2024.10.22., kedd  •  Előd napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: kiszakította a gólzsákot a Répcelak, a Bozsok nyerte a Gérce elleni derbit, a Kemenesaljáé a forduló egyetlen idegenbeli sikere

A Sé a Bobát, a Gencsapáti a Szelestét múlta felül 4-2-re. A Lukácsháza a Spari ellen gyűjtötte be a három pontot. A Kemenesmagasi az Uraiújfaluval, az Alsóújlak a Kőszeggel játszott döntetlent.

SCHOTT Lukácsháza SE - Elektromol-Spari FC 5-1 (2-0)    Lukácsháza, vezette: Pázsi

Lukácsháza: Mihácsi - Bolfán (Csuka, 67.), Lipics (Varga, 56.), Francia, Mester (Rozmán, 46.), Osztrosits, Vörös, Zugonics (Tóth, 56.), Németh, Márok (Pásztor, 67.), dr. László

Spari: Farkas (Horváth, 53.) - Boldizsár, Varsányi, Porcsalmi, Tóth, Pados, Rosta, Dienes, Schmidt, Szabó, Holdosi

Gólszerzők: Németh 2 (31., 50.), Vörös 42., Rozmán 2 (77., 89.)

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, mellyel Lipics Tiborra emlékeztek a felek. A hazai csapat a kezdő sípszótól támadólag lépett fel, a vendégek védekezésre rendezkedtek be. Az első félidőben a hazai csapat végig támadott, sok helyzetet hagyott ki, a vendégek egy kontrából viszont 0-0-nál majdnem gólt szereztek, a hazai hálóőrnek bizony résen kellett lennie. Végül kétgólos hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: nagy hazai labdabirtoklási fölény, elszalasztott lehetőségek, kapufa. A gyenge napot kifogó és gyengén futballozó hazai alakulat győzelme így sem forgott veszélyben, csak a gólkülönbség volt kérdéses. A szebb napokat megélt, de lelkes vendégek erejéből csak a szépítésre futotta büntetőből. A győzelmet Lipics Máté játékosának és családjának ajánlja az Lukácsházi Sportegyesület.

Kemenesmagasi FC - Uraiújfalu Sportegyesület 0-0 (0-0)     Kemenesmagasi, vezette: Szabó III.

Kemenesmagasi: Csemer - Koronczai, Kopházi, Molnár Zs. (Király, 80.), Horváth, Kovács (Bokányi, 80.), Takács, Csite, Szénégető, Molnár T. (Rosta, 86.), Kerekes (Solymos, 62.)

Uraiújfalu: Pócza - Agg D., Binder, Keszei, Szabó, Kollárits, Tóth, Bokor L., Vajnai (Agg B., 46.), Bokor B., Németh

A Kemenesmagasi hosszú idő után szerzett pontot az Uraiújfalu elleni, gól nélküli döntetlennek köszönhetően.

Büki TK - Répcelaki SE 2-10 (0-5)      Bük, vezette: Szendrődi

Bük: Gábriel (Kovács, 67.) - Szilágyi, Kiss, Komjáty, Bakos (Böröndi, 67.), Oláh, Dobos, Redőcs, Sodics, Kocsis, Józsa

Répcelak: Vass - Kiss Z. (Kovács, 62.), Gallen A., Dulicz, Kiss D., Németh B. (Tóth, 62.), Gáspár (Süle, 46.), Gallen I., Németh D. (Pinezits, 58.), Molnár (Csete, 70.), Csordás

Gólszerzők: Sodics 50., Dobos 89., ill. Molnár 20., Németh B. 2 (25., 57.), Kiss D. 2 (32., 43.), Csordás 2 (45., 79.), Tóth 2 (66,. 75.), Pinezits 76.

Kiállítva: Kiss 27. (Bük)

A Répcelak kiütéses sikert aratott és így már zsinórban négy mérkőzés óta nem talált legyőzőre.

