2024.09.08., vasárnap  •  Mária, Adrienn napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: a Pecöl lett a bajnokság bronzérmese, az első hely sorsa az utolsó fordulóban dől el a Gérce és a Lukácsháza között

A Répcelak a Kemenesmagasit, a Bozsok az Alsóújlakot verte 3-1-re az idény utolsó előtti játéknapján. A Kemenesalja és a Szeleste - előbbi emberhátrányban játszva - egyaránt a második félidőben fordított, de a Sé is idegenbeli győzelmet aratott.

SCHOTT Lukácsháza SE - Boba Sportegyesület 5-0 (3-0)      Lukácsháza, vezette: Bagoly

Lukácsháza: Bán - Bolfán, Lipics, Vörös (Toldi, 53.), Döbör, Mester (Ágoston, 67.), Bősze, Dan (Németh, 67.), Gyüre (Kovács, 53.), Dr. László (Horváth, 67.), Krancz

Boba: Fábián - Fodor, Balogh Ma. (Balogh Mi., 57.), Dákai (Géczi, 46.), Gorácz, Horváth, Kecskés, Szigeti, Kozári, Magyar (Borsodi, 70.), Kovács (Porkoláb, 82.)

Gólszerzők: Mester 2 (25., 39.), Dr. László 43., Dan 65., Horváth 83.

Igazi futballhangulatban zajlott le a lukácsházi focipályán a szezon utolsó hazai mérkőzése, bevonva az utánpótlás növendékeket, akik játékoskísérőként szerepeltek es félidőben bemutatót is tartottak a szurkolóknak. A házigazda végig irányította a mérkőzést, nagy fölényben és nagy kedvvel futballozott a szezon utolsó hazai találkozóján. A kulturáltan futballozó vendégeknek is akadnak lehetőségei, de ezen a napon nem tudtak kifogni a lukácsházi védelmen. Összeségében a hazai csapat - amelynél mindenki jó teljesítményt nyújtott -  jól és eredményesen is futballozva megérdemelt győzelmet aratott a szimpatikus, futballozni akaró vendéggárda ellen. A lukácsházi focicsapat köszöni a mindig kitartó szurkolók, szülők egész éves támogatását.

Répcelaki SE - Kemenesmagasi FC 3-1 (1-1)      Répcelak, vezette: Marton

Répcelak: Antoni - Kiss Z., Gallen A., Tóth (Kiss G., 92.), Németh D., Pinezits (Horváth, 92.), Krétai, Németh G. (Németh D., 60.), Csontár, Baán, Gallen I.

Kemenesmagasi: Papp - Koronczai, Molnár Zs., Horváth, Poós, Kelemen, Kopházi (Princzes, 80.), Palotai, Molnár T. (Balogh, 23.), Bándoli, Csempesz (Solymos, 75.)

Gólszerzők: Tóth 36., Németh B. 2 (65., 90.), ill. Horváth 15.

Kiálltva: Solymos 92. (Kemenesmagasi)

A Répcelak megérdemelt győzelmet aratott, jól játszott, szemre is tetszetős hazai támadásokat láthatott a publikum. A három gól mellett pedig még rengeteg helyzetet alakított ki a házigazda, így az eredmény a vendégekre nézve hízelgő.

Kőszegi Lóránt FC - Kemenesalja FC 1-2 (1-0)       Kőszeg, vezette: Pungor

Kőszeg: Berber - Kiss, Lintner, Fehér, Szolyák, Lakatos (Varga Sz., 68.), Marti (Őri, 75.), Kovács, Réti, Varga D., Takács

Kemenesalja: Bakos - Németh (Őri, 46.), Szakál, Lőrincz G., Czöndör (Kóbor, 80.), Péter, Binder (Horváth, 75.), Balázsi, Manganelli, Lőrincz M., Varga

Gólszerzők: Fehér 22., ill. Binder 54., Czöndör 56.

Kiállítva: Lőrincz G. 30. (Kemenesalja)

A kőszegiek gól-és emberelőnyben is voltak a szünetben, a vendégek azonban a fordulás után nem sokkal két perc alatt fordítottak és végül 2-1-es sikernek örülhettek.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Elektromol-Spari FC 5-0 (3-0)      Gérce, vezette: Dr. Polgár

Gérce-Vásárosmiske: Lengyel - Major (Kiss, 72.), Lakatos, Máthé, Németh B., Lerik, Kövesdi A. (Komáromi, 72.), Nunkovics (Kovács, 62.), Csonka, Kövesdi D. (Pencz, 62.), Németh Z.

Spari: Pungor - Boldizsár, Varsányi (Belső, 88.), Pulai (Holdosi, 84.), Pados, Majtényi, Sipos (Szalai, 58.), Dienes, Schmidt, Neubauer, Tóth

Gólszerzők: Németh Z. 27., Major 38., Nunkovics 45., Németh B. 58., Pados 62. (öngól)

Kiállítva: Neubauer 37. (Spari)

A hazaiak 5-0-s győzelmet arattak a 37. minutumban tíz emberre fogyatkozó Spari ellen.

Merseváti SE - Sé Honvéd SE 1-4 (0-0)      Mersevát, vezette: Nagy

Mersevát: Molnár - Magyar, Kulman (Takács M., 70.), Szalai, Orbán, Nagy (Folta, 75.), Fülöp (Szalai-Golda, 83.), Döbröntei, Mesterházy, Takács B. (Dénes, 46.), Homlok

Sé: Papp - Medve (Vándori, 66.), Séfer, Kalmár, Werderits, Dénes (Pados, 57.), Nemes, Lendvai (Parti, 66.), Kiss Máté, Kiss Márton, Uri

Gólszerzők: Magyar 63., ill. Kiss Máté 56., Werderits 60., Nemes 80., Kalmár 90.

