Pert nyert az alpolgármester
A történet január elejéig nyúlik vissza, emlékeztetett Molnár Miklós, addig ugyanis előre leegyeztetett ügyek kerültek a közgyűlés elé. Aztán alapjaiban változott meg a helyzet, január közepén a városháza közleményében szerepelt egyebek mellett, hogy „dr. Puskás Tivadar polgármester megvonta Molnár Miklós alpolgármesterre átruházott hatásköreit”. A márciusi közgyűlésre be is terjesztette az alpolgármesteri jogkör megvonását célzó előterjesztést a polgármester, de az nem került napirendre, így döntés sem született értelem szerűen a kérdésben.
Április közepén indított munkaügyi pert az alpolgármester, aki mint fogalmazott, végig biztos volt igazában.
"Dr. Puskás Tivadar korábbi döntésével önkényesen saját hatáskörbe vette a közgyűlési döntést, amely jogszabályellenes. A bíróság is tulajdonképpen ezt állapította meg. Amint az ítéletben szerepel, „a Közgyűlés az alpolgármesteri megbízásom visszavonására tett polgármesteri javaslatot a 2019. február 28-i ülésének napirendjéről levette… A polgármester elnököl és vezeti az üléseket, de – ide nem értve az átruházott hatásköröket – nem dönt a képviselő-testület helyett”
– ismertette a hivatalos dokumentum részleteit az alpolgármester, aki hozzáfűzte: a bíróság arra is kitért, hogy a hivatal által benyújtott védiratban olyan utalás szerepelt, amivel kapcsolatban nem hivatkoztak jogszabályra.
"Az ítélet, amely ellen fellebbezésnek helye nincs, június 13-án született. Az azóta eltelt időszakban azt vártam, hogy polgármester úr tesz valamit. Elnézést kér, vagy tájékoztatja a közvéleményt a hibás döntéséről. Ez nem történt meg, eddig vártam, most, egy hónap elteltével állok a nyilvánosság elé"
– fogalmazott Molnár Miklós.
"Érdekesnek tartom továbbá, hogy korábban Puskás Tivadar arra hivatkozott, hogy 2006-ban korábbi munkahelyéről politikai meggyőződése miatt kellett távoznia, ennek alapján diszkriminálták, majd mikor megállapították, hogy ez politikai alapon történt jogszerűtlen lépés volt, újra dolgozhatott. Most, hogy a bíróság kimondta, hogy ő hozott jogszerűtlen intézkedést, várom a reakcióját"
– húzta alá a Pro Savaria politikusa, aki kérdésünkre, miszerint találkozott-e már a polgármesterrel személyesen a döntés megszületése óta, úgy felelt, hogy nem.
"A hivatalban is csak szájról-szájra jártak eddig a hírek, ezért is döntöttem úgy, hogy tiszta vizet öntök a pohárba. Abban bízom, hogy dr. Puskás Tivadar más kérdésekben körültekintőbben járt el… Aztán kíváncsi lennék Balázsy Péter polgármesterjelölt véleményére, hiszen mint megyei főjegyző, ő a törvényesség őre. Vagy fel kellene szólítania a polgármester a bocsánatkérésre, vagy elhatárolódnia az ügyben hozott döntésétől"
– mondta Molnár Miklós, aki azt ígérte, az előttünk álló hónapokban heti rendszerességgel tart sajtótájékoztatót olyan kérdésekben, amelyben úgy érzi: csorbulnak a városlakók érdekei.
"Dolgozom tovább, ahogy eddig, természetesen elfogadom a választók döntését, de nehéz ezek után saját polgármesteremnek tekinteni dr. Puskás Tivadart"
– zárta szavait Molnár Miklós.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.