2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
EURO2024: lesimázták a portugálok a törököket a bődületes hibák és a szelfik meccsén

Törökország egy amatőr hibával saját magát végezte ki a németországi futball kontinenstorna második csoportkörében szombaton Dortmundban; Portugália végig kézben tartotta a meccset, és ezzel az utolsó forduló eredményétől függetlenül meg is nyerte az F-csoportot és bejutott a nyolcaddöntőbe.

A portugál válogatott a vártnál simábban, 3-0-ra legyőzte a török együttest a németországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában, ezzel biztosította helyét a nyolcaddöntőben. Cristiano Ronaldo hatodik kontinenstornáján, a 27. Eb-meccsét játszotta ezzel tovább javította rekordját, Pepe pedig - aki az első fordulóban "vette el" a legidősebb játékos címet Király Gábortól - 41 évesen és 117 naposan lépett pályára.

A fölényben játszó portugálok egy szép támadás végén szereztek vezetést, a törökök ezután egy tragikomikus öngóllal segítettek be ellenfelüknek (a védő és a kapus nem értette meg egymást, előbbi gurított saját kapujába), fordulás után egy sakk-matt kontra pedig végleg lezárt minden nyitott kérdést.

A meccset a második félidőben négyszer is meg kellett állítani, mert szurkolók szaladtak be a pályára Ronaldóval szelfizni, az első kissrácnak sikerült is egy közös képet lőnie a kezdőkörben a portugál legendával.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NÉMETORSZÁG, CSOPORTKÖR, F-CSOPORT, 2. FORDULÓ: TÖRÖKORSZÁG–PORTUGÁLIA 0–3 (0–2). - Dortmund, 59 127 néző, vezette: Felix Zwayer (Stefan Lupp, Marco Archmüller) – németek.

TÖRÖKORSZÁG: Altay – Celik, Akaydin (Demiral, 75.), Bardakci, Kadioglu – Calhanoglu, Ayhan (Yüksek, 58.) – Akgün (Güler, 70.), Kökcü (Yazici, a szünetben), Aktürkoglu (Yildiz, 58.) – Yilmaz. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella.

PORTUGÁLIA: D. Costa – Cancelo (Semedo, 68.), R. Dias, Pepe (A. Silva, 83.), N. Mendes – Vitinha (J. Neves, 88.), Palhinha (R. Neves, a szünetben), B. Fernandes – B. Silva, C. Ronaldo, Leao (Pedro Neto, a szünetben). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez.

Gólszerző: B. Silva (21.), Akaydin (28. – öngól), B. Fernandes (56.)
Sárga lap: Bardakci (25.), Leao (39.), Akaydin (42.), Celik (42.), Palinha (45.)