Jó iramú, de gól nélküli első félidőt produkált a két együttes. A második játékrész derekán a hazaiak elfáradtak, így nem sikerült megakadályozniuk a vendégek támadásait, melynek következtében a Sé begyűjthette a három bajnoki pontot.

Bozsoki SE - Alsóújlaki SC 3-1 (2-0)      Bozsok, vezette: Ódor

Bozsok: Varga M. (Szenteleki, 83.) - BIGNER, Kratochwill. Csizmazia, NAGY (Szalai, 58.), MARTI (Iker, 68.), VARGA B. (Szárnyas, 83.), Kovács (Szabó, 58.), KAPOSI, Tompek, KISS

Alsóújlak: Baba - Gampel Do. (Káldi, 75.), Kaposi, Oláh, Pados, Varga Á., Varga N., Gampel Dá., Vasas, Pintér, Nagy (Papp, 46.)

Gólszerzők: Tompek 11., Csizmazia 35., Varga B. 49., ill. Varga Á. 89.

Kiválóan előkészített pálya, sok néző, szép idő várta a csapatokat. A hazaiak a kezdő sípszót követően magukhoz ragadták a kezdeményezést, helyzeteket dolgoztak ki és kétgólos előnnyel mentek a szünetre. A második félidőben sem változott a játék képe, nagyobb arányú győzelmet szalasztottak el a bozsokiak, akik ezúton is köszönik rendezőiknek és segítőiknek a bajnokság során nyújtott segítségét, tàmogatását.

Pecöl SE - Gencsapáti KSE 3-4 (2-3)      Pecöl, vezette: Talabér

Pecöl: Auer - Kurucz, Láda, Márok, Oszkó (Őri, 82.), Farkas, Hóbor, Joó (Varga, 89.), Horváth B. (Németh, 68.), Cséve (Szekeres, 46.), Nagy

Gencsapáti: Horváth - Janzsó, Sulyok, Soldatenko, Dancs, Fülöp (Skrapits, 69.), Bokor, Tóth (Mucza, 85.), Egyed, Sátori, Lőrincz

Gólszerzők: Márok 9., Joó 2 (39., 64.), ill. Fülöp 2 (3., 68.), Soldatenko 2 (28., 35.)

Kiállítva: Németh 92. (Pecöl), ill. Suly

A gólgazdag mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Gencsapáti gyűjtötte be a három pontot. A pecöliek így biztos bronzérmesként búcsúznak a hazai pályától és köszönik a szurkolók bíztatását, támogatását.

Uraiújfalu SE - Szeleste-Pósfa SE 2-3 (2-1)      Uraiújfalu, vezette: Busi

Uraiújfalu: Pócza - Szabó M., Binder, Keszei, Szabó B., Burka, Kollárits (Pethő, 72.), Csete (Pungor, 80.), Szabó T., Dornai, Agg

Szeleste-Pósfa: Gombor (Szentgyörgyvári, 62.) - Vajda (Horváth E., 88.), Maráczi (Németh, 88.), Kovács R., Molnár, Baranyai, Nagy, Kiss, Szele (Pataki, 38.), Horváth L., Kovács Á.

Gólszerzők: Szabó M. 47., Agg 48., ill. Kiss 2 (28., 56.), Kovács R. 67.

A gólgazdag, fordulatos találkozó végén a Szeleste hagyhatta el győztesen a játékteret.

A csoport állása az alábbi linkre kattitnva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 30. szám - 2024.09.06.
Van olyan szombathelyi iskola, ahol a hőség miatt rövidített oktatásra állnak át a héten
A héten eddig általánosan délután tapasztalat 32-33 Celsius fokos tantermi hőmérséklet miatt szerdától péntekig 30 perces rövidített órkat tartanak, a 7-8-9. órák pedig el is maradnak a szombathelyi ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban, tájékoztatta ma a szülőket, diákokat Papp Tibor igazgató.
Óriási tűz pusztít a Kemenesalján - videókkal, fotókkal
Hatalmas területen, mintegy 250 hektáron tombol a tűz csütörtök délelőtt óta Vönöck-Kenyeri-Csönge térségében. A legmagasabb fokú, 5-ös riasztással, nagy erőkkel a helyszínen dolgozó tűzoltóknak több területet fel kellett adniuk, mert a lángok lakott részek felé közelítettek. Csönge határában egy sertéstelep került veszélybe, a hatalmas füst 50 kilométerről is látszik.
Hatalmas tűz pusztított Csönge térségében, éjfélre a lángokat sikerült megfékezni (frissítve)
Tegnap éjfélre sikerült megfékezni a lángokat Csönge térségében, több száz tűzoltó és önkéntes segédkezett az oltási és mentési munkálatokban. Az oltást a feltámadó szél is nehezítette. A lángok a közeli fenyőerdőt is elérték, a tűzzel érintett terület nagysága estére elérte a kétszázötven hektárt.
Kezdődik az iskola: vasárnap tartották a városi tanévnyitót a Paragvári iskolában
Hétfőn becsengetnek az iskolákban: kezdetét veszi egy új tanév. A városi megnyitót szeptember elsején, vasárnap, a Paragvári Utcai Általános Iskolában tartották.