2024.09.27., péntek  •  Adalbert napja
Futsal: remek meccsen húzta be az Újpest elleni rangadót és a tabella élére állt a Haladás (képgalériával)

Felipe Conde legénysége 4-3-ra diadalmaskodott a péntek esti futsalcsemegén és ezzel elvette fővárosi riválisa veretlenségét.

FÉRFI FUTSAL NB I., 8. FORDULÓ

HALADÁS VSE - ÚJPEST FC 4-3 (3-1)

Haladás: Alasztics - Kovács, Hajmási, Schlemper, Petterson, Gyimesi, Homlok, Knizs, Dróth, Körmendy, Vatamaniuc-Bartha, Hadházi, Rutai

Edző: Felipe Conde

Újpest: Gémesi - Lucas, Hadzsi, Thiago, Czerman, Vörösmarty, Kasza, Fischer, Milavecz, Östör, Kovács, Szűcs

Edző: Szente Tamás

Gólszerzők: Vatamaniuc-Bartha 4., Dróth 2 (4., 21.), Schlemper 20., ill. Knizs 6. (öngól), Kasza 26., Lucas 35.

Újabb komoly rangadóval folytatódott a bajnoki pontvadászat a címvédő Haladás VSE futsalosai számára, akik ezúttal a listavezető, a mezőnyben még egyedüliként veretlen Újpest gárdáját látták vendégül. A szombathelyiek egy Veszprém, valamint egy Kecskemét elleni sikerrel a hátuk mögött várhatták az összecsapást, a cél pedig nem volt más: megszerezni zsinórban a harmadik győzelmet.

Az első veszélyes szituációk ugyan a vendégek nevéhez fűződtek, ám először Alasztics Marcell védett lábbal, majd Kovács Máté blokkolt nagyon fontos pillanatban. Bekezdtek a csapatok, Petterson gólját érvénytelenítették, így aztán továbbra is 0-0 volt az állás. Nagy elánnal támadtak a hazaiak, Dróth Zoltán és Hadházi Sándor tetszetős kombinációja után utóbbi tüzelt, az eredmény azonban nem változott. Ez az állítás aztán mindössze a 4. percig volt igaz, amikor Knizs Olivér roppant okos és önzetlen átadása után a bombaformában lévő Vatamaniuc-Bartha Dávid folytatta szezonbeli gólgyártását, vezetéshez juttatva ezzel a zöldmezeseket (1-0). A budapestiek még fel sem ocsúdhattak a bekapott találat után, amikor Dróth Zoltán még szintén a 4. minutum eseményeként megduplázta a HVSE előnyét (2-0). Szente Tamás rögtön időt is kért, rendeznie kellett a sorokat a fővárosi alakulatnak. Egy pillanatra sem volt megállás, óriási iramot diktáltak a felek. A 6. percben aztán egy rendkívül szerencsétlenül pattant labda után egy öngóllal szépíteni tudott az Újpest, 2-1-ről jöhetett a folytatás. Rendkívül feszült, paprikás hangulatú lett a mérkőzés, melyet kemény belépők tarkítottak, valamint reklamálásból sem volt hiány. Alasztics Marcell rendkívül magabiztosan állta a sarat, ha el is jutott helyzetig az Újpest, a hazaiak hálóőrének eszén nem tudott túljárni. Ez a szakasz kissé csendesebb volt, már ami a helyzeteket illeti, Diogo Schlemper lövésénél azonban nagyot kellett védenie Gémesi-kapusnak. A felvonás utolsó szakaszát igyekezett megnyomni Szente Tamás legénysége, gólt azonban a házigazda szerzett: másodpercekkel a félidő végét jelző dudaszó előtt Schlemper gondoskodott arról, hogy 3-1-ről folytassák a felek.

A vasiak aztán ott kezdték a második etapot, ahol az elsőt abbahagyták. A 21. percben Dróth Zoltán megszerezte második találatát is a mérkőzésen, immáron 4-1 állt az eredményjelző táblán. Nem volt könnyű helyzetben az Újpest, ráadásul Alasztics Marcell továbbra is remekül védett: előbb egy szabadrúgást, majd egy távoli lövést hatástalanított. A háromgólos hátrány ellenére becsülettel küzdött az Újpest, Lucas is közel járt ahhoz, hogy visszaadja a vendég reményeket. Akkor ez még nem sikerült, ám nem sokkal később Kasza Dániel eredményes tudott lenni és 4-2-re módosította az állást. A lilák gólja ellenére továbbra is a HVSE dominált, irányított, Gémesi-kapusnak pedig újabb bravúrokat kellett bemutatnia, hogy ne álljon vissza a háromgólos különbség. A csapatok továbbra sem mentek a szomszédba egy kis keménységért, igazi, rangadóhoz méltó összecsapást láthattak azok, akik ezt választották péntek esti programként. A végjátékhoz közeledve aztán öt a négy elleni játékra váltottak a vendégek, kisvártatva pedig egy kezezésért megítélt büntetőt váltottak gólra, így aztán 4-3-ra zárkóztak. Izgalmas hajrára volt kilátás, a találkozónak pedig még ezen szakaszában is őszinte, nyílt játékot láthattak mindkét együttestől a szurkolók. Egy kis szünet után aztán ismét vészkapusra váltott az Újpest és mindent egy lapra feltéve támadt a pontszerzésért. Erőfeszítését végül nem koronázta siker, a Haladás megőrizte előnyét, s így 4-3-ra diadalmaskodott. Felipe Conde fiai ezzel elvették a budapestiek veretlenségét és nyolc forduló után vezetik a tabellát.

Dróth Zoltánék legközelebb október 14-én, hétfőn 19 óra 10 perces kezdettel a Magyar Futsal Akadémia otthonában szállnak harcba a bajnoki pontokért.

Savaria Fórum 33. évfolyam 33. szám - 2024.09.27.
Ismeretlen halat fogott egy hétéves kisfiú a Rába vasi szakaszán
A kopoltyúst a Magyar Haltani Társaság szakemberei azonosították be, a Rábából eddig még nem igazolták ennek a halfajnak az előfordulását.
Isten éltesse, Vujity Tvrtko !
Ma 52 esztendős. 1972. szeptember 24-én született Vujity Tvrtko (születési nevén Balogh Szilárd, horvátul: Tvrtko Vujić) Joseph Pulitzer-emlékdíjas horvát származású magyar író, újságíró, Magyarország népszerű televíziós riportere, a Pokoli és Angyali történetei mellett több sikerkönyv szerzője. Eddig mintegy húsz könyve jelent meg.
Csönge a tűzvész után: összefogás és hála
A település, ahol hálásak a déli szélnek, a sok száz tűzoltónak, az oltóhelikopternek és a hétfői esőnek. Tüzes riport a kis kemenesháti faluból, ahol Petőfi egykoron viszonzatlan szerelemre gyúlt, Weöres Sándor a teljes gyerekkorát töltötte, mégsem csak ezek miatt emlékszik majd rá az utókor. Benn égett tűzoltó felszerelésről, az év legnagyobb karácsonyfatüzéről és az összefogás erejéről a Csönge környéki tűzvész után.
Belehalt sérüléseibe a Zalabérnél motorbalesetet szenvedett szombathelyi nő
Mentőhelikopter szállította a szombathelyi kórházba azt a középkorú nőt, aki motorjával pályaelhagyásos balesetet szenvedett a vasi Bérbaltavár és a Zala vármegyei Zalabér között, szombaton késő délután. A nő a kórházban belehalt a sérüléseibe - írja a 112press.