
Isten éltesse, Céline Dion!
Ma 57 esztendős. 1968. március 30-án született Céline Dion (Céline Marie Claudette Dion) többszörös Grammy-díjas kanadai énekesnő.
Mint a Paprikablog írja: "A québeci nagy családban született Céline akkor vált a francia nyelvű világ tinisztárjává, amikor ügynöke és későbbi férje, René Angélil saját házát terhelte jelzáloggal, hogy Celine első lemezét finanszírozza. 1990-ben Unison című angol nyelvű albuma Észak-Amerika és a világ angol nyelvterületeinek hírességévé tette. Céline Dion első nemzetközi sikereit az 1980-as években érte el, amikor megnyerte 1982-ben a Yamaha World Popular Song Fesztivált és 1988-ban az Eurovíziós Dalfesztivált. Francia lemezek sorozata után 1986-ban szerződést írt alá a kanadai CBS Recordsszal. A 90-es években Angélil segítségével világhírnevet szerzett. Miután leszerződött az Epic Recordsszal és a francia mellett számos angol nyelvű lemezt is elkészített, a popzene történetének egyik legsikeresebb művészévé vált. Számos zenei díj mellett 1998-ban megkapta szülőhazája, Kanada két legjelentősebb kitüntetését. 1999-ben, sikerének csúcsán bejelentette, hogy karrierjét megszakítja, egyrészt, hogy családot alapítson, másrészt, hogy több időt tölthessen férjével, akinél időközben rák kialakulását diagnosztizálták. 2002-ben visszatért a színpadra, és hároméves szerződést írt alá a Las Vegas-i Caesars Palace esti színpadi showjára a Colosseumba, amelyet később öt évre terjesztettek ki. Ikreinek megszületése után, 2011-től az énekesnő újabb hároméves műsorsorozatba kezdett a Colosseum színpadán.
Az énekesnő zenéjét számos műfaj alakította, a rocktól az R'n'B-n keresztül a gospel és az európai klasszikus zenei stílus egyaránt. Miközben albumait gyakran vegyes visszajelzések követik, képzett és erőteljes énekhangját mindig elismerés fogadja. Dion minden idők legsikeresebb kanadai művésze, a második legsikeresebb művésznő az Egyesült Államokban, a Nielsen SoundScan forgalmi adatai szerint, és az egyetlen olyan női előadó, akinek két olyan kislemeze is született, amelyek több mint egy millió példányban keltek el az Egyesült Királyságban. Azonkívül 1995-ös D’eux című albuma minden idők legnagyobb példányszámában elkelt francia nyelvű albuma. 2004-ben, miután a lemezeladások átlépték a 175 millió példányszámos határt, az énekesnő Chopard Diamond-díjat kapott a World Music Awards díjátadó rendezvényen, mint minden idők legsikeresebb művésznője. A Sony Music Entertainment szerint Céline Dion már több mint 200 millió albumot adott el világszerte.
2022. január 15-én Dion lemondta észak-amerikai turnéját súlyos izomgörcsök miatt. December 8-án bejelentette, hogy merev személy szindrómát , egy ritka neurológiai betegséget diagnosztizáltak nála. Azt mondta, hogy a betegség életének minden területére hatással volt, megnehezítette a járást, és érintette a hangszálait. Minden turnéját törölték.
2023-ban Dion önmaga főszereplője volt a Szerelem újra című filmben , ami első fellépése egy játékfilmben. Öt új dalt is rögzített a május 12-én megjelent filmzenéhez; az első kislemez, a " Love Again " április 13-án mutatkozott be. 2024. május 3-án megjelent Dion „I'm Alive” és a Whispers 1979-es „ And the Beat Goes On ” című dalának egy összeállítása kislemezként. " Set My Heart on Fire (I'm Alive x And the Beat Goes On) ", a Majestic és a Jammin Kid, Diont is tartalmazza főszerepként. A kislemez a 6. helyen debütált a brit kislemezletöltési listán.
2024. június 25-én az Amazon MGM Studios kiadott egy dokumentumfilmet a merev személy szindrómában szenvedő Dion életéről, I Am: Celine Dion címmel. Az I Am: Celine Dion filmzene június 21-én jelent meg. Július 26-án Dion a " Hymne à l'amour " című dalt énekelte az Eiffel-toronyból a 2024-es nyári olimpia megnyitóünnepségének lezárásaként .Négy év után ez volt az első nyilvános fellépése. A szertartásról áttekintve a The Guardian azt írta, hogy Dion fellépése „rendíthetetlen, üdvös visszatérés” volt, „olyan gusztussal, aki saját bevallása szerint jobban vágyik a turnézásra, mint a rajongói”.

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.