Isten éltesse, Jennifer Conelly!
A poszt szerint: "Connelly a New York állambeli Catskill Mountainsben született, anyja, Ilene régiségkereskedő, apja, Gerard Connelly ruhagyáros. Apja ír és norvég származású római katolikus, anyja orosz és lengyel bevándorlók leszármazottja, zsidó, és jesivába járt iskolába. Connelly Brooklyn Heightsben nőtt fel, a Brooklyn híd közelében, és a művészetekre koncentráló Saint Ann's School magániskolába járt, azt a négy évet leszámítva, amíg szüleivel a szintén New York állambeli Woodstockban élt. Mikor visszatértek Brooklyn Heightsbe, ismét a St. Ann'sbe iratkozott be.
Connelly apjának egy barátja, egy reklámcég igazgatója javasolta, hogy a kislány próbálja ki magát modellként. Ügynöke a Ford Modellügynökség volt. Tízévesen kezdte pályáját, újságok és magazinok hirdetéseiben, később tévéreklámokban is szerepelt. 1986 és 1992 között a Seventeen magazin több számában is szerepelt, 1986 decemberében pedig Japánban megjelentetett egy japán nyelvű kislemezt, a Monologue of Love-ot. A kislemezt a Toshiba East World Records adta ki 1986-ban 7" formátumban, B oldalán a Message of Love című dallal.
Modellkarrierje során a filmszakma is felfigyelt rá, és mellékszerepet kapott Sergio Leone 1984-ben bemutatott gengszterfilmjében, a Volt egyszer egy Amerikában, ahol Deborah Gellyt alakította. Ezután Dario Argento olasz rendező 1985-ös Phenomena című filmjében szerepelt, Jennifer Corvino szerepében, majd a Seven Minutes in Heaven című tinédzserfilmben.
Következő filmjével, az 1986-ban bemutatott Fantasztikus labirintus című fantasyvel lett igazán ismert. Ebben egy Sarah nevű tizenévest alakított, akinek meg kell mentenie kisöccsét, Tobyt a goblinok királyától, Jarethtől, akit David Bowie alakított. A film nem hozta a várt bevételt, de az évek során kultuszfilmmé vált.
Ezután több, kevésbé sikeres filmben játszott, többek közt az 1988-as Etoile-ban, melyet Budapesten forgattak, és a Michael Hoffman rendezte Some Girlsben.
Miközben filmes karrierjét sem hagyta abba, a 80-as évek végén két évig angolt és drámát tanult a Yale-en, majd a Stanfordra járt, ahol klasszikus színjátszást és improvizációt tanult Roy Londontól, Howard Fine-tól és Harold Guskintól, de nem diplomázott le.
Dennis Hopper 1990-ben bemutatott The Hot Spot című filmjében William Sadlerrel játszott együtt. A film nem aratott sikert. Ugyanebben az évben Garry Marshall őt is a lehetséges jelöltek közt tartotta számon Vivian Ward szerepére a Micsoda nőhöz, végül azonban fiatal kora miatt nem ő kapta meg a szerepet. Következő filmje a Career Opportunities című, 1991-ben bemutatott romantikus vígjáték volt, amelyben Frank Whaleyvel játszott együtt. A The Rocketeer című, magas költségvetésű Disney-film sem hozta meg a várt sikert. A következő évben Jason Priestleyvel együtt szerepelt az I Drove All Night című Roy Orbison-dal videóklipjében.
Az 1990-es évek közepén bebizonyította, hogy érettebb szerepeket is képes alakítani. Kisebb költségvetésű, de kedvező fogadtatást kapott filmekben szerepelt – 1997-ben az Inventing the Abbotts című drámában, ami az 1950-es évek végén játszódik, Eleanort, Lloyd Abbot milliomos három lányának egyikét alakította, 2000-ben pedig a Waking the Deadben, ami az azonos című regény alapján készült; ebben Sarah-t játszotta. John Singleton 1995-ös, Higher Learning című filmjében egy leszbikust alakított. Az 1998-ban bemutatott Sötét város című sci-fi, amelyben Connelly mellékszerepet kapott, meghozta neki a lehetőséget, hogy több híres színésszel – Rufus Sewell-lel, William Hurttel, Ian Richardsonnal és Kiefer Sutherlanddel – játszhasson együtt. 2000-ben a Pollock című életrajzi filmben tűnt fel, Jackson Pollock amerikai festő szeretője, Ruth Kligman szerepében. Ugyanebben az évben kapta első tévésorozatbeli szerepét, Catherine Millert alakította a FOX tévétársaság The $treet című, egy New York-i brókercégről szóló sorozatában.
Connelly a 2000-ben bemutatott, Rekviem egy álomért című Darren Aronofsky-filmmel nagy sikert aratott. Ebben Mariont, a Jared Leto alakította Harry barátnőjét játszotta. A filmben Marlon Wayans és Ellen Burstyn is szerepelt. A film különféle drogoktól függő, az idegösszeomlás szélén álló emberek életét mutatja be. A kritikusok főleg a két női főszereplő, Connelly és Burstyn alakítását dicsérték, és értékelték a bátorságot, amire a két színésznőnek szüksége volt, hogy bemutassák a szereplők folyamatos fizikai és mentális romlását.
