2024.10.01., kedd  •  Malvin napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: két pályán is született mesternégyes, nyolcig jutott a Gérce

A Bozsok, a Kemenesalja és a Répcelak egyaránt 4-0-ra múlta felül ellenfelét, míg a Lukácsháza, a Kőszeg és az Alsóújlak 3-1-es sikert aratott. A Gencsapáti a Boba ellen hagyhatta el győztesen a játékteret.

Jánosháza VSE - Bozsoki SE 0-4 (0-1)     Jánosháza, vezette: Szabó

Jánosháza: Horváth Cs. - Tóth B., Varga (Dittman, 80.), Lőrincz, Balogh, Talabér (Gianfranco, 29.), Jósvai, Kovács, Tóth L., Benkő, Horváth M. (Ambrus, 70.)

Bozsok: Szenteleki - Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Dan, 73.), Marti (Németh, 78.), Dévényi, Varga, Szalai (Kovács, 78.), Kaposi (Nagy, 60.), Fáth, Kiss

Gólszerzők: Varga 4 (7., 64., 74., 78.)

Varga Benjámin mesternégyesével a Bozsok magabiztos, fölényes sikert aratott a Jánosháza vendégeként.

SCHOTT Lukácsháza SE - Sé Honvéd SE 3-1 (2-1)       Lukácsháza, vezette: Pintér

Lukácsháza: Bán - Ágoston, Bolfán, Mester (Márok, 71.), Gombás (Francia, 88.), Dan (Pásztor, 88.), Vörös, Zugonics, Németh (Tóth, 71.), Lipics, Rozmán (Krancz, 56.)

Sé: Szalai - Séfer, Werderits, Tóth, Nemes, Fichtacher (Papp, 88.), Hende (Pados, 66.), Medve (Nagy, 83.), Kiss Máté, Kiss Márton, Uri

Gólszerzők: Dan 21., Ágoston 25., Vörös 85., ill. Uri 40.

Két jó formában lévő csapat találkozott. A hazaiak támadólag léptek fel, jól kezdték a mérkőzést és több helyzetet is sikerült kialakítaniuk, valamint kapufáig is eljutottak. A 21. percben egy formás támadás végén a vezetést is megszerezte a Lukácsháza, amely kisvártatva Ágoston Roland szépségdíjas góljával tovább növelte előnyét. A kétgólos vezetés aztán túlzottan megnyugtatta a házigazdát, akik ezután sok hibával futballoztak, ezzel párhuzamosan a séiek játéka pedig feljavult. A vendégek egy kapufával, illetve, egy ziccerrel is jelezték, hogy ez még nem egy lefutott mérkőzés, majd egy szabadrúgással vissza is jöttek a találkozóba, újra nyílttá téve azt. A térfélcserét követően a lukácsháziak nagy fölényben játszottak, a vendégek pedig kontrákkal operáltak. Az összecsapás a 85. percben dőlt el, amikor egy tetszetős támadás után Vörös Bálint higgadtan gurított a kapuba. Összességében a hazaiak végig kézben tartották a mérkőzést és megérdemelt győzelmet arattak a kontrákra berendezkedő, jól védekező séi csapat ellen.

Szeleste-Pósfa SE - Répcelaki SE 0-4 (0-0)       Szeleste, vezette: Németh

Szeleste-Pósfa: Gombor - Fülöp, Molnár (Pataki, 81.), Baranyai (Maráczi, 81.), Taródi (Németh, 68.), Horváth E. (Kovács, 68.), Pomper, Gál (Gábriel, 81.), Nagy, Horváth L., Földi

Répcelak: Molnár D. - Kiss Z., Dulicz, Kiss D., Németh B. (Krétai, 69.), Baán, Gallen, Csordás (Kovács, 85.), Molnár Á. (Tóth, 83.), Gáspár, Németh D.

Gólszerzők: Csordás 2 (51., 79.), Gallen 87., Krétai 93.

Kiállítva: Földi 92. (Szeleste-Pósfa)

A vendég Répcelak a második félidőben döntötte el a győzelem és a három pont sorsát a Szeleste otthonában.

Kemenesalja Futball Club - Uraiújfalu Sportegyesület  4-0 (0-0)       Vönöck, vezette: Héra

Kemenesalja: Kovács - Németh M. (Németh R., 85.), Manganelli Zs. (György, 75.), Lőrincz (Horváth, 75.), Czöndör (Kóbor, 64.), Péter, Binder (Őri, 64.), Manganelli A., Balázsi, Erdélyi, Varga

Uraiújfalu: Pócza - Binder (Agg, 77.), Keszei, Szabó B., Kollárits, Tóth, Bokor L. (Szabó T., 77.), Farkas, Németh (Czenki, 64.), Bokor B., Vörös

Gólszerzők: Czöndör 58., Lőrincz 68., Manganelli A. 81., György 84.

A hazaiak a 0-0-s félidő után a találkozó utolsó, bő félórájában négy gólt is szereztek és így magabiztosan gyűjtötték be a három bajnoki pontot. A Kemenesalja két vereség után tudott visszatérni a győzelmi ösvényre.

