Koronavírus: Vuhan teljes lakosságát tesztelnék a kínai hatóságok
A kínai sajtó tudósítása szerint a város kerületeinek és lakónegyedeinek illetékes bizottságait arra szólították fel, hogy dolgozzanak ki tervet a fennhatóságuk alatt álló terület teljes lakosságának tesztelésére. A felhívás szerint a széles körű tesztelés elsődleges célcsoportjai az időskorúak, a sűrűn lakott területeken élők, valamint az ingázók. Nem egyértelmű azonban, hogy olyanokat is alávetnének ismét a vizsgálatnak, akiket már korábban teszteltek. A Global Times című kínai lap szerint a járvány kezdete óta a 11 milliós városban már mintegy 5 millió emberen végezték el a vírustesztet.
Vuhanban, ahonnan az új koronavírus tavaly év végén terjedni kezdett, április 3. óta először a hétvégén diagnosztizáltak újabb fertőzötteket. A hat beteg mind ugyanabban a lakónegyedben lakott, és már előzőleg orvosi megfigyelés alatt álltak, mint tünetmentes vírushordozók. A héten még nem jelentettek újabb megbetegedéseket Vuhanból.
Kína szárazföldi részén azonban kedden újabb hét, belföldön megfertőződött, Covid-19-ben szenvedő beteget azonosítottak, közülük hatot az északkelt-kínai Csilin tartományban található Csilin városban. A betegek mind kapcsolatba kerültek egy, a szintén a tartományban található Sulan városból származó beteggel. Sulant a hétvégén magas kockázati besorolás alá helyezték a múlt héten megnőtt napi esetszám miatt, míg Csilin városában szintén szigorították az óvintézkedéseket, és ideiglenesen felfüggesztették a vasúti közlekedést az újabb esetek megjelenése miatt.
A hivatalos adatok szerint Csilin tartományban eddig összesen 114, belföldi fertőzésből eredő Covid-19-es megbetegedést regisztráltak, közülük 92 páciens már meggyógyult, egy beteg pedig elhunyt. A további 19, külföldről beutazó beteg közül jelenleg még három áll kezelés alatt.
Kína szárazföldi részén jelenleg még 110 aktív esetet tartanak számon, miközben mintegy hétszáz tünetmentes vírushordozót tartanak megfigyelés alatt. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.