2024.09.19., csütörtök  •  Vilhelmina napja
Paralimpia 2024: Pap Bianka bronzérmes 400 méteres gyorsúszásban

Az úszó Pap Bianka bronzérmet szerzett csütörtökön az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában a párizsi paralimpián.

A Vasas 24 éves versenyzőjének, Papnak ez a harmadik száma a francia fővárosban, korábban még nem sikerült dobogóra állnia.

Négyszáz gyorson három éve, Tokióban ezüstérmes volt, de azóta már nyert világbajnokságot is ezen a távon.

A csütörtöki döntőbe a harmadik legjobb idővel jutott be, ott pedig végig az élbolyban úszva lett ugyancsak harmadik 4:35.63 perccel.

A paralimpiai újonc, pécsi Hotz Csenge 4:53.31-gyes eredménnyel szerezte meg a hetedik helyet.