
Gémesi Csanád: aki minden helyzetben a végsőkig küzd - fotógalériával
Egy gödöllői kétszeres olimpiai érmes, világbajnok, Európa-bajnok, kétszeres országos bajnok vívó érkezett hétfőn este az Agora Savaria Filmszínházba. Ő nem más, mint Gémesi Csanád, aki a róla szóló, Küzdelem a végsőkig című portréfilm vetítése és közönségtalálkozó kapcsán látogatott el a vasi vármegyeszékhelyre.
A film - melyet a 2021-es, tokiói olimpia után kezdtek el forgatni - nem csak és kizárólag a vívó Gémesi Csanádot mutatja be nekünk, hanem a férjet, társat, édesapát, fiút, testvért, csapatembert, aki számára a családból hozott értékek jelentik az igazi kapaszkodókat az életben. A küzdelem a végsőkig során bepillanthatunk mélységekbe és magasságokba, ami még jobban kidomborítja, hogy mekkora erő és küzdőszellem lakozik főhősünkben. 2022-ben, mindössze pár hónappal egy bokasérülés után Gémesi Csanád megszerezte élete első felnőtt magyar bajnoki címét, ráadásul vidéki egyesület, a MATE-GEAC versenyzőjeként, ami nem meglepő módon óriási érzelmeket mozgatott, szabadított fel benne. Részesei lehettünk a szintén a MATE-GEAC-cal megnyert csapatbajnoki bronzéremnek is, amit ráadásul testvéreivel, Bencével, valamint Hubával közösen ért el, ami még különlegesebbé tette számára ezt a sikert. Ahogyan azt korábban is említettük, az alkotás Gémesi Csanád magánéletébe is betekintést enged. Vívóklasszisunk minden megnyilvánulásából teljes mértékben sugárzik, hogy számára mit jelent a családja, felesége, három fia, szülei, nagyszülei, s hogy mit köszönhet nekik. Gödöllő díszpolgára nemcsak sportolóként vesz részt egyesülete életében, hanem ha kell, edzést vezényel, versenyt szervez, de azt is láthattuk, hogy oroszlánrészt vállalt az új gödöllői vívócsarnok 2022-es átadásában is.
A filmvetítés után pedig következhetett a közönségtalálkozó, kötetlen beszélgetés, melynek főszereplői természetesen Gémesi Csanád, unokatestvére, s egyben a film rendezője, Gémesi Gergő voltak. A beszélgetés során többek között szóba került a 2019-es, hazai rendezésű világbajnokság rendkívül kiélezett, véleményes bírói ítéleteket hozó fináléja, amely utáni nyilatkozatáért nemzetközi Fair Play-díjban részesült a válogatott, de az is, amikor a tavalyi, párizsi ötkarikás játékokon egy szintén nagyon szoros mérkőzésen bemondott egy találatot. Gémesi Csanád elmondta, számára valahol magától értetődő, hogy igazi csapatember, hiszen nagy családban nőtt fel, folyamatosan csapatban "kellett dolgoznia". A hallgatóság kérdéseire válaszolva azt is megtudhattuk, hogy Gémesi Csanád számára óriási biztonságot jelentenek a versenyek, edzések előtti rutinjai, valamint, hogy bármennyire is rossz érzés, bizony tudni kell kezelni, ha éppen válogatott-beli csapattársával kerül össze egy egyéni verseny során. A film rendezője, Gémesi Gergő kiemelte, a film célja Gémesi Csanád sokszínűségének, példaértékűségének megmutatása, éppen ezért kifejezetten bükszke rá, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság is beválasztotta az alkotást a legjobbak közé.
A beszélgetést követően természetesen nem maradhatott el az aláírások, közös képek begyűjtése sem, Gémesi Csanád pedig mindenkivel örömmel váltott pár szót és fotózkodott - méghozzá tokiói, valamint párizsi olimpiai érme társaságában.
Fotó: Nagy Jácint
Malomsoki Cintia

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.