Isten éltesse, Kenneth Branagh!
Mint a Paprikablog írja: "23 évesen csatlakozott a Royal Shakespeare Company társulatához. 1989-ben megrendezte az V. Henrik (Henry V) című filmet, amiben a címszerepet is eljátszotta. A filmet a kritikusok és a közönség is nagy tetszéssel fogadta. Branagh-t jelölték a legjobb rendezőnek és főszereplőnek járó Oscar-díjra. 1991-ben Hollywoodban is letette a névjegyét a Meghalsz újra! (Dead Again) című thrillerrel, partnerei Emma Thompson és Andy García voltak.
Színészként 1989-ben tűnt fel igazán a John Osborne drámájából adaptált Nézz vissza haraggal (Look Back in Anger) című tévéfilmben Emma Thompson oldalán. Az Oliver Parker rendezte Othelloban is nagyon emlékezetes Jágó alakítással örvendeztette meg a nézőket, de Woody Allen is főszerepet adott neki a Sztárral szemben (Celebrity) című tragikomédiában.
1993-ban újabb Shakespeare-művet adaptált, de ezúttal egy vígjátékot, a Sok hűhó semmiértet (Much Ado About Nothing), amely szintén nagy sikert aratott. 1994-ben Mary Shelley Frankensteinjét vitte filmvászonra Robert De Niróval a főszerepben: a mű vegyes megítélésben részesült.
1995-ben sajátos Hamlet-feldolgozást készített Hamlet, vagy amit akartok (In Bleak Midwinter) címmel. 1996-ban már a klasszikus Hamlet tragédiáját keltette életre, amiben a rendezés mellett a főszerepet is magára osztotta. A filmben igazi sztárgárdát vonultatott fel, többek között szerepel benne Richard Attenborough, Julie Christie, Billy Crystal, Judi Dench, John Gielgud, Charlton Heston, Jack Lemmon, Robin Williams és Kate Winslet is.
2000-ben, négyéves hallgatás után, újabb Shakespeare-adaptáció következett, a Lóvátett lovagok (Love's Labour's Lost). A film nem aratott túl nagy sikert, főleg Branagh előző adaptációi tükrében. 2006-ban az Ahogy tetszik (As You Like It) következett, szintén Shakespeare nyomán, de ezt a filmet már csak rendezőként jegyezte Branagh. Szintén 2006-ban rendezőként és forgatókönyvíróként jegyezte A varázsfuvolát René Pape főszereplésével. A következő évben egy krimi klasszikushoz nyúlt, de a Mesterdetektív nem érte el az eredeti 1972-es produkció sikerét."
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.