Feleslegesek voltak a lezárások?
A metaanalízis arra a következtetésre jut, hogy a lezárások alig vagy egyáltalán nem voltak hatással a közegészségügyre, de hatalmas gazdasági és társadalmi költségeket okoztak ott, ahol bevezették őket. Ennek eredményeképpen a lockdownpolitika megalapozatlan, el kell vetni mint világjárvány-politikai eszközt – fejtették ki a tanulmány kutatói, akik nem találtak bizonyítékot rá, hogy az Európában és az Egyesült Államokban elrendelt zárlatok jelentős hatást gyakoroltak volna a Covid–19 okozta halálozásra. Nem csak a statisztikákat vizsgálták, a kijárási tilalomról szóló rendeleteket is átnézték, és azt állapították meg, hogy 5,1 százalékkal csökkentették a Covid–19 okozta halálozást.
A kijárási tilalomról szóló rendeleteket más zárva tartási intézkedésekkel együtt vizsgáló tanulmányok szerint azonban a kijárási tilalom valójában 2,8 százalékkal növelte a Covid–19 halálozást.
Forrás: Új Szó
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.