2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
Kosárlabda: nem adott esélyt a Falco a Kecskemétnek

A címvédő szombathelyiek 98-67-es idegenbeli győzelmet arattak kiskunsági riválisuk vendégeként.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 2. FORDULÓ

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 67-98 (17-29, 19-22, 11-20, 20-27)

Kecskemét: Sinik 20/3, Lee 14/3, Wittmann 11/3, Körmendi 4, Karahodzsics 7. Csere: Dávid -, Ladovszky 3/3, Kelenföldi 4, Gera -, Ivkovic -, Schöll 4.

Edző: Ivkovics Sztojan

Falco: Pongó 15/6, Váradi 9/3, Clark 8, Tiby 15, Popovic 4. Csere: Verasztó 1, Bognár 12, Diggs 13/9, Kovács 1, Sövegjártó 2, Keller 2, Perl 16.

Edző: Milos Konakov

Szezonbeli első idegenbeli mérkőzésére utazott a Falco együttese, amely a Kecskemét otthonában vizitált.

Sinik hármasával vette kezdetét a találkozó, Lee kapott nagy passzt Karahodzsicstól, azonban ezt követően Váradi, Tiby és Pongó vezetésével 11-0-s futással vette magához a kezdeményezést a címvédő - írja a bb1.hu. Ezt Schöll zárta le, Clark dobott be két büntetőt, Pongó 3+1-es akciót csinált, Popovic ziccerével pedig már 7-19 állt az eredményjelzőn, hiába kért időt korábban Sztojan Ivkovics. Karahodzsics fejezett be egy 2-2-t, Keller zsákolt, Wittmann tempója után Tiby szerzett sorozatban 4 pontot (11-25). Karahodzsics egy pontot a vonalon hagyott, Wittmann kintről is pontos volt, Bognár szerzett két pontot, Schöll kosara után Perl szerezte meg a mérkőzésen első pontjait, egy negyed után így 12 ponttal állt jobban a Falco, 17-29 volt az állás.

Perl kosarával folytatódott a játék, Lee dobott be két büntetőt, Bognár zsákolt, Wittmann törte fel a vendég védelmet. Perl kettesére is a rutinos kecskeméti válaszolt, Diggs hármasa után Popovic szerzett egy duplát, Sinik és Bognár váltott kosarat, majd megint a hazai irányító következett (25-42). Perl dolgozott hibátlanul a vonalról, Wittmann is, Tiby egy tempót dobott, Váradi szolgálta ki Pongót, aki aztán egy ziccert is feltett. Sinik mutatott be egy 2+1-es akciót, aztán pedig egy gyorsindítást is befejezett sőt Tiby egypontosa után az ő ziccere zárta a második játékrészt, a félidőben így a Falco 15 ponttal, 36-51-re vezetett.

Lee egy saroktriplával indította a második félidőt, Tiby lépett be jó ütemben az alapvonalon, Sinik ment végig könnyedén. Perl fejezett be szépen a gyűrűnél, majd egy gyorsindítást is, Clark büntetett meg egy eladott labdát Sztojan Ivkovics pedig időt kért (41-59). Váradit hozták a társak kihagyhatatlan helyzetbe, Ladovszky hármasa szédült be, majd a Falco játékosa csent labdát és ziccerezett. Perl kapott nagy labdát, Sövegjártó szerzett két pontot, Lee mutatott be egy 2+1-et. Diggs zsákolt, ennek köszönhetően 24 pontos előnyről várhatta a Falco a záró tíz percet, 47-71 állt az eredményjelző táblán.

Pongó zseniális csellel ment el ziccerig, Bognár zsákolt, Sinik mutatott be egy 2+1-es akciót. Wittmann és Karahodzsics játszott össze, Keller osztott ki egy gólpasszt Bognárnak, Diggs talált be a sarokból (52-80). Sinik csak egy büntetőt dobott be, de Lee megszerezte a lepattanót és két pontot szerzett, Pongó volt pontos távolról. Lee dobta be a büntetőit, Kelenföldi tört be, Tiby tett bele a közösbe két pontot. Az utolsó 4 percre, így 26 pontos differenciával érkeztünk meg, a Falco kézben tartotta a mérkőzést. A címvédő második bajnokiját is magabiztosan, 98-67-re nyerte, míg a KTE mutatója 0-2-re módosult.

A sárga-feketékre október 9-én, szerdán "Vasi El Classico" vár, ugyanis a Körmend érkezik az Aréna Savariába.

Fotó: Bonyhádi Zoltán

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.