Halloweeni sütemények - az Élelmiszeripari Technikum receptjeiből
Pusztai Karolin, az Élelmiszeripari Technikum szakoktatója adott ötleteket ahhoz, hogyan süthetünk és díszíthetünk vérfagyasztóan ízletes finomságokat, például pókhálós islert vagy boszorkányujjat.
LINZERTÉSZTA
Hozzávalók:
60 dkg liszt
40 dkg margarin
20 dkg porcukor
2 db tojássárgája
hántolt, egész mandula
ételfesték
kakaópor
gyümölcsíz
olvasztott csoki
A sütemények omlós linzertésztából készülnek. A lisztet alaposan elmorzsoljuk a margarinnal, majd hozzáadjuk a porcukrot és a tojást. Összegyúrjuk, kettévesszük, és az egyik felét összedolgozzuk kakaóporral. Tehetünk hozzá akár darált diót, kókuszreszeléket, mandulát is. Hűtőben pihentetjük 15-20 percet.
A boszorkányujjakhoz a tésztából lecsippentünk egy darabot, és hosszú hengerformára sodorjuk. A végét kissé ellapítjuk, és tojásfehérjével egy szem hántolt mandulát ragasztunk rá, ez lesz a köröm. Késsel bevagdossuk az ujjak barázdáit, hogy még élethűbb legyen. 190-200 fokon 8 percig sütjük. Miután kihűlt, a szélesebb végét piros ételfestékkel színezzük, mintha levágott ujj lenne.
Ugyanebből a tésztából körformákat szaggatunk, megsütjük, és a karikákat baracklekvárral összeragasztjuk. A korongokat olvasztott csokiba mártjuk, majd a felületére fehér csokoládéval csigaformát rajzolunk, és fogpiszkáló segítségével vonalakat húzunk rá, így pókhálómintát kapunk.
A maradék tésztából kör alakú kiszúróval korongokat készítünk, és megsütjük. Ezekből lesznek a szellemarcok és a rémisztő tökök. A mázhoz egy tojásfehérjét kikeverünk 20 dkg porcukorral és egy kis ecettel. Egy részéhez narancssárga ételfestéket adunk, ezzel színezzük a tökök felületét, a fehérrel a szellemarcokat mázazzuk. Készítünk a glazúrból egy sűrűbb verziót is, amit fekete ételfestékkel színezünk, ezzel rajzolhatjuk meg a figurák szemét, orrát, száját. Így variálva igazi dekoratív halloweeni finomsággá varázsolhatjuk ezt az egyszerű süteményt. Jó étvágyat kívánunk!
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.