
Íme a március 15-i szombathelyi programok
A pénteki nap után a városi ünnepségsorozat szombaton is folytatódik.
A napi program március 15-én fél 10-kor az Ady téren, Petőfi Sándor szobránál veszi kezdetét, majd 10 órakor a Március 15. téren felvonják az országzászlót. Mivel szombatra kedvezőtlen, esős időt ígér a meteorológia, a Savaria Múzeum kertjébe tervezett ünnepi műsort 10.30-as kezdettel az AGORA Művelődési és Sportházban tartják meg. Közreműködik a Derkovits Gyula Általános Iskola diáksága és a Paragvári Utcai Általános Iskola Kodály-kórusa, ünnepi beszédet mond László Győző alpolgármester. A Szombathelyi Televízió élő közvetítést ad a helyszínről.
A megemlékezés 11.30-kor főhajtással ér véget Horváth Boldizsár igazságügy miniszter szobra előtt.
Este hat órakor a Weöres Sándor Színházban kezdetét veszi a XV. Szombathelyi Sajtóünnep. A fotókiállítást Nemény András polgármester nyitja meg, és átadják a legjobb pályaművekért járó díjakat.
Fotó: Bonyhádi Zoltán






A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.