17.8
  
7.94
km/óra
  2025.04.13., vasárnap  •  Ida napja
Négy óra késéssel ért a MÁV Budapestről Sopronba

Négy óra késéssel ért a MÁV Budapestről Sopronba

Pótlóbusz Kelenföldtől Tatatbányáig, onnan azonban a hibás biztosítóberendezés miatt újra buszra ültették az utasokat, ami lerobbant, a pótló busz pótlójának sofőrje pedig nem ismerte az útvonalat, és volt még két átszállás is.

Minden képzeletet felülmúló utazásban volt részük azoknak, akik december 1-én este Budapestről szerettek volna eljutni Sopronba vagy Szombathelyre. A Telex egy olvasótól kapott beszámolóra hivatkozva arról ír, hogy a vonat 230 perces késést szedett össze.

Budapest-Kelenföldtől Tatabányáig egyébként is minden belföldi InterCity helyett pótlóbuszok járnak Tatabányáig az egyesvonal felújítása miatt, nem ez volt az óriási késés oka. 

A kálvária akkor kezdődött, amikor az utasok felszálltak Tatabányánál a vonatra, ám közölték velük, hogy az nem indul el az állomás biztosítóberendezésének meghibásodása miatt. 
 
A vonat utasai azt az információt kapták, hogy pótlóbusszal tudnak eljutni majd „talán Almásfüzitőig”, ahonnan ismét vonat közlekedik tovább. Hosszabb várakozások után megérkeztek a vonatpótló buszok, amiken semmilyen tájékoztatás nem volt megtalálható, írta a Telexnek az olvasó. 

A busz azonban Vértesszőlősön, az állomás közelében megsérült, nem tudott tovább menni. Ezután érkezett egy vonatpótló autóbuszt-pótló vonatpótló autóbusz, a sofőr azonban nem tudta a pontos megállókat, útvonalat így az utazási idő jelentősen meghosszabbodott.

Amint megérkeztek Almásfüzitőre, kiderült, hogy előttünk már elment az IC, így újabb egy órás várakozás következett, mígnem egy gyorsított személlyel eljutottak Győrig. Innen a olvasó a soproni vonatra szállt át, és végül 230 perces késéssel ért a célállomására.

Utastársai közül többen is Szombathelyre szerettek volna eljutni, nekik Győrben Celldömölk felé volt csatlakozásuk, arról már a beszámoló írójának sem volt infója, hogy ők végül hogyan és mikorra értek haza.  

A GYSEV és a MÁV néhány napja közölték, hogy december 10-től a teljes szakaszon a MÁV közlekedteti a Szombathely-Budapest InterCityket, cserébe a Budapest-Sopron vonal IC-közlekedtetése a GYSEV felügyelete alá kerül. 

Fotó: a sérült vonatlótló-busz Vértesszólésnél/olvasói fotó

kapcsolódó cikkek
Így juthat el hétfőtől InterCityvel Budapestre
Így juthat el hétfőtől InterCityvel Budapestre
A MÁV közzétette a Biatorbágy-Szárliget vasúti fővonal felújítása miatt hétfőtől (09.18.) október 26-ig érvényes vágányzári menetrendet. Spoiler: vonat, busz Kelenföldig. Ez a három hónaposra tervezett vágányzár első üteme.
December 10-től a teljes szakaszon a MÁV közlekedteti a Szombathely-Budapest InterCityket
December 10-től a teljes szakaszon a MÁV közlekedteti a Szombathely-Budapest InterCityket
Több jelentős változás is ételbe lép a 2023/24. évi közforgalmú vasúti menetrend bevezetésével. Idén december 10-től a két személyszállítást végző vasúttársaság, a MÁV-START Zrt. és a GYSEV Zrt. is áttér a járat alapú közlekedésre, olvasható a GYSEV közleményében.
címkék
kapcsolódó cikkek
Így juthat el hétfőtől InterCityvel Budapestre
Így juthat el hétfőtől InterCityvel Budapestre
A MÁV közzétette a Biatorbágy-Szárliget vasúti fővonal felújítása miatt hétfőtől (09.18.) október 26-ig érvényes vágányzári menetrendet. Spoiler: vonat, busz Kelenföldig. Ez a három hónaposra tervezett vágányzár első üteme.
December 10-től a teljes szakaszon a MÁV közlekedteti a Szombathely-Budapest InterCityket
December 10-től a teljes szakaszon a MÁV közlekedteti a Szombathely-Budapest InterCityket
Több jelentős változás is ételbe lép a 2023/24. évi közforgalmú vasúti menetrend bevezetésével. Idén december 10-től a két személyszállítást végző vasúttársaság, a MÁV-START Zrt. és a GYSEV Zrt. is áttér a járat alapú közlekedésre, olvasható a GYSEV közleményében.
Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
Savaria Fórum 34. évfolyam 9. szám - 2025.04.07.
legolvasottabbak
Spartan Race 2025 Szombathely: mutatjuk a programot és az útlezárásokat
Jövő szombaton (április 12-én) ismét a Spartan Race a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozatának helyszíne lesz Szombathely. 30 országból 3500 versenyző érkezik a városba, az esemény lebonyolítása útlezárásokkal is jár.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Itt mérik a rendőrök a sebességet a Speedmarathon során
Április 9-én 6 órától 24 órán keresztül az összes traffipax élesben üzemel a vármegyénkben, sőt az egész országban, olvasható a Vas vármegyei rendőrség Facebook-oldalán.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Ausztria: több határátkelőn fertőtlenítő szőnyegen kell áthajtaniuk a járműveknek - a kőszegi is érintett
A ragadós száj- és körömfájás vírus miatt péntektől fertőtlenítési intézkedéseket vezettek be Ausztriában a nyitva lévő határátkelők egy részén a járműveknek fertőtlenítő szőnyegen kell lassan áthajtaniuk belépéskor, ami csúcsidőben lassíthatja a forgalmat. A nagy határlépő pontokon az osztrák hadsereg is segítséget nyújt a hatsóágoknak.
legfrissebbek
A tökéletes húsvéti sonka nyomában: a hagyományos, lassan pácolt termékeket keresik a magyarok
Hagyományos, lassú pácolású, harmonikus fűszerezésű, füstölt és nem rágós. A magyarok szerint ezek a legfontosabb ismertetőjelei a tökéletes húsvéti sonkának – derült ki a Békebeli termékeket gyártó Pick megbízásából készített friss reprezentatív kutatásból. Azt is megtudtuk, mi alapján választanak az ünnepre sonkát a magyarok, mennyire népszerűek a hagyományos húsvéti ételek és megmutatjuk, hogyan kell megfőzni a húsvéti sonkát.
Változékony idő várható a jövő héten, de Húsvétvasárnap már ismét kisüt a nap
A jövő hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban. Pénteken ismét felhősebb idő várható, de a hét végén már általában gomolyfelhős, napos időre kell készülni, Húsvétvasárnap 18-24 Celsius-fok várható - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
Nem borult a papírforma, kikapott Mosonmagyaróváron a Haladás
Az NB/III Észak-nyugati csoportjának 24. fordulójában a vasiak Mosonmagyaróváron léptek pályára.
Nemzetközi Zonta-találkozó Szombathelyen: célok, projektek, pénzügyek, jószolgálati tevékenységek voltak terítéken
Április 11. és 13. között Zonta Area találkozó volt Szombathelyen, melyre a magyar társklubok képviselői mellett olasz, horvát, német és osztrák „zontiánok” is érkeztek.
Szakadékba zuhant túrázót mentettek Visegrádnál
Szakadékba zuhant egy túrázó vasárnap Visegrád és Pilisszentlászló között.