoló, hogy az adventi vásárban nem szól a zene. A polgármester ezt nem tapasztalta, délután négyre meghívta a képviselőt a közös éneklésre.
Horváth Soma (Éljen Szombathely!) leszögezte: van zene a Fő téren, sőt, volt, hogy éjjeli 2-kor is véletlenül bekapcsolódtak a hangfalak. Dr. László Győző (Éljen Szombathely!) alpolgármester megköszönte a bölcsődéért tett munkát mindenkinek. Ágh Ernő szavaira is reagált: sajnos, nem nő a gyermekszám, hanem igencsak csak csökken. A bölcsőde azért fontos, mert sokaknak gyorsan vissza kell menniük a szülés után dolgozni a megélhetésért. A gyermekvállalást serkenteni kell, ilyen például a Szombathely Visszavár program, és az életpályamodellek.
A polgármester lezárta a vitát, az első napirendi pontot elfogadta a testület.
Buszközlekedés: új helyi menetrend, változások
Javaslat a helyi közösségi közlekedéssel összefüggő döntések meghozatalára – ez volt a második napirendi pont. A Balguss Agóra Kft. február elejétől tervez új menetrendet. Tóth Gergely, a Blaguss Agora Hungary Kft. Szombathelyi Kirendeltség vezetője tartott prezentációt. A statisztikák szerint egyre többen használják a tömegközlekedést a vasi megyeszékhelyen. Nehéz versenyezni az egyéni közlekedéssel, de mégis értek el sikereket, emelte ki a kirendeltség vezetője. A járatok kihasználtságáról beszélt, majd az új menetrendről is.
Horváth Soma alpolgármester megköszönte a beszámolót. Arról beszélt, hogy történtek remek változások a rendszerben, itt az iskolajáratokat említette meg, ugyanakkor tökéletes menetrend nem létezik. Nagy öröm, hogy ha plusz városrészeket lehet bevonni a tömegközlekedésbe. Az alpolgármester kiemelte: fontos, hogy folyamatosan mérik a buszok utasforgalmát, hiszen ezek alapján lehet változtatni a menetrendet. Arra kérte a szombathelyieket, hogy májusig keressék fel a körzet képviselőit, ha változást szeretnének majd.
Illés Károly egyetértett azzal, hogy soha nem lesz mindenkinek tökéletes menetrend. Az óriási méretű éremelést nem értette viszont a politikus, a díjemelést nem támogatná a Fidesz, a menetrend módosítását viszont igen. Azt kérte Illés Károly, hogy külön szavazzanak majd az előterjesztésről.
Lenkai Nóra (Fidesz) kért szót. 16 éves korig ingyenes az utazás, de a 17 éveseknek viszont sokkal többe kerül majd a bérlet. Az éremelés mértékét újra kellene gondolni, jelezte Lenkai Nóra. Dr. Nemény András szerint nehéz igazságosnak lenni, hiszen országosan 14 éves a korhatár az ingyenes utazáshoz.
Gálffy Áron a hétfői gazdasági bizottsági ülésen történtekről beszélt. A Petőfi-teleppel kapcsolatban fogalmazódtak meg aggályok, a 23-as busz útvonalát módosítanák.
Dr. Nemény András szerint ez szakmailag támogatható, nem jár többletköltséggel, így beépítik a módosító indítványt az előterjesztésbe.
Németh Ákos rendelt egy szendvicset: ennyiért közlekedhetnek a diákok havonta a szombathelyi tömegközlekedéssel. Tóth Kálmán leszögezte: senki sem szeret árat emelni. Mi az egésznek a gyökere? – tette fel a kérdést a frakcióvezető. Az infláció hatalmas méreteket öltött, ezer forint értéke sajnos, elenyésző. A február elejétől életbe lépő rendszerben lesznek új, bevont körzetek. Új megállóhelyeket kell kialakítani, ezek is plusz költséget jelentenek. 1 millió 600 ezer kilométert futnak a Blaguss járatai évente Szombathelyen – köszönet a cégnek a lelkiismeretes munkáért, zárta szavait Tóth Kálmán.
