Szombathely az egészségipar fellegvárává válhat
Ahogy arról korábban beszámoltunk, az északi iparterületen épülhet fel az a kutatás-fejlesztési és innovációs központ, ami elősegítheti az egészségipari profilú cégek letelepedését. A Szombathely2030 városfejlesztési program zászlóshajó-projektjének kidolgozása jó úton halad, őszre elkészülhetnek már a látványtervek. A megvalósítást uniós forrásokból képzelik el, erről egyeztettek a politikusok a sajtótájékoztatójukat megelőzően.
Bokányi Adrienn tanácsnok elmondta, hogy Szombathelyen létrehoznak egy Magyarországon egyedülálló egészségipari demonstrációs, fejlesztő és tesztkörnyezetet, amit a ZalaZone tesztpályához tudna hasonlítani, csak ott egy autóipari, önvezető irányvonalon, Szombathelyen pedig egy egészségipart támogató irányvonalról beszélünk.
Ujhelyi István hangsúlyozta: elindult az Európai Egészségügyi Unió programja, melynek célja, hogy a tagországok polgárai betegbiztonság szempontjából egységes ellátást kapjanak, illetve elkezdődjön az egészségipar fejlesztése. A pandémia alatt szinte minden szükséges eszközt, maszkot, lélegeztetőgépet a tengerentúlról kellett beszerezni - ez nem maradhat így. És itt van az uniós, illetve a szombathelyi tervek metszéspontja.
"Szombathely ezt a célt kitűzte, ehhez két dolog, eu-s támogatás és kormányzati együttműködés, mindkettőre mi ketten lehetünk a garanciák Péterrel" – tette hozzá.
Ungár Péter kiemelte: örül, hogy az idősgondozás is szerepel az egészségipari fejlesztési célok között, hiszen a demográfiai viszonyokat elnézve ez már most óriási megoldandó probléma.
A sajtótájékoztatón elhangzott: kormányváltás kell az uniós források minél sikeresebb lehívásához és arányos elosztásához.
Az eseményt az SZTV élőben közvetítette:
Fotó: Bonyhádi Zoltán/szombathely.hu
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.