Hídavatás és hordógurítás a déli városrészen
Ma reggel a szentmise után Szombathely Város Koncert Fúvószenekara vonult fel a Szent István király úton, ahol Ipacs Bence plébános szentelte fel a hidat.
- „A híd túl messze van”, mondja a filmcím. Nem fizikailag, de mégis távolinak éreztük magunknak az átkelőt. Amikor március 31-én lezártuk, akkor az aggódás mellett az a remény is bennünk volt, hogy noha most nem lehet rajt átkelni, de valahogy megoldjuk. Aztán kiderült, hogy hiányzik. Tudtuk, hogy nagyon rossz állapotban van, az összes híd közül ez volt a legleromlottabb állapotban – kezdte ünnepi köszöntőjét Tóth Kálmán, a körzet képviselője, aki később arról beszélt, hogy a mindennapokban bizony megnehezítette a lezárás az itt élők életét.
- Láttuk a megfeszített tempót nyáron, hogy tartani tudják a határidőt. Most pedig itt állunk, örülhetünk, és megnyugodhatunk. Szép lett a híd, amely lekerült a felújítandók listájáról. Amikor visszatekintünk erre a hat és fél hónapra, eszünkbe jutnak emlékek, folyamatok, és ha volt is bosszúság, probléma, ilyenkor az kerül előtérbe, ami segítette a beruházást. Először is köszönjük a pénzt és a józanságot, mert a város nem hagyta, hogy ehelyett egy másik hidat újíttassanak fel, kitartottak a szakmai vélemény érvényessége mellett. És köszönjük, hogy a közgyűlés több mint 200 millió forinttal járult hozzá a kormány által adott támogatáshoz – fogalmazott a politikus, majd hozzátette: nagyon hálás mindenkinek, aki hozzájárult a hídépítéshez.
- Köszönet a déli városrészen élőknek a türelemért, akik érdeklődve, olykor aggódva, de összességében biztatóan figyelték, hogy a rosszból lett a semmi, a semmiből pedig a valami. Ez a valami pedig most már a miénk, ami hidunk, amely újra összeköt bennünket. Legyünk büszkék Szombathely szép hídjára – zárta szavait Tóth Kálmán.
Ezt követően Fehér Renátó erre az alkalomra írt „Mennyit bír el egy híd?” című verse hangzott el nagyapja, Fehér Csaba előadásában, majd Kondor László és Bodorkós Ernő gurította át a hordót a hídon: a gurítást nótacsokorral kísérte a Gyöngyöshermán-Szentkirályi Polgári Kör Népdal- és nótaköre.
(Fotó: Bonyhádi Zoltán)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.