2001-ben megkapta a női főszerepet Ron Howard Egy csodálatos elme című filmjében, Alicia Nashet, a skizofrén matematikuszseni, John Nash sokat szenvedő feleségét alakította (Nash szerepét Russell Crowe kapta). A filmet dicsérték a kritikusok, és bevételt is sokat hozott, világszerte több mint 313 millió dollárt. Connelly alakítását Golden Globe-bal jutalmazták, és megkapta az Oscar- és a BAFTA-díjat is legjobb női mellékszereplő kategóriában. Connelly maga is nagyon szereti a filmet és büszke is rá.
2003-ban két filmben is szerepelt. A Hulkban Betty Ross tudóst, a főszereplő Bruce Banner volt barátnőjét játszotta (érdeklődését a film iránt Ang Lee rendező filozofikus hozzáállása a Marvel-szuperhőshöz keltette fel), a House of Sand and Fog pedig, ami Andre Dubus III regényén alapul, leginkább Connellynek a 90-es évek végén forgatott független filmjeire emlékeztet. Ebben Kathy Nicolót alakítja, egy elhagyott feleséget, akinek örökölt házát árverésen egy iráni bevándorló, Maszud Amir Behrani (Ben Kingsley) veszi meg. A Kathy és az iráni ezredes közti feszültség az esemény előrehaladtával egyre nő. Mindkét film közepes sikert aratott, a House of Sand and Fog a kritikusok részéről kedvező fogadtatásban részesült.
Miután két évig távol maradt a filmezéstől, 2005-ben szerepelt a Fekete víz című horror-pszichothrillerben. A film az azonos című, 2002-ben bemutatott japán film feldolgozása. Connelly egy Dahlia nevű fiatal nőt alakít, aki traumatikus múltja fogságában él. Lányával (őt Ariel Gade alakítja) egy, a New York-i Roosevelt Islanden lévő lakásba költözik, ahol paranormális események történnek.
2006-ban Connelly két filmben is szerepelt, mindkettőt több Oscar-díjra is jelölték. Az Apró titkokban Kate Winslettel együtt játszott. A Véres gyémántban Leonardo DiCaprióval együtt játszott, ebben Maddy Bowent alakítja, egy újságírót, aki az afrikai gyémántbányászat kegyetlen visszaéléseire próbál fényt deríteni.
Ezután Grace szerepét alakította a 2007 őszén bemutatott Cserbenhagyás című filmben, melyben Joaquin Phoenix és Mark Ruffalo is szerepeltek. Ezt tartja legnehezebb szerepének. A USA Today egy cikke szerint „Jennifer Connelly és Mark Ruffalo erőteljes alakítása többé teszi a filmet túlfűtött melodrámánál”.
2008-ban Keanu Reevesszel szerepelt együtt az Amikor megállt a Föld című 1951-es film feldolgozásában. Connelly, aki nagy rajongója az eredeti filmnek, Helen Bensont, a Princetoni Egyetem asztrobiológusát alakította. Helen az 1951-es filmben titkárnő volt. Nem a foglalkozása volt az egyetlen, amit megváltoztattak: ellentétben az eredeti filmmel, ami főleg a Klaatuhoz fűződő szerelmi kapcsolatáról szólt, a feldolgozás a mostohafiával (őt Jaden Smith alakítja) való problémás kapcsolatra összpontosít. Seth Shostak csillagász segített Connellynek megérteni a szakkifejezéseket, amelyeket a filmbeli szereplő használ.
Jennifer Anistonnal és Ginnifer Goodwinnal együtt szerepelt a 2008-ban bemutatott Nem kellesz eléggé című romantikus vígjátékban. Janine-t alakította. A film az azonos című könyvön alapul.
Ezután kis szerepet alakított a Tintaszív című fantasyfilmben. 2009-ben Charles Darwin feleségét, Emma Darwint alakította a Creation című drámában. Darwint Connelly férje, Paul Bettany játszotta. A film akkor játszódik, amikor Darwin A fajok eredetét írta, fő témáját Darwin gondjai adják: felesége nem ért egyet elméletével, és mindketten gyászolják lányukat,Annie-t. Ugyanebben az évben a 7 nevű szereplő hangját adta a 9 című animációs filmben.
Következő filmje, a What's Wrong with Virginia premierje 2010. szeptember 15-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Connelly egy labilis lelkivilágú nőt alakít, aki már húsz éve viszonyt folytat a helyi seriffel, a seriff lánya pedig Virginia fiával kerül közelebbi kapcsolatba. A Cinema Blend szerint ez „Connelly egyik legjobb alakítása az elmúlt években”.
A 2011. január 14-én bemutatott, A dilemma című vígjátékban, melyet Ron Howard rendezett, Connelly alakította Beth szerepét. Partnere Vince Vaughn volt. A film negatív kritikákat kapott, bár Connelly alakítását az Austin Chronicle dicsérte. Január 24-én a Sundance Filmfesztiválon mutatták be a George Ratliff rendezte Salvation Boulevardot, amelyben Connelly Gwent játszotta, a Greg Kinnear alakította Carl Vanderveer feleségét. A filmben Pierce Brosnan is játszik, ő alakítja a házaspár templomának lelkészét.
2008-ban a Balenciaga reklámacra lett, majd a Revlon kozmetikumoké is."
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.