Haladás: megszűnésről ír a klub, közben lenne vevő a csapatra
Információnk szerint bár a klub január 16-án azt közölte a taggyűlés után, hogy „a társaság pénzügyi helyzete stabilizálódott és a további várható bevételek biztosítják a szezon biztonságos befejezését, valamint a klub licenckérelmének feltételeit”, a tegnapi közlemény teljesen más képet fest.
„A társaság pénzügyi helyzete újra kritikussá vált. A klub nem tudta teljesíteni a márciusban esedékes februári bérek kifizetését. A fennálló szállítói és köztartozások veszélyeztetik a 2024/2025 évi licenckérelemben előírt alapfeltételek teljesítését is. Ez a klub ellehetetlenüléséhez, majd megszűnéséhez vezethet.”
Úgy értesültünk, hogy több szállító is végrehajtást indított a klub ellen – a tartozások nagyságrendjéről ellentmondó információkat kaptunk.
Elindult, de nem érkezett meg 2 millió euró
A klub sajátos magyarázatot adott arra, hogy miért állt elő ez a helyzet, a közleményben arra hivatkoznak, hogy elindult Szombathelyre 800 millió forint, csak valahol elakadt.
„A tavaly novemberben a Haladás Marketing Kft. egy 2024. 06. 30-ig szóló szerződést kötött az SGS Csoporttal 2 millió EUR (mintegy 800 millió Ft) értékben, amely a 2023-24-es szezonhoz szükséges pénzügyi források jelentős részét fedezné. Az SGS Csoport tájékoztatása szerint az általa bizonyítottan 2023 decemberében átutalt összeget az MBH Bank érthetetlen okokból a mai napig nem írta jóvá, ami fizetésképtelenséghez közeli helyzetet teremtett a labdarúgó klubnál.”
SGS néven több céget, szervezetet is találtunk, az egyik az SGS Csoport, a világ vezető minőségellenőrző, vizsgáló és tanúsító szervezete, melynek van egy 1991 óta működő magyar leányvállalata. Hasonló nevet visel egy angliai felsőoktatási szervezet, az angol cégkereső pedig több vállalkozást is feldobott, például az SGS GROUP (North) Ltd.-t, de ezen felül több céget is találtunk.
Kérdésünket, hogy pontosan melyik vállalkozással van kapcsolatban a Haladás, elküldtük a klubnak. Jagodits Zsuzsa kommunikációs vezetőtől eddig mindig az a válasz érkezett, hogy a kérdéseket továbbítja a vezetőségnek, de a válaszok – a pénzhez hasonlóan – nem jöttek meg.
Blokkolják a nem létező számlát?
Az ügy további érdekessége, hogy a közlemény egyértelműen jelzi, az elutalt pénzt az MBH Bank nem írja jóvá a Haladás Marketing Kft. számláján – bár Magyarországon elég sok minden megtörtént már, de két cég közötti (még ha az egyik külföldi is) utalás perceken, legrosszabb esetben néhány napon belül megérkezik. Ha mégsem, akkor az nem országos, hanem nemzetközi botrány, amelynek még a gyanúját sem engedheti meg egy MBH szintű pénzintézet.
Ennél érdekesebb, hogy a 1919media.blog bejegyzése szerint a Haladás Marketing Kft.-nek nincsen MBH-s számlája – ahogy az a cégjegyzéki adatokból látszik, úgy pedig egy MagNet Bankos vagy OTP-s számlát kellene blokkolnia Holmlok Zsolt volt apósának.
De a történetben nem ez az utolsó csavar: úgy értesültünk, lenne vevő a Haladásra, a vásárló képviselői a Siófok elleni meccsen is ott voltak a stadionban, azonban hiába van vételi ajánlat, a jelenlegi tulajdonos, Homlok Zsolt nem akarja elengedni a patinás klubot.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.