Rendkívüli jogrend: ismét a polgármester gyakorolja a közgyűlés jogait
Két részre osztották az ügyeket: külön kezelik a járvánnyal kapcsolatos és az egyéb intézkedéseket, mondta el kérdésünkre dr. Nemény András. A koronavírus elleni védekezéshez köthető, gyors döntéseket igénylő kérdésekben is legalább telefonon egyeztet majd a polgármester a frakcióvezetőkkel, csak utána hoz határozatot.
– A hagyományos közgyűlési témákról ugyanúgy előterjesztés készül, mint eddig. Ezeket megkapják a képviselők, és azt követően fogadom el, ha látom, hogy a közgyűlésben is támogatná a többség – fogalmazott dr. Nemény András. Kitért arra is, hogy ez az egyeztetés ugyan plusz feladatot jelent, de a demokratikus folyamatok a rendkívüli időszakban sem szakadnak meg, betartják a szükségesség és arányosság elvét.
– Mostani tudásunk szerint februárban lehet először rendes ülésünk, hacsak meg nem hosszabbítják a veszélyhelyzetet. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a költségvetés előkészítését is nekem kell megtennem, sőt, lehet, hogy nekem is kell elfogadnom – tájékoztatott a polgármester. – Minden olyan döntést meg fogok hozni, ami Szombathely érdekében szükséges, és a döntési folyamatba bevonok mindenkit, akit csak lehetséges.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.