Közterület-felügyelet: május óta 90 esetben tettek feljelentést hajléktalanokkal szemben
Mint írta: "Csütörtökön kezdeményezésemre Kelemen Krisztiánnal, a Bűnmegelőzési, Közbiztonsági és Közrendvédelmi Bizottság elnökével egyeztetést folytattunk a közterület-felügyelet vezetőjével és a hajléktalan-ellátásért felelős önkormányzati szervezet vezetőjével, munkatársaival, valamint az önkormányzati hivatal illetékes vezetőivel.
Első lépésben - önkormányzati képviselőként és bizottsági elnökként - azt szerettem volna megtudni, mit tesz a közterület-felügyelet és a hajléktalanok ellátásáért felelős szervezet azért, hogy a deviánsan viselkedő hajléktalanok ne zaklassák a szombathelyieket, ne italozzanak, ne piszkítsanak közterületen, parkokban.
A közterület-felügyelet vezetője elmondta, hogy nem igaz, hogy nem intézkednek a kollégái: a friss összesítés szerint idén május óta 90 esetben tettek feljelentést hajléktalanokkal szemben (szeszesital fogyasztás, közterület beszennyezés, szemetelés, koldulás, garázdaság).
Az intézkedések főbb helyszínei: Zanati út (Sas utca), Március 15. tér, Éhen Gyula tér, Fő tér, Romkert sétány, Óperint utca, Szent Márton út, Gyöngyösparti sétány, Szalézi tér, Barátság utca.
Egyébként van felvétel: várják azokat, akik közterület-felügyelőként szeretnék szolgálni városunkat.
A hajléktalan-ellátás napi szinten közel 220-250 embernek segit, ennyien élnek ma Szombathelyen fedél nélkül. Az utcai szolgálat naponta 10-15 esetben intézkedik.
Név szerint ismerjük azt a 18 személyt, akik sajnos képtelenek a társadalmi együttélés legminimálisabb szabályait betartani, őket látjuk részegen, kábultan a tereken.
Nem hálás dolog a hajléktalanokkal foglalkozni. Rendkívül alulfizetett, de annál lelkiismeretesebb, elhivatottabb szociális munkások végzik ezt a feladatot, akiknek csak köszönettel tartozunk.
Ne a 18 deviáns személy alapján ítéljük meg a munkájukat, hanem a másik 220-250 hajléktalan alapján, akik nagy részének munkahelye van.
Mindenesetre októberben az általam vezetett bizottság első napirendi pontként fog foglalkozni a hajléktalanok helyzetével, a hajléktalan-ellátással (a hajléktalanszálló körüli helyzettel is). Várok rá minden érdeklődőt - október 26., 15 óra, Városháza."
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.