Képzőművészeti kiállítás nyílt középiskolások munkáiból a moziban
A Kanizsai Dorottya Gimnázium 1967 óta szervez képzőművészeti kiállítást Vas vármegye középiskolásai számára. Hét évvel ezelőtt bővítették ki először a programot: más művészeti ágak képviselői is csatlakoztak az eseményekhez. Az idei tárlat nyitóünnepségéhez művészeti projektnap is kapcsolódott, mely ezúttal a mozgás, ritmus és dinamika köré szerveződött.
Nagy Tamás szervező, festőművész, pedagógus (KDG) az SZTV érdeklődésére elmondta, hogy minden évben más-más témát hoznak. Tavaly a változás-átváltozás volt, idén a ritmus, a dinamika, a mozgás került a középpontba, azért, mert a korunkra ez jellemző a leginkább. A gyerekeket megfogja, hiszen ebben élnek, s a kifejező művészetben is tudnak vele mit kezdeni.
Délelőtt a mozi Hildebrand-termében slam poetry, táncos, énekes, zenés programok szórakoztatták az érdeklődőket. Később műhelymunkával folytatódott a nap: grafikai, festészeti és fotószekcióval.
Rónaszéki Linda képzőművész, szervező minden évben a festészettel foglalkozik, általában nagy méretben akcióképeket készítenek, idén egy érdekes témát választott: musicalekkel és filmes betéteket tartalmazó filmekkel foglalkoztak.
Délután tartották a Diák Képfesztivál, azaz a Vas megyei Középiskolások Képzőművészeti Kiállításának megnyitóját. Idén három középiskola diákjai csatlakoztak az eseményhez. Köszöntőjében Putz Attila, a Kulturális, Oktatási és Civil Bizottság elnöke sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a szakiskolákban megszüntették, a gimnáziumokban pedig csökkentették a képzőművészeti órákat. Szerinte sajnos nem arrafelé megy az oktatásunk, hogy még több tehetséget fel tudjanak fedezni az iskolákban, hanem elsilányítják ezt a nagyon fontos dolgot. Ez kellene ugyanis ahhoz, hogy minél több tehetséget ki tudjon nevelni az iskola.
A tanulók 87 alkotást küldtek, a zsűri közülük választotta ki a kiállított és a díjazott műveket is. Oroszy Csaba festőművész a zsűri elnökeként elmondta, a festmények és grafikák minősége bizonyítja, hogy a korábbiaknál kisebb részvételi arány ellenére is igen sok a fiatal tehetség. A gépipariból Varga Dániel, a Kanizsai gimnáziumból Vidóczi Júlia, Pajor Dóra, Lévai Ivett, Tolnai Bianka és Erdős Petra, a Bolyai-iskolából Szalai Panni és Szalai Zsófia kaptak elismerést.
Forrás: SZTV
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.