Kőszegi Lóránt FC - Büki TK 3-1 (0-0)      Kőszeg, vezette: Andrejek

Kőszeg: Puporka - Kiss, Lintner, Kovács D., Fehér, Marti, Kovács Zs., Réti, Szűcs (Szolyák, 57.), Takács, Orosz (Molnár, 75.)

Bük: Gábriel - Kovács, Szalai, Kiss, Bakos (Petróczy, 86.), Oláh, Dobos, Redőcs (Szilágyi, 75.), Sodics, Bősze, Kocsis (Komjáthy, 75.)

Gólszerzők: Kovács D. 68., Szolyák 2 (80., 93.), ill. Dobos 58.

Az első perctől kezdve a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, a Bük csupán pillanatokra tudta megtartani a labdát. A nagy mezőnyfölény ellenére az első félidőben nem sikerült helyzeteket kialakítania a kőszegi csapatnak. A fordulás után aztán még támadóbb szellemben futballozott a vendéglátó, több nagy lehetőség maradt ki, ráadásul két ízben a kapufa mentette meg a vendégeket. Aztán ahogy lenni szokott, az elszalasztott esélyek megbosszulták magukat és egy eladott labda után egy távoli lövés védhetetlenül vágódott a kőszegi kapuba az 58. percben. A bekapott gólra aztán jól reagált a hazai csapat, amely tíz minutummal később Kovács Dominik bombájával egyenlített, majd a 80. percben a fordítás is összejött: egy szép kiugratás után Szolyák gurított a kapus mellett a hálóba. Ezt követően a ráadásban is jött még egy kőszegi gól, így egy nehéz mérkőzésen aratott megérdemelt győzelmet a Kőszeg a végig sportszerűen küzdő Bük ellen.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Kemenesmagasi FC 8-0 (2-0)      Gérce, vezette: Busi

Gérce-Vásárosmiske: Lengyel - Máthé, László (Pencz, 73.), Károlyi, Lerik (Németh B., 46.), Mórocz (Soós, 73.), Major, Kövesdi A., Kovács (Lakatos, 63.), Kövesdi D., Németh Z.

Kemenesmagasi: Kosztolánczi (László, 60.) - Bándoli (Király, 70.), Koronczai, Molnár Zs. (Rosta, 70.), Horváth, Kerekes (Nagy, 70.), Molnár T., Csite, Takács (Varga, 51.), Szénégető, Kopházi

Gólszerzők: Mórocz 3 (33., 44., 57.), Németh Z. 51., Németh B. 4 (58., 67., 76., 87.)

Kiütéses sikert aratott a Gérce a pontvadászat 7. játéknapján. Mórocz Ádám három, míg Németh Bence négy góllal vette ki részét a győzelemből. Rajtuk kívül Németh Zoltán vette még be a vendégek kapuját.

Gencsapáti KSE - Boba Sportegyesület 2-1 (1-1)        Gencsapáti, vezette: Imre

Gencsapáti: Matyi - Szabó, Janzsó, Iker (Skrapits, 82.), Dancs, Kovács (Sulyok, 82.), Bokor, Tóth, Horváth, Egyed (Lőrincz, 89.), Mucza

Boba: Fábián - Géczi, Fodor, Nagy (Szigeti, 69.), Balogh, Szabó J., Dákai, Gorácz, Kecskés, Dornai, Horváth (Szabó Á., 79.)

Gólszerzők: Iker 2 (37., 47.), ill. Tóth 42. (öngól)

Kissé szeles, hűvös időben küzdelmes mérkőzést játszott egymással a két csapat. Az első játékrész végéhez közeledve a gencsiek két ízben is betaláltak - igaz, a második öngól volt - , így döntetlennel mentek pihenőre a felek. A második felvonás elején aztán Iker Balázs második találatával ismét a hazaiak kerültek lépéselőnybe. A Gencsapáti le is zárhatta volna a mérkőzést, de a vendégek sérülten is védő kapusa nagy bravúrokat mutatott be, így maradt a 2-1-es eredmény. Szomorú, hogy a duplázó Iker Balázst egy sajnálatos sérülés miatt hosszú időre elvesztette a Gencsapáti.

Elektromol-Spari FC - Alsóújlaki SC 1-3 (1-2)       Szombathely, vezette: Bagoly

Spari: Farkas - Boldizsár, Holdosi (Varsányi, 23.), Jónás (Horváth, 88.), Tóth, Rosta, Láda, Sipos, Dienes, Schmidt (Porcsalmi, 68.), Kelemen

Alsóújlak: Rónafalvi  (Varga B., 46.) - Gampel Do. (Káldi, 83.), Oláh (Ódor, 46.), Pados, Varga Á., Varga N., Gampel Dá., Vasas, Pintér (Toldi, 64.), Papp (Nagy, 75.), Varga R.

Gólszerzők: Rosta 27., ill. Varga R. 2 (7., 28.), Varga Á. 67.

A közepes színvonalú találkozón a vendégek szereztek vezetést. Erre még tudott válaszolni a Spari, ám ezt követően újabb két alsóújlaki találatot jegyezhettünk fel, ami a három pontot jelentette a vendég együttes számára.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 33. szám - 2024.09.27.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.