
Eurostat: folytatódik Magyarország elszegényedése
Az adatokat a háztartások által közvetlenül elfogyasztott termékek és szolgáltatások figyelembevételével számították, ideértve az ingyenes vagy természetbeni juttatásokat is.
A vásárlóerő-paritáson alapuló fogyasztásban a környező országok közül Románia, Szlovákia és Horvátország is jobban teljesített Magyarországnál. Románia az EU-átlag 81%-át érte el, míg Szlovákia 77%-on, Horvátország pedig 80%-on áll, ami a régióban jelentős különbségeket jelez. A térség további országai közül Szlovénia jóval az átlag felett teljesít, 106%-kal, az osztrákok az uniós átlag 114%-át érték el, ami kimagasló eredménynek számít.
A teljes EU-t nézve 2023-ban Luxemburg mutatta a legmagasabb AIC-értéket, amely 36%-kal meghaladja az uniós átlagot, ezt követi Hollandia és Németország egyaránt 119%-kal.
Összesen kilenc ország érte el az EU-s átlag feletti eredményt, ami jól tükrözi az életszínvonal különbségeit az unió tagállamai között.



A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.