Megérkezett a Meg nem született gyermek szobra a szombathelyi székesegyházba: nézzék meg, érdemes!
Tegnap óta látható a Sarlós Boldogasszony Székesegyházban a Meg nem született gyermek szobra: az alkotás legfőbb mondanivalója, hogy van megbocsátás, van remény! Nagyon sok nő szenved a bűntudattól akár évtizedekig is magzatának elvesztése után, még akkor is, ha spontán vetélés és nem abortusz volt a halál oka. Magát hibáztatja amiatt, hogy gyermeke nem születhetett meg. A szobron látható törékeny, szinte testtelen gyermekalak vigasztalóan érinti meg a magába roskadt, bánkódó édesanyját, ezzel jelezve a megbocsátást felé.
Január 23-ig ad otthont a nagytemplom a szobornak
A második üzenet, hogy a meg nem született gyermekek nem vesztek el a semmibe. Bár testileg nem láthatjuk, érinthetjük őket, hitünk szerint ők már a Mennyei Atyánál vannak, nagyon jó helyen. A harmadik közlendője e szobornak, hogy minden megfogant élet értékes, egyedi és megismételhetetlen - olvasható az Egyházmegye honlapján.
A szobor legfontosabb üzenete a megbocsájtás
A szobor gyönyörű alkotás, amit érdemes megtekinteni: az élményt fokozza, hogy székesegyházunk még ünnepi díszben pompázik, sok-sok fénylő karácsonyfa, halk ünnepi zene és gyönyörű betlehem fogadja a betérőt.
A székesegyház ünnepi díszeiről Dr. Perger Gyula plébános elárulta, a székesegyházban idén először látható nagyméretű betlehem saját tulajdona: tavalyi lengyelországi útján vásárolta, elsőként a kőszegi plébánia udvarán volt látható. A székesegyház korábbi betleheme, amely ma is látható a miséző oltár előtt, mindössze háromalakos, szintén gyönyörű alkotás, az idén debütáló pedig 27 figurából áll. Mögötte 11 karácsonyfa áll, így tösszesent 30 fenyő ékeskedik a templomban, melyeket az idén vásárolt 24 ezer égő varázsol fényességessé. A két nagy fát az erdészet vezérigazgatója, Bugán József ajánlotta fel, a többit Németh Lászlótól kapták Felsőmarácról - Magyar Péter bucsui lakos segített az ideszállításukban. A templom idei díszítésének stílusa a lengyelországi Mária-kegyhely, Częstochowa teplomának stílusát idézi, ahol Perger atya többször megfordul a karácsonyi időszakban. A Sarlós Boldogaszzony Székesegyház betlehemében az eredeti alakok mellett a plébános saját ötleteként mókusok is szerepelnek, illetve az eredetileg a kollekcióhoz tartozó kutyafigura mellett az atya saját gyűjteményéből származó kutyák és kisbárányok is feltűnnek - kedves, bájos színfoltokként. Az ünnepi időszakban halk zene is betöltötte a teplomot, olasz szokás ez, és a turistákat is csendre, meditálásra hívja. A Sarlós Boldogasszony Székesegyházat február 8-ig tekinthetjük meg ünnepi díszeiben. |
A Székesegyház még ünnepi díszben pompázik
A szobor egyházmegyénk több templomában is látható lesz, a székesegyházban január 15 és 23-a között. Az esti szentmisék előtt a rózsafüzér imádságot a szobor előtt fogják végezni, és a meg nem született gyermekekért ajánlják fel.
Tp
Fotó:Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.