100 intelligens város: a program segít a közvetlen uniós források hatékonyabb lehívásában
Jó gyakorlatokat leshetnek el egymástól a partnerek az élet számos területén az okosvárostól a zöld iparon át a fenntartható hulladékgazdálkodásig. 30 hónap alatt tréningeket, képzéseket, konferenciákat szerveznek. A programok ezen a héten online workshopokkal indulnak, kedden például az egyik fő téma a városlakók döntéshozatalba való bevonása és a helyi adminisztráció digitalizálása volt. Az első, négyhónapos fázisban állapotfelmérés készül a városokról, a következő szakaszban tízéves fejlesztési stratégiát dolgoznak ki, a véghajrában pedig rövid távú akciókat valósítanak meg.
Bokányi Adrienn, a 100 intelligens város munkacsoport-vezetője elmondta, minden várost ebben az egyhetes programban egy-egy tématerülethez soroltak, őket a helyi zöld gazdaság és zöld ügyek tématerülethez, 22-23 mentorált várossal együtt. Kaptak öt mentorvárost, Amszterdamot, Nizzát, Phoenixet, Szingapúrt, Hamburgot, ez az a terület, amivel elsősorban foglalkoznak ezen a héten.
Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.