2024.10.22., kedd  •  Előd napja
Kettőből kettő: a Pallacanestro Reggianát is legyőzte a Falco a Bajnokok Ligájában!

A magyar bajnok 78-71-gyel fektette két vállra olasz riválisát és hazai környezetben is győzelemmel nyitott a nemzetközi porondon.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR 2. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - PALLACANESTRO REGGIANA 78-71 (17-13, 17-19, 23-22, 21-17)

Falco: Pongó -, Váradi 2, Clark 9/3, Tiby 10, Popovic 12. Csere: Keller 9, Perl 20, Diggs 6/6, Bognár 10.

Reggiana: Barford 8/6, Winston 11, Gombauld 6, Grant 5/3, Cheatham 9/9. Csere: Gallo -, Faye 14, Smith 13/3, Uglietti -, Vitali 2, Chillo 3/3.

Edző: Dimitrios Priftis

A lengyelországi, wroclawi remek győzelem után ezúttal hazai pályán is megkezdte BL-szereplését a Falco együttese. Perl Zoltánék azt a Pallacanestro Reggianát fogadták, amely az első játéknapon odahaza 77-67-re múlta felül a litván Rytas Vilnius együttesét.

A találkozót a magyar bajnok kezdte jobban, zsinórban három kosarat szerzett és 6-0-ra vezetett. Egy tripla formájában aztán az olaszok is beköszöntek, ám ezután újfent a Falco momentumai következtek: 10-3-ra ellépett Milos Konakov legénysége. Hullámzott az összecsapás, a vendégek finoman fogalmazva sem adták olcsón a bőrüket, 10-10-nél már egyenlő volt az állás. A játékrész utolsó négy kosarából viszont hármat is a hazaiak szereztek, akik így végül 17-13-ra vezettek az első negyedet követően.

Egy újabb szombathelyi duplával 19-13-ra módosult az eredmény, az újabb Falco-pontok azonban megint felpaprikázták a Reggianát: az olaszok egy 6-0-s sorozatot produkálva megint egalizáltak és 19-19 állt az eredményjelző táblán. Az első negyedhez hasonlóan ezúttal is rapszódikus volt a mérkőzés, 23-23 után ugyanis a házigazda sokkolt egy 7-0-s rohammal és húzott el 30-23-ra. A vendégeknek kapaszkodniuk kellett, ha nem akarták, hogy még tekintélyesebb előnyre tegyen szert a Falco, ezt pedig meg is tették: 32-30-nál már csak két pont közte, a nagyszünetben pedig 34-32 volt az állás.

A harmadik negyed aztán a váltott kosarakról szólt. 34-35 után a minimális előny végig a Falcónál volt, az olaszok azonban űzték-hajtották ellenfelüket és még véletlenül sem engedték, hogy meglépjenek. 46-46-nál egyenlő volt az állás, vezetni azonban egy alkalommal sem tudott a Reggiana. Szorosan alakult a mérkőzés, 54-54 után azonban egy hazai tripla zárta le a harmadik etapot, ami azt jelentette, hogy Milos Konakov fiai 57-54-re vezettek a záró tíz perc előtt.

Teljesen nyílt volt az összecsapás, az eredmény után azonban még mindig a vendégeknek kellett futniuk. Ez sok energiájukat felemésztette, ám 63-64-nél át tudták venni a vezetést. Ez az állapot tiszavirág-életűnek bizonyult, ugyanis 66-65-nél már ismét a sárga-feketék voltak lépéselőnyben, innen pedig már nem engedték ki a győzelmet a kezeik közül. A Reggiana ugyan mindent megpróbált, 70-69-nél egy pontra zárkózott, a vendéglátó azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket és lemenedzselte a hátralévő időt. A találkozó végül 78-71-es Falco-győzelemmel zárult, a magyar bajnok pedig ezzel kettőből kettő győzelemnél tart az idei szezonban a nemzetközi porondon.

A vasiak október 19-én, szombaton már a bajnoki pontokért szállnak harcba: 17 óra 30 perces kezdettel az Atomerőmű érkezik az Aréna Savariába.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 36. szám - 2024.10.18.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.