2024.10.18., péntek  •  Lukács napja
Haladás Viktória: remek győzelem a DVTK elleni szezonzárón

A szombathelyiek Kovács Virág, Pintér Tekla, valamint Hécz Zsuzsanna találataival 3-2-re diadalmaskodtak a miskolciak ellen és így a 6. helyen zárták a bajnokságot.

SIMPLE NŐI LIGA 22. FORDULÓ

HALADÁS VIKTÓRIA - DVTK 3-2 (0-0)

Haladás Viktória: Kollár – Csáki, Németh A., Pintér – Vladulescu, Urbán, Csizmadia (Hécz, 84.), Kovács V. - Szil (Kiss-Lantos, 46.), Kis (Németh M., 69.), Feketevízi (Nagy D., 56.).

Edző: Markó Edina

DVTK: Ádám – Boros, Geréd, Mikó (Szolomájer, 87.), Mezőssy (Oláh, 46.) – Komlós, Sain, Nagy, Madarász – Smajic (Nagy P., 84.), Myhal.

Edző: Bém Gábor

Gólszerzők: Kovács V., 63., Pintér T., 65., Hécz Zs. 92., ill. Myhal 58., Madarász 73.

Utolsó idénybeli találkozója előtt állt a Haladás Viktória együttese. A szombathelyiek a legutóbbi fordulóban Soroksáron arattak győzelmet, a cél pedig a hazai, Diósgyőr elleni összecsapáson sem lehetett más: a három pont megszerzése.

A vendégek kezdtek jobban, mindkét szélen több veszélyes támadást is vezettek – ám az utolsó passzokat elrontották - írja a szombathelyiek beszámolója. A szombathelyiek nem igazán tudtak kibontakozni, akcióik elhaltak a diósgyőriek tizenhatosánál. A 31. percben szép hazai akció végén Szil tette vissza a labdát Kis Anitának, aki középről, 17 méterről alig lőtt a léc fölé. Hét perc múlva Myhal került helyzetbe a bal oldalon, majd egy csel után lőtt, de Kollár bravúrral hárított.

Térfélcsere után a frissen pályára lépő Kiss-Lantos került helyzetbe, de közeli lövésébe belevetődtek. A másik oldalon Nagy Lilla előtt adódott lehetőség, á, 11 méterről leadott lövését védte Kollár. Az 58. percben egy előrevágott labdára Kollár, Csáki és a vendégek részéről Myhal startolt rá. A diósgyőriek támadója megelőzte az egymásra váró hazai játékosokat és 15 méterről a kapu közepébe lőtt (0-1). A 63. percben Németh Adél bal oldali szögletét a hosszún érkező Kovács Virág a kapu jobb sarkába fejelte (1-1). Négy perc múlva Pintér jobbról belőtt szögletét Kis alig fejelte a léc fölé. Egy kis időre paprikássá vált a hangulat – aztán lecsillapodtak a kedélyek. A 73. percben egy bal oldali szöglet után egy közeli lövést Kollár lábbal még védett, a kipattanóra Madarász eszmélt a leggyorsabban és egy lépésről a jobb sarokba vágta a labdát (1-2). A 75. percben Pintér jobbról, a kaputól 30 méterről végzett el szabadrúgást. Beadás helyett ballal kapura lőtte a labdát, ami a jobb felső kapufáról vágódott a hálóba (2-2). A hajrát nagyon megnyomta a hazai csapat, ennek pedig meg is lett a gyümölcse: a 90+2. percben egy kontra után Hécz a kaputól 35 méterről, balról lőtt, a kint álló, majd visszafelé futó Ádám csak a hálóba tudta segíteni a labdát (3-2).

Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyert a hősiesen harcoló, nagyot küzdő Haladás Viktória, amely ezzel a győzelemmel a 6. helyen zárta a Simple Női Liga 2023/2024-es kiírását.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 35. szám - 2024.10.11.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Vármegyei I. osztály: gólzáporos hazai győzelmek, pontosztozkodás Celldömölkön
A Király SE, az ISA Haladás, a Csákánydoroszló és a Vasvár is magabiztosan tartotta otthon a három bajnoki pontot.