Szakápolóra és körletfelügyelőre támadt egy rab Szegeden
Makula György ezredes, a BvOP kommunikációs főosztályának vezetője az MTI-hez eljuttatott közleményben azt írta: a büntetés-végrehajtás dolgozói a fogvatartott gyógyszerellátását akarták elvégezni, amikor a rab minden előzmény nélkül először a szakápolót, majd a körletfelügyelőt arcon ütötte, és csak testi kényszer, illetve bilincs alkalmazásával tudták őt megfékezni.
Az ütéstől az ápolónő nyolc napon túl gyógyuló orrcsonttörést szenvedett, a körletfelügyelő és a fogvatartott nem sérült meg - emelte ki. Jelezte: a fogvatartott ellen feljelentést tett a Szegedi Fegyház és Börtön parancsnoka.
Makula György tájékoztatása szerint nem ritka, hogy a fogvatartottak rátámadnak munkatársaikra. Évente húsz-harminc esetben fordul elő, hogy a verbális agresszió mellett, valamilyen fizikai atrocitás éri a dolgozókat a fogvatartottak részéről.
Hozzátette: a büntetés-végrehajtási szervezet sok esetben kap kritikát amiatt, hogy mozgáskorlátozó eszközöket használnak egészségügyi intézményben vagy egy előállításnál. Azonban éppen a keddihez hasonló esetek bizonyítják, hogy szükség van azokra az óvintézkedésekre, amelyek maximálisan garantálják kollégáik és a büntetés-végrehajtási intézetek biztonságát.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.