Életre szóló hivatások: nyílt nap a PTE-n
A PTE Egészségtudományi Kar Szombathelyi Képzési Központ nyílt napjára a képzési központ épületében, több programhelyszínen került sor. A program megnyitóján elsőként Karamánné dr. habil. Pakai Annamária, a Szombathelyi Képzési Központ képzési igazgatója köszöntötte a vendégeket, aki elmondta, a mai napon interaktív bemutatókkal készültek, hogy segítségükkel minél többen megtalálják azt a szakmát, amelyet majd hivatásszerűen, egy életen át művelnek.
Altmajer Beáta, a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház ápolási igazgatója örömét fejezte ki, hogy ilyen nagy számban jelentek meg érdeklődők az iskolában, melynek elsődleges gyakorlatot adó helye a szombathelyi kórház, mely tavaly, újabb gyakorlatszerzési helyszínként, egy SKILL laborral is bővült, illetve a későbbiekben munkahelyet biztosíthat az itt végzett hallgatóknak.
Király Gábor, a Király Sportegyesület elnöke ismertette egyesülete és a PTE szombathelyi kara közötti együttműködési konszenzus sokszínűségét: a hallgatók a fizikoterápia gyakorlati képzését valósíthatják meg a Király sportlétesítményben az FMR Király Rehabon, illetve a képzés szolgálatába állítják a laboratóriumi mérések, statisztikák, analízisek eredményét. Király Gábor bemutatta, a Király Sportlétesítményben milyen széles skálán érhetők el különböző terápiák, mérések, orvosi vizsgálatok, kiemelve például a 3D testszkenner mérési eredményeinek használatát az oktatásban.
A köszöntők után az érdeklődők tájékoztatást kaptak a képzési portfólióról, a felvételi eljárásról, az egyetem által nyújtott juttatásokról, majd ünnepélyesen megtörtént egy új fejlesztés, a fitneszpark alapkőletétele is. A rövid ünnepség után további tájékoztató előadások hangzottak el, illetve az ápoló, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő és védőnő alapképzések gyakorlatias bemutatkozására került sor.
Helyi és megyei intézmények, cégek képviselői is – egyfajta elő-állásbörzeként – részt vettek a rendezvényen. A kiállítók között első alkalommal a Magyar Honvédség Egészségügyi Központja is képviseltette magát. Kísérő programként különleges katonai mentőautókat is meg lehetett tekinteni.
Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.