Mintegy kilenc tonna ólomakkumulátort értékesített
A tényállás szerint a vádlott 2018. április 4. napja és 2020. december 21. napja közötti időszakban 43 alkalommal, összesen 9243 kg mennyiségű – nem a saját háztartásában képződött, hanem részben belföldről beszerzett, részben pedig külföldről, Ausztriából beszerzett és az ország területére átszállított – ólomakkumulátort értékesített különböző telephelyeken. A vádlott a bűncselekmény elkövetése révén 1.911.244 forint vagyoni haszonra tett szert.
A hulladékról szóló törvény, valamint a hulladékjegyzékről szóló rendelet szerint az ólomakkumulátor veszélyes hulladéknak minősül.
A vádlott által gyűjtött, szállított és hasznosított ólomakkumulátorok veszélyes anyag tartalmuk miatt alkalmasak az emberi élet, testi épség, egészség, a föld, a víz, a levegő vagy azok összetevői, illetve élő szervezet egyedének veszélyeztetésére.
A vádlott az ólomakkumulátorokkal hulladékgazdálkodási tevékenységet végzett. A vádlott a veszélyes – és nem háztartási hulladéknak minősülő – hulladékok hasznosításához (kezeléséhez), és szállításához, mint hulladékgazdálkodási tevékenységekhez, nem rendelkezett környezetvédelmi hatósági engedéllyel.
Az ítélet jogerős.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.