Hétfőn kezdődik az idei érettségi vizsgaidőszak
A közlemény szerint az írásbeli vizsgákat május 2. és 23. között rendezik meg.
A hétfői magyar vizsgák - amelyből középszinten 70 944, emelt szinten pedig 2209 tanuló ad számot tudásáról - után kedden matematikából mintegy 69 ezren középszinten, több mint ötezren pedig emelt szinten vizsgáznak.
Szerdán történelemből középszinten több mint 66 ezer, emelt szinten mintegy nyolcezer diák érettségizik. Csütörtökön tartják az angol vizsgákat, amelyre középszinten több mint 49 ezren, emeltre pedig csaknem 20 ezren jelentkeztek, a másnapi német nyelvi vizsgákra középszinten majdnem 12 ezren, emelt szinten több mint 2600-an vállalkoztak - ismertették.
Hozzátették: az emelt szintű szóbeli vizsgák június 1. és 9., a középszintű szóbelik június 13. és 24. között lesznek. A vizsgákat a középiskolák és a kormányhivatalok szervezik, lebonyolításukban 3185 érettségi vizsgabizottság működik közre. A vizsgák jogszabályban rögzített időpontjai elérhetők itt.
Tudatták azt is, hogy az idei vizsgaidőszakban mintegy 73 ezer végzős középiskolás érettségizik. Rendes érettségi vizsgából lesz a legtöbb: a végzős tanulók 342 926 ilyen vizsgát tesznek majd. A már érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők csaknem 10 ezer ismétlő vagy kiegészítő vizsgára jelentkeztek, az előrehozott vizsgák száma 30 478, a szintemelő vizsgáké 13 952, a pótló és a javító vizsgáké pedig együttesen 2255.
Az érettségik alatt minden vizsgahelyszínen megfelelő mennyiségű kézfertőtlenítőt kell biztosítani, a maszk viselése javasolt, de nem kötelező. Az intézményekbe az iskolák helyi szabályai szerint léphetnek be a vizsgázók. Az egészségvédelmi intézkedésekről bővebben ezen az oldalon lehet tájékozódni - olvasható a közleményben. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.