Évtizedekig hűséges alkalmazottak mondanak fel Vas megyében, hogy Ausztriába menjenek dolgozni
„Te is tudod, hogy ez nem olyan bonyolult. A biztonság miatt megyünk Ausztriába dolgozni, és a biztonságot leginkább a pénz jelenti” – mondta az egyik interjúalanyom, aki elmesélte ausztriai munkavállalásának történetét.
Ezekről a történetekről majd később, első körben nézzük meg azt, hogy az osztrák határ közelsége valóban akkora áldás-e a nyugati régió gazdaságának, mint amilyennek a közvélemény gondolja.
Bizonyos szempontból az. Gyakorlatilag az összes statisztika azt bizonyítja, hogy a főváros után Nyugat-Dunántúl a legfejlettebb, külföldi nagyvállalatok sokaságával, átlag feletti fizetésekkel, irigylésre méltó munkanélküliségi és egyéb gazdasági mutatókkal. (Csak Bécsben több mint húszezer magyar dolgozik.)
De az éremnek van egy másik oldala is. Gazdasági szakemberek már évek óta azt hangoztatják, hogy Ausztria közelsége nemcsak áldás, de átok is, amely nemhogy segítője, de inkább gátja a régió további fejlődésének - olvasható a Szabad Európán.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.