Kitört a pánik: leállt a Facebook, a Messenger és az Instagram is
Egyik pillanatról a másikra elkezdte kiléptetni a felhasználókat a Facebook március 5-én, kedden délután fél öt tájékában. Aztán indult a lavina: nem lehetett üzeneteket küldeni a Messengeren, majd onnan is kiléptette az felhasználókat a rendszer és az Instagramnál is hibák jelentkeztek, bár onnan nem dobott ki a rendszer, de a hírfolyam nem frissült.
A probléma számítógépen és telefonon is jelentkezett, aki megpróbált visszalépni, azt egy hibaüzenet fogadta, hogy rossz jelszót írt be, ha pedig valami csoda folytán mégis be engedett jelengkezni a rendszer, egy hibaüzenet bukkant fel.
Ha önnek is azt írja a Facebook vagy a Messenger, hogy nem jó jelszót írt be, ne változtassa meg, akkor sem fog működni. Van, akinek nem is enged új jelszót beállítani, másoknak pedig azt írja ki, hogy a felhasználója átmenetileg blokkolva lett – tanácsolta a Telex.
Mint a lap írja, a a weboldalak elérhetőségét figyelő DownDetectoron egy perc alatt 44 ezer bejelentés érkezett, néhány percre rá pedig már több mint 300 ezren jelezték, hogy valami baj van. A Meta hivatalos státuszoldala is akadozott, a Meta alá tartozó vállalati kommunikációs platform, a Workplace aloldalán viszont jelezték, hogy komoly bajok vannak a bejelentkezéssel és a regisztrációval, de már vizsgálják a problémát. Andy Stone, a Meta kommunikációs igazgatója az X-en közölte, hogy tudnak a problémáról, és már dolgoznak a megoldáson, de azt nem részletezte, hogy pontosan mi a gond.
Nem sokkal fél hat előtt viszont elkezdett feléledni a rendszer, többek újra be tudtak jelentkezni a Facebookra és már az üzenetküldés is működik náluk, az Instagram viszont még mindig halott. A Telex azt írja, több kollégájuknál még nem állt helyre minden, nem tudnak visszalépni, mert a rendszer kódot kér, de aztán nem küldi el nekik SMS-ben.
Legutóbb 2021-ben volt hasonló mértékű leállás a Metánál, akkor órákon keresztül elérhetetlenek voltak a szolgáltatások.
Fotó: Pixabay
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.