Jánosháza VSE - Kemenesalja Futball Club 0-3 (0-1)       Jánosháza, vezette: Vass

Jánosháza: Dikovecz - Tóth B. (Őri, 68.), Varga (Horváth, 56.), Lőrincz, Balogh, Talabér, Jósvai (Dittman, 76.), Kovács, Ambrus, Tóth L., Benkő

Kemenesalja: Kovács - Farkas, Czöndör (György, 66.), Péter, Binder (Őri, 66.), Manganelli A. (Horváth, 78.), Balázsi, Manganelli Zs. (Lőrincz G., 60.), Lőrincz M., Varga, Ölbei

Gólszerzők: Czöndör 2 (35., 56.), Binder 62.

A Jánosháza két győzelem után ezúttal pont nélkül maradt. A hazaiak 3-0-s vereséget szenvedtek a Kemenesalja együttesétől.

Sé Honvéd SE - Boba Sportegyesület 4-2 (2-1)     Sé, vezette: Héra

Sé: Szalai - Szalay, Séfer, Simon, Kovács, Werderits, Nyári, Nemes (Lendvai, 85.), Fichtacher (Soós, 89.), Kiss Máté, Kiss Márton (Medve, 74.)

Boba: Fábián - Fodor, Géczi (Balogh, 46.), Szabó, Dákai, Gorácz, Horváth, Kecskés (Szigeti, 64.), Magyar (Nagy, 85.), Kovács, Dornai

Gólszerzők: Kovács 7., Kiss Máté 14., Nyári 53., Simon 78., ill. Kecskés 2 (11., 47.)

A több kulcsjátékosát is nélkülözni kényszerülő hazai csapat támadólag próbált fellépni a meccs elején, a tervet azonban részben meghiúsította, hogy a vendégek sem feltartott kezekkel érkeztek, sőt a mérkőzés első perceiben alaposan meglepték a séieket. Ennek ellenére egy nagyszerű kontrát góllal fejeztek be a hazai támadók, de egy bombagóllal rögtön jött a vendég válasza. Ezt követően a hazaiak támadói fordított szereposztásban lemásolták az első góljukat, így újra náluk volt az előny. Nagy iramban zajlott a találkozó, egy pillanatra sem volt megállás. A félidő utolsó húsz percében a vendéglátó eldönthette volna a meccset, de három ajtó-ablak helyzetet is kihagyott, így a szünetre maradt a minimális előnyük. A második játékrész még el sem kezdődött, amikor egy jogos tizenegyest kapott a vendég, amit védett a hazai portás, de a kipattanóból egalizáltak a bobaiak. Ezek után a hazaiak próbáltak dominálni, de a látogató nem adta olcsón a bőrét. A folytatásbana aztán jött egy újabb mintaszerű hazai ellentámadás és újra a séiek kerültek lépéselőnybe. A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak, ezzel kinyíltak, területeket hagytak a hazai kontráknak, melyek közül egy, – egy újabb mesterien kivitelezett támadás végén – góllal végződött, így végleg eldőlt a mérkőzés. Összességében egy végig nyílt, nagyszerű összecsapást láthattak a nézők, melyet a séiek – akiknél minden játékos jelesre vizsgázott – megérdemelten nyertek meg a jól játszó vendégek ellen.

Bozsoki SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 4-2 (3-0)       Bozsok, vezette: dr. Kovács

Bozsok: Varga M. - Bigner, Kratochwill, Csizmazia, Nagy (Kaposi, 66.), Marti, Dévényi (Dan, 77.), Varga B.(Pál, 77.), Szalai (Iker, 87.), Tompek, Kiss

Gérce-Vásárosmiske: Lengyel (Komáromi, 46.) - Lakatos, Máthé, László (Sebestyén, 83.), Németh B., Károlyi (Kovács, 46.), Lerik (Pencz, 83.), Mórocz, Major, Nunkovics (Németh Z., 46.), Kövesdi

Gólszerzők: Bigner 7., Szalai 2 (16., 27.), Nagy 59., ill. Mórocz 67., Major 90.