Horváth Gábor is szót kért. Jó néhány alkalommal utazott buszon a közelmúltban, a hajnali órákban volt, hogy sokáig egyedül utazott. Az utasszámokról és a késésekről beszélt. Az átszállás fontosságát emelte ki, majd arra tért ki, hogy a Vörösmartyban buszsávot lehetne kialakítani. Arról kért tájékoztatást, hogy a 16 évesnél fiatalabbak milyen arányban használják a buszokat. Kámonban kellene új buszmegállót építeni, javasolta.
Dr. László Győző elmondta: januárban jelölik majd ki az új buszmegállókat. Egyetértett azzal, hogy változásokra van szükség az 1-es körzetben is, erről tájékoztatja majd az ott élőket, így Horváth Gábort is.
Putz Attila azzal kezdte: az övé a legnagyobb körzet (Éhen Gyula lakótelep, Bébic telep, Zanat), így érthető módon nála jelentkezik a legtöbb probléma. Az új menetrend miatt köszönetet mondott a Blagussnak. A zanati járatról beszélt, lesz abban is változás, erről tájékoztatni kell a lakosságot. Az átszállás valóban fontos, egyetértett Horváth Gáborral, azt javasolta, hogy várják be egymást a járatok. Megszűnik a 3H, a 10H veszi át a szerepét a Vépi úton. Május 31-ig biztosan kap majd javaslatokat a változásra.
1284 fő váltotta ki a 16 éveseknél fiatalabbak közül az ingyenes bérletet – ezt válaszolta dr. Nemény András Horváth Gábor kérdésére.
Szuhai Viktor szerint mindenki is ért a közösségi közlekedéshez. Ő nem, sokkal inkább az a feladata, hogy a lakossági érdekeket közvetítse a szakemberek felé. A képviselő is megköszönte a cég munkáját.
Kelemen Krisztián elmondta: ma reggel is busszal érkezett. Kényelmes, néhány éves járművön közlekedett. Az applikációt szívesen használja, valós idejű járatkövetés van, ez európai színvonalú, vélekedett. A körzetében 7000 ember él, szerinte a mostani változás nagy nyertesei a Joskar Ola lakótelepen élők. Itt a Hunyadi úton, a Lidl mögött kiépült új lakóparkra utalt a politikus. Megköszönte Kelemen Krisztián a Blagussnak a munkát, hozzátéve azt, hogy a díjemelés után is alacsonyabb lesz a jegyár, mint sok más megyei jogú városban.
Ágh Ernő szerint fontos a tömegközlekedés, egyetértett azzal, hogy a Blaguss-szal új színvonal érkezett Szombathelyre. A 7-es járatról beszélt, azt át kell gondolni. Egyetértettazzal is, hogy 10 megállóhelyet átneveznek, valamit azzal is tisztában van, hogy az új megállók költséggel járnak. A körjáratok bevezetése jó döntés volt, reméli, sokan használják majd.
Horváth Attila (Éljen Szombathely!) alpolgármester azt mondta: a költségvetési helyzet lényegesen nagyobb racionalizálást igényelt volna, de hallgatott az egyéni képviselőkre, hiszen ezek valós lakossági kérések voltak. Kilométerenként pont annyit fizet a város a cégnek, mint korábban. Aztán hozott egy példát: az autópálya matrica díjemelkedéséről beszélt, ami brutális mértékben drágult 2013 óta (72 százalék). Fontosnak tartotta kiemelni, hogy a gépjárműadót elvonta a kormány, ráadásul megszűnt az állami támogatás is a tömegközlekedésre. Példaértékűnek titulálta a szakemberek munkáját, akik részt vettek a menetrend kialakításában.
