2024.09.15., vasárnap  •  Enikő, Melitta napja
Nagyot küzdött, de kikapott Angyalföldön a Haladás

A Merkantil Bank liga 32. fordulójában a vasiak ma este Angyalföldön szerepeltek. Doktorics Áron, a Hali volt bekkje szerezte a találkozó egyetlen gólját. A mieink nagyot harcoltak, de nem jött össze a pontszerzés.

Hamarosan kezdődik a találkozó, a hazaiak "vasi" támadótrióval kezdenek.

A szombathelyieket szép számmal kísérték el szurkolók - a drukkerek nagyon bíznak Ráczékban. A klubnál kialakult kaotikus helyzet nem könnyítette meg Predrag Bosnjak megbízott vezetőedző dolgát.

A mieink tiszta zöldben, a fővárosiak piros-kékben szerepelnek.

Zúg a "Hajrá Hali!" A mieink kezdenek.

A 3. percben Tóth Milán kapott indítást a leshatáron, balról középre lőtte a lebdát, Zvekanov szögletre mentett. A szöglet után Ódor fejelhetett, de Pálfi biztosan védett.

AZ 5. percben Erdei szabadrúgása után Baráth szabadított fel a berobbanó Szijjártó elől.

Eltelt tíz perc, helyzet még nem volt.

A Hali-táborhoz csatlakoztak a kispesti ultrák is, így közösen rendesen leszurkolják a hazaiakat.

A 15. percben 11-eshez jutott a Vasas. Jagodics üldözte Tóth Milánt, aki 12 méterre a Hali kapujától elesett. Dr. Csonka büntetőt ítélt. A sértett végezte el a 11-est, a labdát jobbra lőtte, de erőtlenül, így Pálfi hárítani tudott!

A házigazda birtokolja sokkal többet a labdát, a vasiak elvétve tudnak csak támadást építeni.

A 22. percben Horváth Rajmund tüzelt 23 méterről, a labda Barátfról vágódott szögletre.

A 26. percben Szijjártó viharzott el a bal szélen, remekül centerezett, de Baráth felszabadított Horváth Rajmund elől. Formás kontra volt.

A 28. percben megszerzi a vezetést a Vasas: Doktorics 17 méterről balról egy csel után kilőtte a bal alsó sarkot. "Doki" roppant szimpatikus módon nem ünnepelte meg a találatát. 1-0

Eltelt az első fél óra, a Vasas sokkal többet támad, Jagodicsék jobbára védekeznek.

A 32. percben Hinora veszélyeztetett: 12 méterről, jobbról lőtt, Pálfi azonban leért a lövésre.

A Haladás-szurkolók előtt le a kalappal: folyamatosan buzdítják a zöld-fehéreket.

Az angyalföldi találat óta esett a színvonal, a hazaiaknak már nem olyan sürgős - most lényegesen kisebb a nyomás a Haladás kapuján.

Szünet, a Vasas megérdemelten vezet.

Jönnek a csapatok, Kelemen áll be Mohos helyére a szombathelyieknél.

Eltelt öt perc a második játékrészből, most a Haladásnál van többet a labda.

Az 51. percben Ráczot tüntették el a hazai védők a 16-oson belül, dr. Csonka ezúttal nem látott szabálytalanságot.

Az 56. percben Kelemen játszotta meg Zvekanovot, a Haladás 4-ese 23 méterről, jobbról futából lőtt, a labda fölé szállt.

A térfélcsere óta sokkal aktívabb a vasi alakulat. A piros-kékek mintha belealudtak volna a meccsbe.

A hatalmas Hali-zászló is előkerült - a szurkolókon semmi sem múlik.

A 64. percben Radó veszélyeztetett, két szép csel után 8 méterről, jobbról lőtt, Bolla azonban tudott blokkolni.

Ezek az angyalföldiek percei: Hinora tört be a 16-oson belülre, Nyíri viszont az utolsó pillanatban szerelt. Egy perccel később egy baloldali szabadrúgás után Baráth csúsztatott kapura, Pálfi bravúrral védett.

Előkerültek a görögtűzek is: a Haladás-tábor folyamatosan buzdítja a gárdát.

Húsz perc van hátra, most a mezőnyben gyűrik egymást a felek.

A 71. percben Radó jobboldali szöglete után Urblik fejelt, majd Pávkovics is belestukkolt a labdába, de végül felszabadul a vasiak kapuja.

Csere: Nyíri és Szijjártó le, Csernik és Katona be.

A 75. percben Bolla rúgta fel Buktát 20 méterre a Hali kapujától, középről. A labda mögé Urblik állt, ám egy fél méterrel célt tévesztett.

A 80. percben Zvekanovot Szakály váltja.

"Mindenki, szombathelyi!" - zúg Angyalföldön. A Hali-tábor fantasztikus.

A 84. percben Hali-helyzet maradt ki: Horváth Rajmund ugratta ki Ráczot, a csapatkapitány 17 méterről lőtt, a labda centiméterekkel kerülte el a bal kapufát. Csere: Rácz le, Jancsó be.

Támad a Haladás, minden mezőnyjátékos a hazaiak térfelén van. Mennek előre becsülettel Erdeiék, de fogy az idő. Már a 89. percben járunk.

Két perc lesz a ráadás.

Vége: a Haladás küzdött, de a pontszerzés nem jött össze.

VASAS FC–SZOMBATHELYI HALADÁS  1-0  (1-0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1500 néző, vezette: Dr. Csonka Bence (Csatári Tibor, Berényi Ákos).
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Baráth B., Ódor M. – Bakti (Girsik 62.), Hinora (Vida 82.), Berecz Zs., Urblík J., Doktorics – Radó (Bukta 73.), Tóth M. Vezetőedző: Gera Zoltán.
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V. (Csernik 73.), Jagodics M., Ene, Bolla G. – Erdei C., Zvekanov (Szakály 80.) – Horváth R., Rácz B. (Jancsó 84.), Mohos (Kelemen 46.) – Szijjártó Á. (Katona 73.). Megbízott vezetőedző: Predrag Bosnjak.

Góllövő: Doktorics 28.

Savaria Fórum 33. évfolyam 31. szám - 2024.09.13.
Iskolajárat megy mától a Déli városrészről
A mai naptól iskolajárat közlekedik a 21-es járat előtt 5 perccel, 6:38-kor a Sport térről, írja közösségi oldalán a Blaguss Agora Hungary.
Hatalmas tűz pusztított Csönge térségében, éjfélre a lángokat sikerült megfékezni (frissítve)
Tegnap éjfélre sikerült megfékezni a lángokat Csönge térségében, több száz tűzoltó és önkéntes segédkezett az oltási és mentési munkálatokban. Az oltást a feltámadó szél is nehezítette. A lángok a közeli fenyőerdőt is elérték, a tűzzel érintett terület nagysága estére elérte a kétszázötven hektárt.
Óriási tűz pusztít a Kemenesalján - videókkal, fotókkal
Hatalmas területen, mintegy 250 hektáron tombol a tűz csütörtök délelőtt óta Vönöck-Kenyeri-Csönge térségében. A legmagasabb fokú, 5-ös riasztással, nagy erőkkel a helyszínen dolgozó tűzoltóknak több területet fel kellett adniuk, mert a lángok lakott részek felé közelítettek. Csönge határában egy sertéstelep került veszélybe, a hatalmas füst 50 kilométerről is látszik.