Sok néző előtt fogadta a Bozsok az előző szezon bajnokát. Tàmadólag lépett fel a vendégcsapat, a gólokat viszont a hazaiak szerezték, a 27.percben már 3-0 volt az állás. A második félidőben nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a Gérce, mezőnyben dominált, de a bozsoki akarat és küzdőszellem sikert eredményezett. A hazai csapatból mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Alsóújlaki SC - Kőszegi Lóránt FC 2-2 (1-0)      Alsóújlak, vezette: Marácz

Alsóújlak: Gábor - Oláh, Pados, Toldi (Varga Á., 46.), Ódor (Hancz, 46.), Gampel, Vasas, Pintér, Káldi (Hantó, 72.), Nagy (Varga K., 78.), Varga R.

Kőszeg: Puporka - Kiss, Lintner, Kovács D., Fehér, Lakatos (Botos, 72.), Marti, Kovács Zs., Réti, Varga (Szűcs, 72.), Takács

Gólszerzők: Káldi 6., Varga R. 87., ill. Fehér 75., Kiss 90.

Kiállítva: Hancz 94. (Alsóújlak), ill. Lintner 94. (Kőszeg)

A mérkőzés - melynek különösképp utolsó szakasza sikerült eseménydúsra - négy gólt és pontosztozkodást hozott. A Kőszeg továbbra is vezeti a tabellát.

Gencsapáti KSE - Szeleste-Pósfa SE 4-2 (2-2)       Gencsapáti, vezette: Pintér

Gencsapáti: Matyi - Horváth, Szabó, Janzsó, Sulyok, Sátori (Skrapits, 79.), Dancs, Kovács (Németh, 92.), Bokor, Tóth, Egyed (Lőrincz, 63.)

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Németh, Kovács R., Fülöp, Molnár, Baranyai, Horváth M., Pomper, Gál (Horváth E., 51.), Nagy, Horváth L. (Pataki, 63.)

Gólszerzők: Dancs 2 (35., 90.), Kovács 38., Lőrincz 67., ill. Fülöp 11., Kovács R. 30.

Agilisan kezdtek a vendégek, akik a gencsi védelmi hibákat kihasználva a 11., valamint a 30. percben is gólt szereztek. A kétgólos hátrány felébresztette a hazaiakat, a Gencsapáti Dancs Márió büntetőjével és Kovács Géza egyéni megmozdulásával visszajött a meccsbe. A második félidőben mindkét együttes győzelemre játszott. Ehhez a házigazda került közelebb, miután Lőrincz Tamás pár perccel pályára lépést követően egy sarokrúgás után a kapuba bólintott. A vendégek becsülettel támadtak, ám a végén Lőrincz Tamás mesteri passzából Dancs Márió lezárta a találkozót. A gencsiek kétgólos hátrányból győzték le a jól küzdő Szelestét.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 36. szám - 2024.10.18.
Ebből a szombathelyi gimnáziumból tanulnak tovább a legtöbben az ELTE-n
Ezüst Eötvös-díjat kapott a Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium az ELTE interaktív pályaválasztó fesztiválján, az ELTEfeszten.
Csodájára járnak az egzotikus szombathelyi kertnek: kenguruk ugrálnak a tyúkok között
Mindig is az egzotikus állatok megszállottja volt a szombathelyi Varga Tamás, azt azonban álmában sem gondolta, hogy egyszer majd kengurukkal osztja meg udvarát. Jelenleg már 20 kenguru legel a tyúkokkal a közös udvaron, írja a hellovidek.hu.
Bődületes összegbe kerülne Szombathely cserére megérett víziközmű-hálózatainak kiváltása
Szombathelyen évi 10-12 kilométernyi víz- és szennyvíz gerincvezeték felújítás lenne sürgető, de a legrégebbi öntött vas, beton, azbeszt-cement, acél és horganyzott anyagokból készült csövek kiváltása is már nagyon időszerű. Az elöregedett vízi közmű gerincvezeték hálózat hossza a városban mintegy 320 kilométernyi, ezeket kicserélni majdnem annyiba kerülne, mint Szombathely kétévnyi teljes költségvetése.
Elvitték minden idők legnagyobb ötöslottó nyereményét
Harminchárom hét halmozódás után egy játékos elvitte az ötöslottó eddigi legnagyobb nyereményét, 6,613 milliárd forintot, a nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál - tájékoztatott a Szerencsejáték Zrt.