2024.10.26., szombat  •  Dömötör napja
Kosárlabda: fölényesen nyert Oroszlányban, továbbra is százszázalékos a Falco

Milos Konakov legénysége 102-69-es idegenbeli győzelemmel hangolt a szerdai, Rytas Vilnius elleni litvániai BL-összecsapásra.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 6. FORDULÓ

MVM-OSE Lions - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 69-102 (18-23, 23-25, 22-30, 6-24)

OSE: Ruják -, Burton 21/6, Illés 3/3, Kenic 10/3, Dickerson 8. Csere: Czermann -, Werner -, Csuti 8, Takács Zs. -, Szabadfi -, Wilson 19/6.

Edző: Váradi Kornél

Falco: Váradi 7/3, Diggs 13/9, Clark 3/3, Tiby 9, Popovic 10. Csere: Sövegjártó -, Bognár 6, Keller 13, Kovács B. 2, Verasztó -, Perl 26/6, Pongó 13/6.

Eddig pazar októbert tudhat maga mögött a Falco együttese, amely a bajnokságban 5/5, míg a BL-ben 2/2-es mérleggel rendelkezik, azaz mindkét sorozatban százszázalékos. Hogy ez továbbra is így maradjon, ahhoz a soron következő játéknapon az Oroszlány testén keresztül vezetett az út Milos Konakov legénysége számára.

A mérkőzés első támadását az Oroszlány vezethette, az első kosár azonban a Falcóé volt, méghozzá Diggs hármasának jóvoltából. A következő triplakísérletek mindkét oldalon lejöttek a gyűrűről, majd Váradi remek passzából Tiby volt eredményes (0-5). Diggs tovább gyarapította pontjainak számát, majd egy tripla formájában megérkezett az első OSE-kosár is. Kapaszkodnia kellett a házigazdának, amely három pontra fel is zárkózott, 7-10 állt az eredményjelző táblán. Váradi Benedek remek megindulása nagyon jókor jött a Falcónak, felváltva estek a kosarak, szombathelyi oldalon ráadásul Tiby faulttal együtt köszönt be (9-15). Az amerikai légiós aztán védekezésben is jeleskedett, az akcióból végül nem lett kosár, de  Keller Ákos szép megoldása után kisvártatva 11-17-re módosult az állás. Úgy tűnt, hogy a negyed vége egyértelműen a házigazdának sikerül jobban, 18-19 volt az állás, ám az utolsó fél percben két sárga-fekete kosár is érkezett, így 18-23-ról következhetett a második etap.

Ennek eseményeit Perl Zoltán remek triplája vezette fel, majd az OSE is betalált, ezt követően azonban a Falco 9-ese hibátlan büntetőzést mutatott be (20-28). Az Oroszlány is próbálkozhatott kétszer a vonalról, a két kísérletből egy ment be, majd jött Perl Zoltán pazar egyéni alakítása és a Falco 30. pontja. Pongó büntetői után már tízen kívülre került az Oroszlány, egy újabb Perl-kosár pedig még nehezebb helyzetbe hozta a hazaiakat (21-34). A hátrány dacára nem adta magát könnyen az OSE, 30-38-nál már csak nyolc pont volt közte, Popovic jó büntetői nagyon kellettek a szombathelyieknek. A vendéglátó két büntetővel és egy hatalmas triplával 35-40-re zárkózott, majd egy újabb dupla után, 37-40-nél Milos Konakov hívta magához övéit. A játékmegszakítást követően zsinórban négy vasi pontot, majd egy hazai kettest jegyezhettünk fel, így érkeztünk el a félidő utolsó percéhez (39-44). Popovic büntetői a helyükre kerültek, Váradi Benedek ziccerét is ő pöcizte vissza, ez pedig azt jelentette, hogy két negyedni játék után 48-41-re vezetett a bajnoki címvédő.

Oroszlányi duplára Clark egy triplávál válaszolt, majd Tiby nyitotta tovább az ollót, 43-53 volt az állás. Jól jött ki az öltözőből a Falco, Perl Zoltán is hozzátett addigi terméséhez, Váradi Kornél pedig időt kért. A folytatásban megszórták magukat a csapatok, egymást érték a kosarak, de nem tudott lőtávolon belülre kerülni az OSE gárdája. A negyed derekán 53-61-et mutatott az eredményjelző, majd Tiby és Diggs parádés összjátékának tapsolhattak a szép számban ellátogató Falco-szimpatizánsok (53-63). Hatékonyan, jó ritmusban kosárlabdáztak a vasiak, Keller Ákos tett vissza egy gyűrűről kiszédülő labdát, majd Perl Zoltán büntetőzött hibátlanul. Megrekedt az OSE, 57-73-nél ismét a házigazda kért időt, amikor szűk két és fél perc volt vissza a negyedből. Két hazai kosár után Keller Ákos zsákolt hatalmasat, az OSE két büntetőt értékesített, majd Pongó Marcell másodpercekkel a játékrész vége előtt gondoskodott arról, hogy végül 63-78-cal kanyarodjanak rá a csapatok a záró felvonásra.

Diggs süllyesztett el egy hármast, 80 ponton túl járt már a sárga-fekete alakulat, majd Keller Ákos is eredményes volt. A hazaiak egyre inkább siettették a támadások befejezését, ez pontatlanságokat szült, így aztán végleg eldőlni látszottak a lényegi kérdések (63-85). 65-91-nél már a harminc ponthoz közelített a differencia. A szombathelyiek a száz egységet ostromolták, ehhez Pongó duplájával közelebb is kerültek, négy perc volt ekkor vissza. A hajrában aztán a fiatalok is lehetőséget kaptak, Kovács Benedek büntetői után pedig el is érte a százas határt a vendég együttes (69-100). A Falco végül 102-69-es idegenbeli sikert könyvelhetett el és hatból hat győzelemnél jár az idei kiírásban.

Perl Zoltánék október 30-án, szerdán magyar idő szerint 18 óra 30 perckor a litván Rytas Vilnius otthonában vizitálnak a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában.

Fotó: Pataki Gergő