Horváth Soma jó néhány megyei jogú várost hozott példának: a járműállomány elöregedett, nincs utassegítő applikáció sok helyen. Arra akarják ösztönözni a lakókat, hogy vásároljanak bérletet, rendszeresen használják a tömegközlekedést. Május 31-ig várják a módosító javaslatokat. Ha kell, változtatnak majd, zárta szavait az alpolgármester.
Dr. Nemény András azt mondta: mindent megtesznek azért, hogy még környezetbarátabb legyen a tömegközlekedés. Erről is szólnak majd a következő évek, tette hozzá a polgármester.
A polgármester megszavaztatta Illés Károly javaslatát, így külön szavaztak a díjemelésről és a menetrend-módosításról. Gálffy Áron Petőfi-telepre vonatkozó módosítóját is elfogadta a testület. A menetrend-módosítás 17 igennel ment át, a díjemelésre 12 igent kapott az előterjesztés.
Haladás 1919 Kft.: az indulási jog kérdése összefügg a HVSE ügyével
Javaslat a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-t érintő döntések meghozatalára – ez volt a 3. napirendi pont címe. Elsőként dr. Czeglédy Csaba kért szót. A Haladás VSE múltjáról beszélt, majd kiemelte: ahol megszűnt a minőségi labdarúgás, ott az utánpótlás is elsorvadt. A szombathelyi hagyományok, valamint a több, mint 1000 itt focizó gyermek érdeke kapcsolódik Szombathelyen. Ha a HVSE nem rendezi a köztartozását, akkor az MLSZ visszavonja az indulási jogát a jelenlegi csapatnak, így nem lesz mit átvennie az új gazdasági társaságnak. Homlok Zsolt kétszer mentette meg a Haladást, de most viszont kimulasztja a HVSE-t, vélekedett a képviselő. A helyzet rendezésére az önkormányzat azt tudja tenni: a helyhatóság közösen vállalta a HVSE-vel az NB/III-as csapat versenyeztetését. Ebből 12 milliót tudott biztosítani a város, ám most már inkasszó van a számlán. 28 millió forint szerinte jár az egyesületnek – át lehet csoportosítani összeget (albérleti díj támogatása) elvileg. A képviselői felelősségét említette meg, 28 millió forint nem lenne elegendő a HVSE működtetéséhez, életben tartásához. Hiába fizetné ki a város a 28 millió forintot, ez nem elég a köztartozások rendezésére – maradna még 27 millió forint. Aggályai vannak, hogy érdemes-e így fizetni, tette hozzá. Van egy 2013-as önkormányzati rendelet, amelyben köztartozás nélküliséghez köt bármilyen városi támogatást. Csak akkor tudja támogatni a 28 millió forint kifizetését, ha Homlok Zsolt garanciákat vállalna az adósságok rendezésére. Teher nyomja a várost, hiszen vállalták az NB/III-as csapat versenyeztetését, de Homlok Zsoltnak kell most cselekednie: ki kell fizetnie az adósságot. Bekövetkezhet a legrosszabb is: 2025 januárjában megszűnhet a Haladás labdarúgócsapata, ha december 31-ig nem rendezik a köztartozást.
Dr. Károlyi Ákos jegyző megerősítette a képviselő szavait: a 2013-as rendelet arról szól, csak akkor támogathat bármit az önkormányzat, ha annak nincs tartozása. Dr. Czeglédy Csaba ismét a köztartozás-mentességet emelte ki: tisztázni kell, hogy októberben helyesen jártak-e el, amikor 12 millió forintot utaltak az egyesületnek. Dr. Károlyi Ákos szerint ez úgy történhetett meg, hogy a HVSE azt jelölte meg, hogy nincs köztartozása. Dr. Nemény András azt mondta: a HVSE új felügyelőbizottságnak tagja Illés Károly – így gyorsan kiderülhet az igazság.
