2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
Futsal: remek mérkőzésen nyert és visszavette pályaelőnyét a Haladás a bajnoki döntőben

A címvédő zöld-fehérek Vatamaniuc-Bartha Dávid duplájával és Vas Ádám, valamint Luiggi Longo góljaival 4-1-es győzelmet arattak a Kecskemét elleni aranycsata harmadik felvonásán. A Haladás ezzel egy sikerre került a bajnoki címvédéstől.

FÉRFI FUTSAL NB I. DÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

HALADÁS VSE - SG KECSKEMÉT FUTSAL 4-1 (2-0)

Haladás: Alasztics Marcell - Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hadházi Sándor, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Vas Ádám, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Kecskemét: Rigó László - Bíró Attila, Pál Patrik, Haász Benjámin, Fekete Márk, Krajcsi Bence, Lehotai Ákos, Hajnal Norbert, Bencsik Roland, Kajtár Mátyás, Suscsák Máté, Nádudvari Bence, Aleksandar Tomic, Szabó János Ábel

Edző: Koós Károly

Gólszerzők: Vas Ádám 6., Vatamaniuc-Bartha Dávid 2 (7., 29.), Luiggi Longo 33., ill. Fekete Márk 27.

Visszatért Szombathelyre a Haladás és a Kecskemét élvonalbeli futsaldöntője, a harmadik találkozón pedig mindkét csapat azt szerette volna kiharcolni, karnyújtásnyira, egy győzelemre kerüljön a végső sikertől.

Alasztics Marcell és Rigó László is nagy védéssel mutatkozott be - már amennyire az első két találkozó után szükség volt arra, hogy bemutatkozzanak - , majd a 6. minutumban a Haladás pár húzásból, villámgyorsan ért oda ellenfele kapuja elé. Az akciót Luiggi Longo passzából Vas Ádám fejezte be, ezzel pedig 1-0 állt az eredményjelző táblán. Egy perc sem telt el, máris rárúgták a második gólt a szombathelyiek, miután Dróth Zoltán centerezéséből Vatamaniuc-Bartha Dávid volt eredményes (2-0). Időt is kért a vendég alakulat, Vatamaniuc-Bartha Dávid ihletett formában játszott, gyönyörűen alakította ki magának az újabb lövőhelyzetet. A Kecskemét is jelezte, hogy csak a győzelem elfogadható számára, kiváltképp Pál Patrik volt elemében, de Hajmási Milán lövésénél viszont a kapufán múlt, hogy nem a hazaiak növelték tovább előnyüket. Támadásban és védekezésben is nagyon magas szinten játszott a címvédő, Vatamaniuc-Bartha Dávid előtt újabb nagy helyzet adódott, végül 2-0-nál harsant fel az első felvonás végét jelző dudaszó.

A folytatás Fekete Márk kísérletével indult, majd szintén ő használt ki egy hazai megingást, 2-1-re szépített a Kecskemét. Ez felpaprikázta a Haladást, és bár Dróth Zoltán próbálkozásánál még védett Rigó, Vatamaniuc-Bartha Dávid kissé éles szögből leadott, lapos lövését már nem tudta hárítani, így 3-1-re vezettek a zöld-fehérek. Ezúttal a vendégeknek kellett sebességi fokozatot váltani, Bíró Attila a felsőlécre pöccintett, Luiggi Longo viszont a kimaradt lehetősége után a 33. percben egy Suscsák Mátéval szembeni labdaszerzés után már nem hibázott és 4-1-re változtatta az eredményt. Roppant élvezetes, lüktető mérkőzést játszottak a csapatok, Dróth Zoltán kis híján kiosztott egy újabb gólpasszt, majd Henrique Diniz emelt bal külsővel az üres kapura, a visszaigyekvő Krajcsi azonban még ki tudta tornázni a labdát. Az alföldiek Pál révén veszélyeztettek, majd öt a négy elleni játékra váltottak, ez azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A HVSE végül 4-1-re nyerni tudott és összesítésben 2-1-es előnyre tett szert.

A döntő negyedik mérkőzését május 27-én, hétfőn 20 órakor rendezik, méghozzá Kecskeméten. A Haladás ezzel a győzelmével kinyitotta az aranykaput, a cél pedig egyértelmű: belépni rajta az alföldiek vendégeként és újabb bajnoki címet ünnepelni.

Savaria Fórum 33. évfolyam 35. szám - 2024.10.11.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.
Vármegyei I. osztály: gólzáporos hazai győzelmek, pontosztozkodás Celldömölkön
A Király SE, az ISA Haladás, a Csákánydoroszló és a Vasvár is magabiztosan tartotta otthon a három bajnoki pontot.