2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
EURO2024: ennyi volt, kiesett a magyar labdarúgó-válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott szerdán kiesett a németországi Európa-bajnokságon, mivel a csoportkör végén a harmadikok tabelláján a nyolcaddöntőről éppen lemaradó ötödik helyen zárt.

A magyarok utolsó reménye az F csoport volt, hogy a B-ben két ponttal harmadik vb-bronzérmes horvátokon kívül még egy harmadik helyezettet megelőzzenek, azonban ez nem jött össze, mert a georgiai csapat 2-0-ra legyőzte a már biztos csoportelső Portugáliát.

Az újonc georgiai válogatott meglepetésre nyolcaddöntőbe jutott a labdarúgó Európa-bajnokságon, miután az F csoport utolsó, harmadik fordulójában 2-0-ra legyőzte a már biztos csoportelső portugál csapatot szerdán Gelsenkirchenben.

A kaukázusiak csoportharmadikként zártak és a vasárnapi nyolcaddöntőben a spanyolokkal csapnak össze Kölnben. A portugálokra hétfőn a szlovénok várnak majd Frankfurtban.

A hat csoport első és második helyezettjei mellett a négy legjobb harmadik került a legjobb 16 közé.

Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai ezúttal a svájciaktól és a házigazda németektől elszenvedett kétgólos vereség után Csoboth Kevin 100. percben lőtt góljával 1-0-ra legyőzték Skóciát, így három ponttal és mínusz hármas (2-5) gólkülönbséggel fejezték be a tornát.

Három éve az előző kontinensviadalon is a csoportkörben búcsúztak, akkor két ponttal negyedikek lettek Franciaország, Németország és Portugália mögött.

A nemzeti együttes legközelebb szeptember 7-én a Nemzetek Ligája negyedik idényében Németország vendége lesz Düsseldorfban.

kapcsolódó cikkek
EURO2024: győztes magyar gól a 100. percben a skótok ellen, megvan a csoport 3. hely, lehet reménykedni
Hatalmas küzdelemben, Csoboth Kevin 100. percben szerzett góljával a magyar válogatott 1-0-ra legyűrte Skóciát, megszerezte az A-csoport harmadik helyét Németország és Svájc mögött, és ha a további eredmények számunkra kedvezően alakulnak, bejuthatunk a legjobb tizenhat közé. Varga Barnabás súlyosan megsérült, nyakmerevítőben vitték le, ezért a jelentős hosszabbítás.
EURO2024: Útmutató a magyar továbbjutáshoz
A magyar labdarúgó-válogatott Skócia 1-0-s legyőzésével megszerezte a németországi Európa-bajnokság A csoportjának harmadik helyét, és a továbbjutása kedden vagy szerdán dől el.
EURO2024: Rekorder lett Csoboth Kevin
99 perc 32 másodpercnél született góljával a labdarúgó Európa-bajnokságok történetének rekorderévé vált a rendes játékidőben legkésőbb esett találatok szerzőinek örökrangsorában – emelte ki hétfői összefoglalójában az IFFHS a magyar-skót (1-0) meccsről.
EURO2024 – Szoboszlai Varga sérüléséről: Mindenki láthatta, hogy nagyon nagy a baj
Elsősorban a súlyos sérüléseket szenvedő Varga Barnabás esetével és állapotával foglalkozott a német sajtó a labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának vasárnap esti mérkőzése után, melyen Magyarország 1-0-ra legyőzte Skóciát.
EURO2024: Túl van a műtéten Varga Barnabás, legkorábban szerdán hagyhatja el a kórházat
A műtétet követően legkorábban szerdán engedik ki a kórházból Varga Barnabást, a magyar labdarúgó-válogatott középcsatárát, aki a Skócia elleni Európa-bajnoki mérkőzésen többszörös arckoponyacsont-törést szenvedett.
EURO2024: egy lépéssel közelebb a nyolcaddöntőhöz a magyar válogatott
Hétfőn este is számunkra kedvezően alakultak az eredmények a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, a B-csoport harmadikja, Horvátország az olaszok 98. percben történt egyenlítésének köszönhetően, már biztosan Magyarország mögött végez. Ma Anglia győzelméért kell szorítani szlovénia ellen, de ha pontot is szereznének déli szomszédaink, akkor sincs minden veszve.