Sajtóreggelin mutatták be aktuális programjaikat a civilek
A veszélyhelyzet óta először újra indulnak temetői séták: a zsidó temetőben július 16-án, 30-án és augusztus 6-án Mayer László levéltáros vezetésével tehetnek látogatást az érdeklődők. A most csütörtöki alkalomra már betelt a létszám, a többi időpontra regisztrálni kell e-mailben vagy telefonon. (bedit@bdmk.hu; 94/513-534) A Szent Márton-temetőben Orbán Róbert vezeti a sétát: július 24-én az 1920-as, 30-as évek sírköveinek szimbólumait mutatják be, szeptember 4-én fényképes sírköveket, 25-én a papok síremlékeit ismerhetik meg a látogatók, és októbertben újra lesz mindenszenteki kegyeleti séta. A program népszerű, mindig sokan csatlakoznak hozzá.
Bődi Lívia, a Szombathelyi Szépítő Egyesület elnöke elmondta, észrevették a Szent Márton-temetőnél, hogy amióta a séták vannak, és lehet családfakutatást végezni, nagyon sokan kutatják, hogy esetleg ebben a temetőben van-e hozzátartozójuk.
A LÉT Szombathelyért Egyesület a zenei szubkultúrák támogatását tűzte ki célul. Mindenféle műfajban szerveznek koncerteket a Végállomásban és Bohémban, ahol elsősorban helyi zenekaroknak adnak fellépési lehetőséget. Aktuális programjaik megtalálhatók a Facebookon. Nagy Róbert, a LÉT Szombathelyért Egyesület tagja hozzátette, mindenféle műfajjal foglalkoznak, a lényeg, hogy minél színesebb legyen a kínálat.
A Szabadidősportok Egyesülete Püspökmolnári egy régiós lövészversenyt ajánlott az újságírók figyelmébe. 2002-ben alakultak, több iskolában is szerveznek honvédelmi lövészoktatást. Július 25-i versenyüket felújított, nyolcállásos lőterükön szervezik meg, két kiskaliberű fegyvernemben. A rendezvényről Piri I. Tamás, a Szabadidősportok Egyesülete Püspökmolnári elnöke ad információt a piriitam@gmail.com e-mail-címen.
Jó hír, hogy a Vas Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ podcast műsorokat indít, amelyek az Anchor-on érhetők el. Az első adásban Meskó Krisztián foglalja össze a központ újdonságait, terveit.
A Vigyázzunk Együtt Szombathelyre! köztisztasági program során meghirdetett Fogadj örökbe egy parkot! felhívást hamarosan megkapják a civil szervezetek, egyelőre felmérik, mennyire fogékonyak a szervezetek a kezdeményezésre.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.