2024.10.22., kedd  •  Előd napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: félbeszakadt meccs Szentpéterfán és rengeteg gól a 9. játéknapon

Az Újperint és a Gyöngyöshermán-Szentkirály is hatot rúgott idegenben, de a Körmend és a Nádasd is eljutott négyig. A Rábatótfalu hátrányból fordított, az Egyházasrádóc hatgólos döntetlent játszott a Telekessel.

Telekes MEDOSZ Sportegyesület - Egyházasrádóci SE 3-3 (2-1)      Telekes, vezette: Pungor

Telekes: Blaskovics - Németh M., Orsós (Görcsi, 60.), Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze, Németh F., Kónya Sz., Valkóczi, Nyári

Egyházasrádóc: Horváth - Varga D., Vilics, Bányik, Krajczár, Balogh (Varga Z., 79.), Lendvai (Varga I., 46.), Pataki (Balikó, 56.), Mészáros, Lengyel, Halász

Gólszerzők: Kónya M. 2 (20., 81.), Kónya Sz. 33., ill. Vilics 30., Balogh 58., Balikó 66.

Jó időben, meglehetősen sok néző előtt kezdődött az összecsapás. A MEDOSZ a megbeszéltek szerint lelkesen, taktikusan kezdett, a 20. percben a vezetést is megszerezte, jelezve, hogy a sok probléma ellenére még mindig itt van, létezik. A rádóciak aztán kisvártatva egalizáltak, ám az első félidő utolsó szava a Telekesé volt, amely így 2-1-es előnnyel mehetett a szünetre. A pihenő után aztán a hazaiak bentmaradtak az öltözőben, fogyott náluk a figyelem, a koncentráció, ami az Egyházasrádóc fordítását eredményezte. A MEDOSZ ennek ellenére nem esett össze, egy szép támadás után egyenlített. A Telekes sokgólos, fordulatos mérkőzésen tartotta otthon az egyik bajnoki pontot egy jó és sportszerű ellenféllel szemben, melynek vezetői is sportemberhez méltóan viselkedtek. Külön gratuláció az ifjúsági csapatban futballozó legkisebb játékosnak, aki üde színfoltja volt a csapatnak, de mind a 24 telekesi játékost dicséret illeti a hétvégén mutatott teljesítményéért.

Szentpéterfa - ÖTE Ikervár FC (1-0-s hazai vezetésnél félbeszakadt)       Szentpéterfa, vezette: dr. Kovács

Szentpéterfa: Páll - Török, Wágner, Geosits, Skrapits, Leidli, Homor, Kalmár, Jagodits, Hoós, Frányi

Ikervár: Kollarics - Szovák, Cseh, Szalai, Farkas, Horváth Balázs, Hóbor, Molnár, Horváth Balázs, Vincze, Kámán

Gólszerzők: Leidli 38.

A hazai csapat lépett fel támadólag, beszorította ellenfelét, az első játékrész hajrájához közeledve pedig Leidli Áron révén meg is szerezte a vezetést. Kisvártva aztán a közönséggel a mérkőzés során folyamatosan "konzultáló" Farkas Attila Ottót rasszista szavakkal illették a hazai szurkolók, az összeszólalkozás pedig olyan hangnemben zajlott, hogy Farkas Attila Ottó a kiállítás sorsára jutott. A vendégek ezután úgy döntöttek, hogy levonulnak a pályáról és nem folytatják a találkozót.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE - Bajánsenye SE 4-3 (2-1)       Nádasd, vezette: Pintér

Nádasd: Rejtli - Iván, Péter, Zsoldos, Kalamár, Szabó, Neubauer, Szegleti, Mesics, Stankovics (Biczó, 78.), Horváth

Bajánsenye: Kalamár - Kircsi, Varga (Végh, 46.), Koltai, Horváth M. (Kósa, 46.), Kovács (Horváth A., 82.), Fábián (Vörös, 68.), Horváth Z., Propszt (Bacsák, 82.), Koczor, Horváth B.

Gólszerzők: Szabó 10., Stankovics 31., Szegleti 53., Horváth 94., ill. Koczor 2 (1., 59,), Kósa 92.

A Nádasd egy igencsak komoly játékerőt képviselő együttes ellen szakította meg rossz sorozatát és három vereség után tudott ismét mérkőzést nyerni.

