2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
EURO2024: extrán védett a grúz kapus, Csehország nem tudta megverni Georgiát

A grúz és a cseh válogatott nem bírt egymással (1–1) a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, az F-csoportban Hamburgban. A csoportharmadikok között zajló külön versenyben ez az eredmény kedvező lehet Magyarországnak.

A mérkőzés legjobbja a georgiaiak kapusa, a spanyol Valencia hálóőre, Mamardasvili volt, aki 12 cseh kapura érkező kísérletből 11-et hárítani tudott; a 95. percben azonban a grúzoknak volt meccs labdájuk, de fölé lőtték - maradt az 1-1-es végeredmény.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG, CSOPORTKÖR, F-CSOPORT, 2. FORDULÓ: Grúzia–Csehország 1–1 – Hamburg, 49.000 néző, vezette: Daniel Siebert (Jan Seiderl, Rafael Foltyn) – németek.

GRÚZIA: Mamardasvili – Kvirkvelia (Gvelesziani, 82.), Kasia, Dvali – Citaisvili (Locsosvili, 62.), Davitasvili (Csakvetadze, 63.), Mekvabisvili, Kocsorasvili, Kakabadze – Mikautadze, Kvarachelia (Lobjanidze, 83.). Szövetségi kapitány: Willy Sagnol.

CSEHORSZÁG: Stanek – Holes, Hranac, Krejci – Coufal, Provod (Barak, 82.), Soucek, D. Jurásek (Sevcík, 82.) – Cerny (M. Jurásek, 55.), Schick (Chytil, 68.), Hlozek (Lingr, 55.). Szövetségi kapitány: Ivan Hasek.

Gólszerzők: Mikautadze (45+3. – 11-esből), ill. Schick (59.).
Sárga: Kasia (36.), Gvelesziani (82.), Mekvabisvili (83.),  Kocsorasvili (90+5.), ill. Coufal (18.), Provod (40.), Jurásek (47.), Holes (53.), Soucek (81.).

Fotó: UEFA

kapcsolódó cikkek
EURO2024: történelmi grúz gól, de török győzelem a F-csoport nyitómeccsén
A foci Eb eddigi legizgalmasabb találkozóján a F-csoportban Dortmundban szakadó esőben Törökország vezetett Georgia ellen, a grúzok egyenlítettek, de egy újabb pazar átlövéssel a második félidő közepén megint a törököknél volt az előny. Georgia ment az ikszért, két kapufát lőtt, a másodikat a 95.percben, felhozta az utolsó támadáshoz a kapusát, Törökország azonban egy kontrából üres kapura lezárt a meccset.
EURO2024: két rekordot megdöntöttek és a három pontot is begyűjtötték a portugálok a csehek ellen
A Németországban zajló labdarúgó kontinenstorna első csoportkörének zárómeccsén az F-csoportban Lipcsében egy pazar átlövésből Csehország szerzett vezetést, de Portugália egyenlített, majd egy hajrában lőtt góllal a győzelmet is megszerezte. Pepe megelőzte Király Gábort, most már a portugál védő az Eb-k történetének legidősebb játékosa, Cristiano Ronaldónál pedig senki sem szerepelt több Európa-bajnokságon.