A szombathelyiek 4-1-es vereséget szenvedtek a Rába-partiak vendégeként.

ETO FC GYŐR - HALADÁS VIKTÓRIA 4-1 (1-0)

Győr: Borók –Zágonyi (Süle, 46.), Horváthová (Szabóvá, 69.), Savanya, White (Petrovics, 64.) – Öreg, Sali, McCarthy, Kovács L. – Vachter, Ladhani

Edző: Dörnyei Balázs

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Csáki, Németh A., Kránicz (Nagy D., 63.), Pintér – Németh M., Kis (Vesztergom, 77.), Urbán, Kovács V., – Vladulescu, Szil (Csizmadia, 38.).

Edző: Markó Edina

Gólszerzők: Ladhani (45+2.), White (53.), Vachter (72.), Kovács L. (88.), ill. Urbán (86.).

Zöld-fehér nyugati derbi előtt állt a Haladás Viktória, amely az ETO FC Győr otthonában vendégeskedett a Simple Női Liga 19. játéknapján.

Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, komoly gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki - olvasható az együttes beszámolójában. A vasiak jól tartották magukat, egyenrangú ellenfelei voltak a tabella második helyén álló győrieknek. A 38. percben Szil Tünde Achilles-ín sérülést szenvedett, le kellett cserélni. Aztán az első félidő ráadásában egy gyermeteg hiba után megszerezték a vezetést a hazaiak (1-0). Szünet után aztán fokozatosan felőrölte ellenfelé az ETO, az 53. percben White találatával már 2-0-ra vezettek a győriek. A rutinosabb, jobb erőkből álló Rába-partiak kihasználták a szombathelyiek hibáit és Vachter találatával 3-0-ra elhúztak. Aztán a 86. percben Urbán lőtt 18 méterről óriási gólt a felső sarokba (3-1). A vasiak mentek előre az újabb gólért, három szögletet is rúgtak, de újabb találatot mégis a hazai zöld-fehérek szereztek. A 88. percben Kovács Laura szabadrúgásból nagy gólt lőtt (4-1).
A négy gól ellenére a vasi csapatnak volt tartása és bár kikapott, összességében mégis helytállt.

Markó Edina tanítványai a következő fordulóban hazai környezetben, a Szekszárd ellen lépnek pályára. Az összecsapást április 27-én, szombaton 16 órakor rendezik.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.