Rábatótfalui SE - Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 3-2 (1-2)       Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Pázsi

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri, Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó (Domján B., 46.), Kovács Á. (Lovenyák, 46.), Kovács B., Náricza, Németh

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Horváth, Mahucs (Krancz K., 82.), Vincze, Krancz Gy., Lóránth, Schmalzl, Hábetler, Virág, Bugnits, Rátkai

Gólszerzők: Domján D. 3., Sütő 50., Kovács B. 71., ill. Schmalzl 25., Szakács 29. (öngól)

Az első negyvenöt percet követően még a Felsőcsatár vezetett, a fordulást után azonban már csak a Rábatótfalu tudta megzörgetni a hálót. A hazaiak végül 3-2-es győzelemmel zsebelték be a három bajnoki pontot.

Tanakajdi Torna Club - Újperint SE 2-6 (1-3)    Tanakajd, vezette: dr. Polgár

Tanakajd: Deres - Karáth, Hankó, Marcz G., Orsós (Pesz, 57.), Wágner (Fülöp, 46.), Horváth, Svób (Nagy, 46.), Marcz M., Varga, Oláh-Vadász

Újperint: Kovács Á. - Sásdi, Bodor, Kovács G., Kiss K. (Szabó, 64.), Horváth, Kiss B., Máté (Takács, 79.), László (Vilics, 55.), Szalay (Nagy, 64.), Szentkirályi

Gólszerzők: Orsós 40., Karáth 71., ill. László 2 (15., 45.), Szalay 24., Kiss K. 36., Takács 84., Horváth 90.

Kiálíltva: Marcz M. 43. (Tanakajd)

A vendégek mindkét játékrészt 3-1-re nyerve szerezték meg zsinórban negyedik bajnoki győzelmüket.

Rum KSC - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 1-6 (1-2)       Rum, vezette: Bagoly

Rum: Kozma - Kámán, Zsoldos (Horváth M., 58.), Tárkányi, Reznyák, Rosta, Pupp, Horváth P., Pásti, Fülöp, Kalmár

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Szentgyörgyvári - Lang, Kondor (Radányi, 67.), Niksz, Bazsó (Nagy, 82.), Kopácsi, Bihun, Iszak (Kovács N., 46.), Kovács D., Séfer, Baumgartner

Gólszerzők: Fülöp 21., ill. Kondor 19., Niksz 53., Bazsó 2 (59., 69.), Kopácsi 65., Radányi 83.

Kiállítva: Horváth P. 64. (Rum)

Az első félidőben a hazai csapat sorra dolgozta ki a helyzeteit, a vezetést mégis a Gyöngyöshermán-Szentkirály szerezte meg. A Rum ezt követően büntetőből tudott egalizálni. A második negyvenöt perc aztán igazolta a rumiak edzéslátogatottsági mutatóit, ami az eredményen is tükröződött. Örök igazság, hogy befektetett munka nélkül nincs siker.

Őrisztentpéter SE - Tutitextil-Körmend VSE 1-4 (0-3)      Őriszentpéter, vezette: Spitzer

Őriszentpéter: Szemán - Csóbor, Németh, Gerencsér, Kardos, Sütő, Könye, Szép, Simon, Horváth, Mihály

Körmend: Kónya - Horváth, Kazinczki G. (Németh, 35.), Szatmáry (Herczeg, 61.), Petrovics (Papp, 46.), Gaál, Vilics (Barbalits, 80.), Szabó, Kazinczki B., Molnár, Pesti

Gólszerzők: Szép 54., ill. Pesti 1., Vilics 13., Szatmáry 26., Horváth 91.

A hazaiak nagyon álmoskásan kezdték a mérkőzést, aminek eredményeként a nádaljaiak különösebb megerőltetés nélkül háromgólos előnnyel vonulhattak szünetre. A második félidőben mind mezőnyben, mind a kapu előtt egyenlő partner lett az őrségi csapat, amely több igéretes helyzetet alakított ki, ám csak egyszer talált a kapuba. A hajrában a Körmend VSE ismét eredményes tudott lenni, így az ellentétes félidők mérkőzésén a vendégek vitték el a három pontot Őriszentpéterről.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 36. szám - 2024.10.18.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.