Észak- és Közép-Burgenlandban is tombolt a vihar
Mint írják, a tűzoltókat utakra dőlt fákhoz és elárasztott pincékhez hívták a leggyakrabban. A heves esőzés mellett egyes területeken jégeső is pusztított. A vihar különösen Felsőpulyát és környékét, valamint Szabadbáránd/Großwarasdorf és Füles/Nikitsch községeket érintette. Egyedül a járási székhelyen 18 alkalommal kellett beavatkoznia a tűzoltóknak.
A csütörtökre virradó éjszaka azután a viharok súlypontja a Felsőpulyai és a Kismartoni járások területére helyeződött át. A vihar még Bizet Carmen című operájának cselekményét is átírta: mivel a premiert a második felvonás szünetében félbe kellett szakítani, a halálos tőrdöfés sem történt meg – Carmen „életben maradt“. A teltházas előadást a hirtelen lezúduló heves eső és a heves széllökések miatt kellett lefújni. A második felvonás utáni szünetben ugyanis valóságos villámárvíz öntötte el a római kori kőfejtőt, amely véget vetett az operaestnek. Az este egészen másképp indult, hiszen csak ritkán teszi egy produkció olyan fizikailag is átélhetővé Sevilla utcáinak fülledt hangulatát, mint egy felhevült kőbánya környezete, tették hozzá.
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.