Napsugárt vetnek, mosolyt aratnak: megnyílt az ELTE Vizuális Művészeti Tanszék végzőseinek kiállítása
Horváth Soma kultúráért is felelős alpolgármester nyitotta meg a végzős képalkotás szakos hallgatók diplomakiállítását péntek délután. Köszöntőjében elmondta, hogy a fiatal művészek megjelenése mindig meghatározó szerepet játszott a művészet bármely szegletében: ők a friss szemek, a merész kísérletezők, akik új irányokat, új perspektívát adnak a művészetben. Ez a mai kiállítás is egy lehetőség arra, hogy új tehetségekkel ismerkedjünk meg, hangsúlyozta az alpolgármester, és megélhessük az általuk közvetített élményeket, gondolatokat. A kortárs művek történeteket – személyes tapasztalatokat, érzelmeket – mesélnek el nekünk. A dplomakiállításon, azon túl, hogy sok tehetséggel találkozhatunk, az is észrevehető, hogy magas fokon történik a tanszéken a vizuális oktatás: ez azért nagy jelentőségű, mert nagy számban képesek megmozgatni a fiatalokat azon a művészi úton, amin már általános vagy középiskolás korukban elindultak. A szombathelyi vizuális művészet okattását egyedülállónak nevezte Horváth Soma, az itt végző diákok nemcsak országos, hanem nemzetközi hírnévre is hivatottak. Támogatni kell őket, hiszen előttük az élet és a jövő – zárta szavait az alpolgármester.
Dr. Lenner Tibor József, az ELTE BDPK igazgatója is köszöntötte a kiállításmegnyitó résztvevőit: elmondta, hogy idén 15 hallgató végez a tanszéken képi ábrázolás szakon, heten nappali, nyolcan levelező munkarendben tanultak. Ünnepi alkalomnak nevezte a megnyitót, ami nemcsak azt mutatja, záróvizsgájukra hogyan készültek fel a hallgatók, hanem az itt kiállított munkákban szívüket is kitárták előttünk. "Szívműveket" nem szabad, és nem kell megmagyaráznunk, folytatta , mivel az alkotók saját lényük titkait világosítják meg általuk. Csak át kell engedni magunkat az álatluk keltett érzelmeknek, és a képek vezetnek minket. Fiatalság és eredetiség sugárzik belőlük: megannyi elsajátított és megtanult technika, és megannyi önmagából merítő önállóság. Csak a fiatalság tudja a világunkat ilyan őszinteséggel szemlélni, folytatta dr. Lenner Tibor, munkáikkal napsugárt vetnek és mosolyt aratnak. – Ha majd kimegyünk a kiállításról, arcunk fényleni fog, járásunk könnyebb lesz, hogy részesei lehettünk tanítványaink rejtőzködő optimizmusának – zárta köszöntőjét az igazgató.
A kiállítást Dr. Bordács Andrea docens, esztéta, a Vizuális Művészeti Tanszék vezetője nyitotta meg, röviden bemutatva a kiállító hallgatók sokféle technikával készült műveit – animációt, az installációt, grafikát, fotót és festményt is láthatunk a tárlaton –, melyek, azon túl, hogy a formanyelv tökéletes elsajátításáról üzennek, rendkívül személyesek és autentikusak, mondta el a tanszékvezető, végezetül alkotónként bemutatva a kiállított műveket.
Az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Kar Vizuális Művészeti Tanszék diplomakiállításának alkotói: Csonka Dorina, Dóra Gina Glória, Petánovics Rebeka, Kiss Virág Petra, Jankó Alina, Preiner Vivien, Nagy-Kuglicz Kata, Mészáros Janka, Nagy Richárd Olivér, Jauernik Margit Emese, Guczogi-Hajnal Nikolett, Némethné Klein Edit Eszter, Palatic Mátyás Miklós, Eck Odett, Szluka Sarolta.
A kiállítás június 1-ig tekinthető meg a galéria nyitvatartási idejében.
TP
Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.