2024.07.04., csütörtök  •  Ulrik napja
EURO2024: döntetlen a skót-svájcin, és ez nekünk nem jó eredmény

A magyar labdarúgó-válogatott Eb-csoportjában a mai másik mérkőzésen Skócia döntetlenre végzett a magyarokat korábban legyőző Svájccal; a mieink a kvartett utolsó helyén állnak és győzelmi kényszerben játsszák majd a zárókört, de a skótok elleni esetleges három pont sem biztos, hogy továbbjutást ér majd.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, A-csoport: Skócia-Svájc 1-1 (1-1). - Köln, 42 711 néző, vezette: Kruzliak (szlovák)

SKÓCIA: Gunn - Ralston, Hendry, Hanley, Tierney (McKenna, 61.), Robertson - McTominay, Gilmour (McLean, 79.), McGregor - McGinn (Christie, 90.) - Adams (Shankland, 91.), Szövetségi kapitány: Steve Clarke.

SVÁJC: Sommer - Schär, Akanji, Rodriguez - Widmer (Stergiou, 86.), Xhaka, Freuler (Sierro, 75.), Shaqiri (Embolo, 60.) - Aebischer, Vargas (Rieder, 75.) - Ndoye (Amdouni, 86.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.

Gólszerzők: Schär (13., öngól), illetve Shaqiri (26.).
Sárga lap: McTominay (51.), McKenna (68.), McGinn (71.), illetve Rodriguez (31.), (Sierro, 86.).

A skótok a házigazda németek elleni 5-1-es vereséggel kezdték a tornát, míg a svájciak a magyarokat múlták felül 3-1-re a nyitófordulóban. A pont nélküli skótok kezdték jobban a meccset, és a 13. percben egy öngóllal szereztek vezetést. Érdekesség, hogy az első körben is öngólt vétettek ellenük. A folytatásban erőre kapott a rivális, majd egy sikeres letámadás végén Shaqiri egyenlített látványos találattal, ezzel ő lett hazája első játékosa, aki három kontinenstornán is betalált (2016, 2021, 2024). A szünetig lendületben maradtak a svájciak, de előbb Dan Ndoye gólját les miatt érvénytelenítették, majd Angus Gunn-nek kellett nagyot mentenie.

A fordulás után is Svájc kezdeményezett, két nagy helyzete is volt, ám a 67. percben a skótok újból vezethettek volna, Grant Hanley fejese viszont csattant a kapufán. A hajrához közeledve mindkét csapatnak adódtak lehetőségei, Svájc újabb lesgólt szerzett Breel Embolo révén, majd a 89. percben a csereként beállt Zeki Amdouni fejelt a kapu mellé. Az utolsó percekben még a skótok veszélyeztettek, ám kimaradt a ziccer, és így maradt a döntetlen.

A csoportkör vasárnapi zárófordulójában a skótok a győzelmi kényszerben lévő magyarokkal találkoznak Stuttgartban, a svájciak pedig a már biztos nyolcaddöntős németekkel csapnak össze Frankfurtban.