Illés Károly azt mondta: ha a 40 millió forintos városi támogatás megérkezett volna az NB/III-as csapatra, akkor nem lett volna köztartozás. Dr. Nemény András arra emlékeztetett, hogy 20 millió forintot vállalt a város, aztán elmondta: Homlok Zsoltot felhívta, de az elnök nem kérte a pénzt. „Matekozás” következett, bérekről, stadionhasználatról, MLSZ-támogatásról. Dr. Nemény András szerint nagyon sok embernek nagyon komoly felelőssége van abban, hogy a HVSE ide jutott. Szerinte sok büntetőfeljelentésre lesz szükség, hogy kiderüljön az igazság – Illés Károly HVSE FEB-tagnak lesz dolga bőven, mondta a polgármester.
Dr. Czeglédy Csaba azt mondta: szeptember 26-án értesítette a HVSE-t a támogatás megszavazásáról. Október 10-én értesültek arról, hogy nincs fizetés az egyesületnél. A politikus sajnálja, hogy Keringer Zsolt és az ő nevével fémjelzik majd azt az időszakot, amikor megszűnik a foci. Dr. Nemény András kiemelte: az ügyvezetőn és a képviselőn semmi nem múlt.
Horváth Gábor is szót kért, arról beszélt, hogy szponzorációs pénzből lehetne kinullázni a HVSE tartozását. Felelős képviselőként nem lehet megszavazni a HVSE önkormányzati támogatását, hangsúlyozta. Olyan üzleti tervre lenne szükség, amely fenntartható gazdálkodást tartalmat. Az 55 millió forintot be kell tenni, mondta. Megfelelő önmérsékletet javasolt a döntés meghozatala előtt, zárta szavait.
Dr. Nemény András arról szólt: felelősségteljes döntést hoznak, a szurkolókkal is ebben állapodtak meg a nyáron. Nehézséget okoz, hogy nem tudják: az MLSZ megadja-e a jogot az indulásra. A szponzorokról is beszélt a polgármester: ha van igény focira, biztosan lesznek támogatók. A város keze meg van kötve – szögezte le a polgármester. Nem tudnak úgy közpénzt kifizetni, ha azt nem tudják, hova kerül. Csapdahelyzet, így fogalmazott dr. Nemény András, aki azt hangsúlyozta: szavazzák meg az új cég SZMSZ-ét és üzleti tervét – ez egy esély.
Tóth Kálmán, mint bizottsági elnök kért szót. A határozati javaslatot úgy módosítanák, hogy egy 8 millió forintos összeget elkülönítenének az új klub támogatására.
Putz Attila, mint az új kft. FEB-elnöke elmondta: december 13-án alakult meg a testület. Mint mondta, Zanatról indult ennek a csapatnak a története, így szívügye a Haladás. Alapkérdés, hogy lesz-e indulási joga az NB/III-ban a gárdának. Átnézték az üzleti tervet, valóban vannak benne bizonytalan bevételek, de a költségek is csökkenthetők, érvelt Putz Attila. Úgy fogalmazott: vállalható a tavaszra az üzleti terv. A bajnokság március elején folytatódik, addig igazolni kell, focistákat és edzőt is.
Jó néhány jogi gondolat elhangzott ezekben a percekben…
Tóth Kálmán szerint el kell mondani: ami most a HVSE-nél zajlik, az szombathelyi identitást is sérti. Politikai kalandorok jöttek, mentek, a régi rendszerekhez hasonlította a mostanit a sportbizottság elnöke. Tóth Kálmán szerint sem dr. Czeglédy Csabának kell elnézést kérnie. Azoknak kellene elnézést kérnie, akik ezt okozták. Húzzanak el, soha nem tartoztak ide – hangoztatta a politikus, aki történelmi bűnnek titulálta a HVSE-nél történteket.
A polgármester lezárta a vitát. A 8 millió forintos módosítót megszavazta a testület – 16 igent kapott az előterjesztés. A határozati javaslatot elfogadta a közgyűlés.
Dr. Nemény András szünetet rendelt el, folytatás fél 3-kor.
Fotók: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.