Jobban megismerhetjük utcáink névadóit
Az információs táblák létrehozása hiánypótló kezdeményezés. Arra szolgál, hogy az utcáink névadóit jobban megismerhessük - mondta avató beszédében dr. Nemény András polgármester. Horváth Soma, kultúráért is felelős alpolgármester szólt arról, hogy jelenleg a Kisfaludy, és a közelben lévő, párhuzamos Szelestey utcában van ilyen tábla. A QR-kóddal alaposabban is utánanézhetnek az érdeklődők nagyjaink életének, munkásságának. Feiszt György levéltáros elmondta, hogy alig van olyan, aki a szerelmi költészetéről híres irodalmártól tudna idézni valamit. Az utcát eredetileg római négyesnek hívták, majd Gyámolda utca lett, a Gyöngyösparti épületben ugyanis szociális tevékenység zajlott. A Kisfaludy utca 119 éve kapta jelenlegi nevét.
“Véghatározat, 1903-ból, városi közgyűlés. Minthogy a Gyámolda szó nemcsak a szóképzés szempontjából kifogásolható, hanem a nyelvérzéket is sérti, ennélfogva a képviselő testület az utcában lakók kérelmére az utca nevét Kisfaludy Sándor utcára nevezi el, egyúttal felhívja a számvevőszéket, az utcanévtáblák elnevezéséről gondoskodjék” – tette hozzá Feiszt György.
Fotó: Nagy Jácint
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.