Többmilliós támogatást ad az MLSZ az NBI-es klubok koronavírus-tesztjeire
A nemrég megjelent elnökségi határozatban az áll, a 12 NB I-es egyesület egyenként tízmillió forintos normatív támogatást kap az MLSZ-től a koronavírus-járvány miatt előírt tesztek megrendelésére, lebonyolítására. Valamennyi érintett sportszervezet saját hatáskörben köteles az előírt teszteket megrendelni, lebonyolítani. A Magyar Kupában még versenyben lévő, a 2019–2020-as évadban másodosztályú MTK ugyanezen költségekre négymillió forintot kap a szövetségtől. A női élvonal folytatásában résztvevő három csapat (FTC, MTK, DVTK) teszteléssel kapcsolatos költségeit az MLSZ megtéríti.
A szövetség továbbá bejelentette, hogy a járvány miatt a versenykiírástól eltérően befejezett sorozatok, amelyeknél vagyoni értékű jogok értékesítéséből származó bevétel kerül kifizetésre a résztvevő sportszervezetek között (NB II, női NB I, férfi futsal NB I, női futsal NB I) résztvevői miként részesülnek a pénzdíjazásból. A lezárás miatt elmaradó mérkőzésekre kalkulált, a klubok által saját erőből befizetett összegeket visszafizeti a szövetség. A kluboknak nem kell visszafizetni a vagyoni értékű jogok értékesítéséből származó bevételekből semmit, illetve az esetleges megmaradt pénzösszegeket teljes egészében szétosztják a résztvevők között. A klubok az eredeti elosztási elvek szerint kapnak pénzt, azaz a tabellán elfoglalt helyezés szerint – ám, a díjakat csökkentik a lejátszott mérkőzések számával arányosan. A fennmaradó összeget az adott bajnokság összes csapata között egyenlő arányban osztják szét – írja az MLSZ melléklete.
Az MLSZ határozata az alábbi linken, míg a hozzá kapcsolódó mellékletet itt olvasható.
Fotó:Mészáros D. Zsolt
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.